fl' laestro In de lichtcirkel Realiteit en mijmering DICK BESSEM NYLONKOUSEN! BequnstiGinq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö U voelt het al: een sociaal rubriekje staat ons voor ogen. „Inside Occasions" is de naam, die van Rossum de Gaulin er voor bedacht. Zullen we? Uw berich ten worden graag ingewacht. Leem Tussen het vijfde veld en de ernaast lig gende sloot is een grote aarden wal opge richt. D.w.z. u leken zult het aarde noe men; de wal bestaat echter uit leem. Bij zondere leem, mensen. Het is de leem, waarmede de RAI-vloer wordt belegd tij dens „Jumping Amsterdam". Het A.F.C.- terrein is een ruime, dichtbijgelegen op slagplaats. Nergens aankomen anders wordt Gerard van Poorten kwaad en dan komen Loes en hij nooit meer voor de televisie-camera. (Met bier in de hand na tuurlijk). Veronica Dankzij de relaties van mijn collega redacteur van het „ABC-Honk" krijgt A.B.C. al enkele jaren een gratis reclame spotje voor Radio Veronica. Elke dag tussen 12.20 en 12.30 worden de thuiswedstrijden van A.B.C. aangekon digd. Redacteur Hans Doeleman heeft kans gezien hetzelfde, gedurende het voet balseizoen te bereiken voor A.F.C. Luis tert eens. Tussen 12.20 en 12.30 op Ra- dio-Veronica. Reclame Op initiatief van enigen onzer wordt sedert enkele weken in Buitenveldert een gestencild pamflet verspreid, waarin de a.s. thuiswedstrijd van A.F.C. wordt aan gekondigd. Een groepje jeugdleden ver. zorgt de bestelling. Mooi werk, makkertjes en volhouden maar. Duco Als in ..De Schakel" een gezinsuitbrei ding wordt gesignaleerd dan begrijpt u dat dit, ook al met het oog op de te betrachten zuinigheid, een bijzonder lid moet gelden. Welnu, Wanda en Bob Wil- deboer werden op 11 november blij ge maakt door de geboorte van hun zoon Duco. Bob schrijft reeds enkele jaren de nieuwjaarswens en treft nu voorbereidin gen om tezamen met Pim Adriaansz de musical t.g.v. ons 70-jarig bestaan op poten te zetten. Wanda en Bob, A.F.C. feliciteert jullie van harte. Jeugd Elders in dit nummer treft u aan een artikel, dat jeugdsecretaris Wim Biickert heeft geschreven. „Dat is niets bijzon ders, dat is zijn taak", zult u zeggen. Goed, maar wetende, dat hij in het V.U.- ziekenhuis ligt en het daar in een tame lijk ongemakkelijke houding heeft ge maakt, zult u met ons eens zijn, dat enig respect wel past. Wim bedankt, en beterschap. Zilveren Ploeg Eenmaal per jaar komt deze club van mannen, die langer dan 25 jaar lid van A.F.C. zijn, bijeen. Bij het betreden van de oprijlaan valt al iets ongewoons op. De geparkeerde auto's staan alle reeds met hun neus in de rijrichting. Alhoewel ook menigeen het „Glaasje op, etc. als devies hadden. Er zijn des nachts een paar auto's blijven staan. De avond was, zoals gebruikelijk, zeer genoegelijk. Arie Waayer als president is onbetaalbaar, alhoewel penningmeester Jan Snelleman toch met de hoed rond ging. Het eten was heerlijk, goed verzorgd en aangeboden. Aangeboden door Jacques van Ooy, onze nestor en Henk Kappel- hoff. Gespeecht werd er ook. Jan Steensma namens de nieuw-benoemden, Paul Meyer, Hans Schooneveldt en zichzelf. Bouke Dorenbos en onze 82-jarige Karei Hogenbirk met oude herinneringen. Henk Kappelhoff deed een beroep op onze werkkracht. En dan natuurlijk Arie. Telkens weer Arie. Zeer mooi. Zeer ge voelig ook vaak. Het telkens weer uit stellen van de aanvang van het diner, en dat zonder morren doen aanvaarden door de aanwezigen, verraadt de ware leider. Het werd weer laat ook. Kopij Vóór of op 13 december, vrienden. Gegroet, J. T. S. Wist ii dat onze A.F.C. uniek haast is, althans is van de oudjes een der twee die aan de top gaan thans. De and're van dit duo zou Achilles zijn uit Assen. Met A.F.C. ook nu nog trouw aan d'allerhoogste klasse. Is dus in 't westen juist Aafcee van 't topvoetbal de drager, een tiental and'ren doen nog mee een of twee klassen lager. Twee oudjes gingen naar benee tot d'Afdeling die twee: Concordia-Delft-van-Jan-Thomée, P.W. uit Enschedé. Het „tempora mutantur" is niet van de lucht, de tijden veranderen, als ik goed gis, heel snel voor d'ingewijde. Die vaart niet op gegist bestek. Hij zoekt de wijde zee. Zijn bootje slaat niet zo gauw lek. Hij heeft het windje mee Want naast het vele, vele werk dat werd en wordt gedaan, waardoor we wéér zijn 'n heel goed merk, is 't ons ook goed gegaan omdat we juist te rechter tijd 'n accommodatie kregen te juister plaats ook, zogezeid die ach, daarvan gezwegen. Hij die in dit Jeruzalem niet vreemd was kon ons melden over eh hen, of hem en hem?, die ons destijds vertelden hoe schoon, hoe fijn het worden zou zoals 't nooit was verwacht. Zodat w' ons voelden als een pauw in „duizend en een nacht". Een sprookje, da's het ware woord, zo lijkt het als het af is. Maar kom met sprookjes niet aan boord voor wie zwaar werk geen straf is. Voor wie een club te runnen weet door straf organiseren. Haast veertig teams zijn nu compleet. Men heeft de jeugd nu stevig beet voor wat er recreatie heet. Voor haar men nooit t e veel nog deed. Het is naar ons begeren! B. S. Ie Marché Een streep „TTet is nu juist om er een streep onder te zetten", zegt Dick Bessem, de man die per 1 april van het volgend jaar afscheid neemt als directeur van het Olympisch Stadion. Nadat hij deze func tie liefst twintig jaar lang heeft bekleed. Als derde directeur na Joh. Coucke en Jan v. d. Berg. Het was op 1 april 1947 dat Dick Bessem tot baas van de hoofd stedelijke Olympische sportarena werd gekozen. Als tweede op de voordracht. De heer Bessem kwam toen uit het ban- kiersbedrijf, waarin hij vanuit de school bank was gegaan. Zijn sollicitatie naar de post van stadiondirecteur werd toen zeer gunstig beïnvloed door het feit dat hij Draag die kous! 9

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 9