h. heRfst 8 9 10 13 Sigarenmagazijn Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in stanö Amstelveenseweg 294 Telefoon 72 78 42 Inlevering A.F.C. - totoformulieren Het gaat fijn met het achtste! Tot nu toe hebben we nog maar één verliespunt. Het geheim? Wij hebben een voorsprong genomen in de bewapenings wedloop. Vóór kanonnen in de schoenen, achter afweergeschut. Een tip voor an dere elftallen misschien? Wij zijn gaarne bereid u verdere adviezen te verstrekken. Een beloning echter voor de man, die ons de tip kan geven hoe te voorkomen, dat het afweergeschut gericht wordt op de neus van de eigen doelman. Hij wil namelijk graag met elf ongeschonden neuzen voorop staan na afloop van deze competitie! (k)Neusje Hesseling. Het negende elftal, de laatste jaren vaker in het nieuws, heeft ook deze com petitie de kans weer in eigen hand gekre gen. De competitie is nog lang maar na een minder gelukkige start, is het toch gelukt aansluiting te krijgen bij de koplopers. Uitslagen van de laatste maand waren, een 10—1 zege op de Zwarte Schapen 4, na een ruststand van 8—1. Roda 23 werd met het vijfde elftal op een 5—O-achter stand gezet en Real Sranang 3 moest het met 12—2 stellen in ons voordeel. Deze laatste wedstrijd was echt onze slechtste ondanks die 12 doelpunten, we speelden nl. tegen 8 Surinaamse vrienden. Het pu bliek aanwezig bij AFC-HRC heeft nog van hun beweeglijk spel kunnen genie ten, ondanks de kou en vandaar die 8 man. Maar de doelpunten tellen en het wa ren er juist geteld 23 voor en 3 tegen in 3 wedstrijden. U begrijpt, te veel om de makers dezer op te noemen. Elf man in ieder geval hebben hier aan meegewerkt en hopen met elkaar nog vele goals te maken. Gold Star de lijstaanvoerder in onze afdeling, zijn we tot op 1 verlies punt genaderd. Wij moeten ze echter nog tweemaal in de ogen zien en hopelijk met het door ons gewenste resultaat. Hans de Wijs Gedeelte van de stand, bijgewerkt t/m 13-11 -'66: 6. Volewijckers 7 7 3 0 4 6 21—26 7. Schellingwoude 3 7 2 1 4 5 24—25 8. A.F.C. 10 7 2 0 5 4 22-29 9. S.D.C. 3 7 0 0 7 0 9—54 Zoals u ziet speelt het tiende elftal in zijn afdeling van de res. 3e klasse A.V.B. slechts een bescheiden rol; de één na on. derste plaats wordt na 7 wedstrijden vijf verloren en twee gewonnen te heb ben gespeeld, ingenomen. Het voornaam ste doel, waarnaar dit seizoen gestreefd zal worden, is dan ook de handhaving van het 3e klasserschap; er degradeert namelijk één ploeg. Eén reden voor het bezetten van deze lage plaats kan de indeling zijn, welke veel zwaarder blijkt dan die van het vo rige seizoen, toen een verdienstelijke der de plaats voor o.a. Spartaan 6 werd be haald. Het tiende heeft 3 elftallen t.w. Volewijckers 7, Schellingwoude 3 en Am- stel Zwaluwen 4 tot tegenstander, die de voorafgaande competitie in de afdeling van het achtste speelden, dat eveneens in de 3e klasse uitkomt. Een andere verklaring kan gelegen zijn in het feit, dat er voor de lagere elftallen (9 t/m 13) in werkelijkheid eigenlijk te weinig spelersmateriaal voorradig is, het geen in 't bijzonder naar voren komt als al deze vijf teams tegelijkertijd in de baan zijn. Op papier beschikt de C-com- missie echter over voldoende spelers: let wel op papier. Iedere week omvat de lijst van niet beschikbare spelers op z'n minst tien personen; éénmaal werd zelfs de der tig gehaald. Om verder maar te zwijgen over de afschrijvingen van opgestelde spelers en het wegblijven van eventueel nog beschikbare reserves. U begrijpt wel, dat het de C-commissie hierdoor soms onmogelijk gemaakt wordt de elftallen op een enigszins acceptabele wijze samen te stellen. Het gevolg hier van is sterk gewijzigde opstellingen van diverse elftallen, hetgeen de eenheid nu eenmaal niet ten goede kan komen, en waardoor de resultaten van vooral het tiende, elfde en twaalfde in vergelijking tot het vorige seizoen ver onder de maat blijven. B. Truijens Het is de AFC-gemeenschap genoeg zaam bekend tot welke heroïteiten het DERTIENDE in staat is. Immers Uw on volprezen Schakel-redacteur heeft in het laatste nummer nog gewag gemaakt van een van 0—5 weggegeven achterstand tot 8—6 omgebogen eclatante zege. En dit maal niet met korfballen, zoals ik enige door afgunst bezoedelde knapen al hoor gniffelen, doch met mentale inzet, gebaseerd op een overmaat aan taktisch inzicht en gestoeld op wetenschappelijk benaderde training. Want wist U dat de kontraktanten van het dertiende, kort weg genoemd „THE AFC ALL STARS", o.m. een perfekt funktionerend kontrole- systeem hebben opgebouwd, dat erin voorziet dat géén van de leden de kans heeft in te gaan op de lokkende aanbie dingen van de Zaterdagavond? Zij bellen elkaar die avond tussen 20 en 24 uur doorlopend op, met als gevolg dat een in-gesprek-signaal de garantie geeft dat de betrokken elftal-speler de huiselijke schoot niét heeft verlaten. Maar terzake. Bekend is óók, welke co- ryfëen de eer hebben van dit sterrenteam deel uit te maken. Bekend is verder dat door hen met groot gemak de meest inge wikkelde moderne spel-systemen wordt gehanteerd, zoals het slinger- en grote backsysteem, het 4—2—4—3-systeem (4 ach ter, 2 in 't midden, 4 vóór en 3 langs de lijn), zich verder bedienend van cross-, diepte-, breedte- en schoonpass. Onbekend bij vele AFC-ers is echter op welke kapaciteiten van het individu dit elftal is gegrondvest. Het is daarom goed om via dit medium eens de schijnwerper te richten op al die mannen, opdat de Elftalcommissie A. daarmede haar voor deel kan doen. Om te beginnen dan Wint Adriaansz, alias Pim, alias Ad Onderdelat (in verze keringen en doelwachter). Uiterlijk ken merk: pet (meestal wit, afhankelijk van het nationale modebeeld); specialist op hoge ballen (die hij stopt) en z.g. schui vers Dan de beide backs: Jan Brand (broer van Kareltje) en Robbie de Jong (maten: 96-128-96). Jan is behalve om de hem omringende penetrante geur van myste rieuze Chinese massage-oliën bekend om zijn populair-wetenschappelijke ver handelingen over de voetbal-kunst, die hij tijdens de wedstrijden uitgebreid de biteert aan zijn direkte tegenstanders, hen daarmee volledig uit de koncentratie ha lend. Van Robbie (de-hemel-weet-waar- om-niet-gewoon-Rob) kan gezegd worden, dat-ie VW's verkoopt bij de vleet en dat nimmer wegens obstruktie tegen hem ge floten wordt. Men mag aannemen dat zijn fysieke eigenschappen bij beide werk zaamheden een gezag-in"boezem"ende rol spelen. Een new-comer in het gezelschap is de nog jeugdige Nico (Marshall) Leloux. Na veel wikken en wegen (vooral wégen) werd hem node de zo belangrijke spil-plaats toevertrouwd. Dat de achterdocht van de keuze-heren gerechtvaardigd was moge blijken uit het feit dat hij het presteerde om nauwelijks vijf minuten nadat hij zijn karrière bij The All Stars was be gonnen met een geraffineerde kopbal onhoudbaar de PET VAN PIM passeer, de. Met veel pils heeft hij het later goed gemaakt. Iggie (Ignatius) is de volgende, de ben jamin en linkshalf van het team. Lieve ling van het (overwegend vrouwelijke) publiek en op het middenveld opererend als Ausputscher, waarvoor de slip van 3

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 3