JOB A Or\ dit et datjes Herenconfectie Depot poolt ALlen mee, het is voor a.f.e. Veteranen TAeze wedstrijders spelen ook nog elke week hnn partij. Meestal met groot succes. Ken enkele keer maar is een nederlaag het resultaat van 1 'A uur noeste arbeid. Zo gingen wij een dezer weekends naar Knschedé. Nou niet direct op uw voor hoofd wijzen; deze trip is een twee-jaar lijkse. En wat dan nog. Sommigen, en dat geldt dan voornamelijk de danseurs on der ons, zouden wel elke week een trip naar Enschedé willen maken. Lees maar verder. De wedstrijd werd verloren. De man nen van P. W. wisten een ondoordring bare muur voor hun goal op te trekken. En vóór wisten ze via gevaarlijke uitval, len Hubert Briedé 4 maal te verschalken. Na een biertje in het Clubhuis wachtte ons een verrassing. Henk Bakker en zijn secondanten zouden ons leiden. We be landden in Everloo ergens bij Oot- marsum. Nog 25 km verder van Mokum. Dacht U aan een hoofdklasse voor vete ranen? Overigens hadden we daar dankzij de niet genoeg te roemen gastvrijheid der P.W.-ers onbedaarlijk plezier. Onbedaar lijk is natuurlijk overdreven, want het tik ken der verschillende klokken deed ons toch tot bedaren komen. Het was even zo vrolijk ongeveer 3 uur zondagmorgen toen de laatste der veteranen zijn huise lijke haard weer terugvond. Van Henk Bakker kregen we de keurig uitgevoerde PW-kalender, die bij ons al len zeker een mooie plaats zal vinden. Onze leiding had weer nergens voor ge zorgd. Willy Neseker had nog wel een vaantje uit PW's clubhuis gepikt en op nieuw aangeboden, maar dat had men zo door. Daardoor bleef mijn clubdas in de strijd. Getroost was ik door het feit, dat hij de hals van één der charmantste gastvrou wen mocht sieren. Gedanst heb ik niet met haar. Een man of twintig waren mij voor. En nu bier, anders publiceer ik in de volgende „Schakel" de namen. Atfenfie s.v.p. Een onzer, vader van een roodzwarte medestrijder, zoekt lichte werkzaamheden. Deze A.F.C.-er is 59 jaar. Wilt u zich voor eventuele inlichtingen schriftelijk tot de Redactie wenden? Wijnfeest Nu de beat-avonden om vergunnings- technische redenen tot het verleden moe ten behoren, dienen we te zoeken naar ander gepast maandelijks amusement op het Clubhuis. Toegegeven, velen onzer frequenteren het etablissement, en dat meestal niet tot hun verdriet, veel vaker; maar toch heeft een wijnavond, een zus. avond en een zo-avond levensvatbaarheid. De eerste is verleden maand goed ge slaagd. Muziek, welke bij de door de wijn, de kaarsen en de leeftijd der be zoekers geschapen sfeer paste. Na énen werd het toch weer barwerk. Treffend is daarbij, dat de meeste figuranten hun rollen nog wonderwel kenden: Rody Pais, Freek Doesburg, Jan Steensma piano en Theo van Emden, afgewisseld door wat onduidelijke rammers, op de batterij. De wijn deed toen al zijn invloed gelden. Dank aan organisator, de heer Balk. Tot eind november. A.F.C.—V.V.B. Een schitterende eerste helft, afgeslo ten met 4—0. Frits Röhrig pikte ze alle 4, de één nog mooier dan de ander. In de tweede helft hebben we geen voet bal meer gezien. Een mooie goal van Nico van Til telde niet, omdat invaller arbiter Jansen (well-done) een indirecte trap had aangegeven. Dat brengt ons op de naamsverwisselingen door de pers. Wij lazen ergens, dat Nico zo hard trapte, dat de bal van de ijzeren netstaander te rugsprong. De scheidsrechter constateerde geen doelpunt en liet doorspelen. Jawel, met een doelschop voor V.V.B. Seunke speelde in veel kranten de bal vrij, zodat Röhrig een doelpunt kon maken. WIJ zagen Kees Gehring het mooie voorberei dende werk doen. Op een foto passeerde Frits Röhrig een aantal tegenstanders; wij herkenden duidelijk Ernst Huisman etc. etc. Soms huiver je wel eens bij het aantal fouten in de krant t.a.v. zaken, waarvan je zelf enig verstand meent te hebben. Je vraagt hoe zal het met de din gen zijn, waarvan ik niets weet. Overigens ligt de fout misschien niet bij de pers. Veel verslaggevers bezoeken niet in persoon de wedstrijd, maar vra gen in A.F.C. om zich heen en treffen dan wellicht iemand, die net zijn neus zat te snuiten, toen Frits of Kees of Ernst aan de bal waren. En dat terwijl we een heuse persvoor lichter hebben. Chris Schroder bevindt zich van ongeveer 4 tot 5 uur aan de telefoon en hij weet alles. Overigens zit ten ook Hans de Bie en Jan Steensma met grote uilebrillen op de verrichtingen gade te slaan. Een weet voor een iegelijk, die het we. ten wil. Fortuna Düsseldorf „Nou moet je 11 november komen. Dan gaan wij naar een Bundesliga Spiel. De meiden kunnen dan de stad in gaan", zei Adje van Dijk tegen ons, toen we hem tijdens de „Goed Genoeg Rallye" op A.F.C. troffen. We zijn gegaan en zagen Fortuna met 3—3 gelijkspelen tegen Stuttgart. Qua kijkspel viel het gebodene niet mee. Aan sensatie geen gebrek. En wat vooral opvalt is het gemak, waarmee de Duitse spelers zonder zichtbare wraak gevoelens, felle charges „nemen". Men ging er hard tegenaan. (Beide clubs ver. toeven onderaan de „Tabelle"). Men ziet zelfs geen geërgerd gebaar na een te har. de tackle. Het Rheinstadion biedt plaats aan on geveer 50.000 mensen, waarvan er, naar mijn berekening, 10.000 kunnen zitten. Prijzen der plaatsen bij deze gewone com petitiewedstrijd? 13 en 15 mark voor zit- en 4.50 mark voor staanplaatsen. We waren er met 18.000 anderen. Maar deze supporters zijn gewapend met honderden vlaggen en tientallen vuurpij len. Na elk doelpunt vormt zich een waar rood-wit bos van vlaggen en de vuurpij len vliegen omhoog. Het laatste is verbo den en tijdens de rust liet de scheids rechter meedelen, dat hij de wedstrijd zou staken als weer „raketen" zouden worden afgeschoten. Toen is het ook niet meer gebeurd. Alleen bij het eindsignaal. Zoals gezegd, goed voetbal heb ik niet gezien. Bij Stuttgart speelde een rechts binnen, genaamd Handschuh, die het wellicht verder brengt. Bij Diisselddorf liep ene Peter Meyer op de middenvoor plaats. In ons derde zou deze makker („Der Fitter" op plat-Diisseldorfs) mak kelijk meekomen. Intussen zijt gij allen hartelijk gegroet door Ula en Adje. Occasion Een berichtje, als hierboven ergens op genomen, betreffende de lichte werkzaam heden voor één onzer, doet de vraag rij zen of aan een rubriekje, waarin vragen en aanbiedingen van clubgenoten worden opgenomen, behoefte is. Ik zou me kunnen voorstellen, dat U zich opnieuw gaat inrichten en om in uw huiskamer de nodige ruimte te schep pen, werpt u de oude stoelen in de gracht. F.n dat nou juist op het moment, dat wij thuis op A.F.C. een paar oude stoelen aan een drooglijn wilden hangen, ter verhoging van de feestvreugde. A.F.C.-leden reductie op vertoon diploma Grote sortering in COSTUUMS 5* SPORTJASJES PANTALONS REGEN - WINTERJASSEN J. LOONSTIJN PRINSENGRACHT 1097,TELEFOON 234006 8

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 8