Van Ca s Resultaten van de groene velden drukkerij joh. meijer 1 Ja I BLOEMEN kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 poolt allen mee, het is voor a.f.c. "Thank zij de niet genoeg te prijzen ijver van Chris Schroder ben ik weer in staat U van voetballend A.F.C. te ver halen. Enige aanvoerders berichten zelf over de prestaties van hun teams. Tegen Kerstmis hoop ik U met de volledige standen onder de ogen te komen. Overigens is Chris kennelijk uit op een geweld je, want hij creëert een soort rang lijst tussen de commissies, welke hij on middellijk hierna laat volgen. Dit rang lijstje geldt de gemiddelden van de teams onder hun hoede: I Commissie B 1.27 II Commissie A 1.22 III Commissie Zat. f.17 IV Commissie C 0.88 V Jeugdcommissie 0.85 Sneltrein En dan nu in sneltreinvaart langs onze teams. Houdt in het oog, dat alles geldt tot en met 20 november j.l. Onze vlaggedragers staan aan de kop van de lijst. Weliswaar geflatteerd, maar toch is de stand van een paar jaar gele den weer bereikt. Na Hillegom thuis zit de helft van het seizoen erop. Het tweede bleef zeven wedstrijden on geslagen, maar verloor er toen twee ach ter elkaar en staat nu nog maar 2 punten op de onderste Volewijckers 3 voor. Het derde kan nog steeds doen, wat we allemaal willen. Twee verliespunten meer dan leider SDW 2. Over IV zie Cas. Over V zie Rik. Zes en Zeven bekleedden middenmootposities. Acht en negen zijn gewikkeld in de strijd om de bovenste plaats. Acht staat 2 punten achter op ZPC 2 en negen staat in verliespunten gelijk met leider Wilskracht 3. Voor tien zie Berry. Elf lijkt geen pijn te hebben met 5 punten voorsprong op Sport 5. Het twaalfde staat gelijk met NEA 5 op de onderste plaats. Allebei met 2 punten. Dertien juicht. Zie Gerard. Vier punten achter op The Unity 7, waarin mijn buurman speelt. Vandaar een extra aan moediging mijnerzijds. Zat Sateen, Satwee en Satrois zijn bezig met hun lauweren te plukken. Let op Uw redacteurs woorden. Het vierde blijft wat achter in deze lijn. Men staat, ondanks een zeer voordelig doelcijfer (zie Charlie) toch tien punten achter op leider Lijn den 3. Junioren Al deze makkers spelen met wisselende successen. Mag ik u kanshebbers tippen. Al met 11 uit 8; 15 4 met 4 uit 3; C 4 met 12 uit 6 en C 7 met 6 uit 5. Wim Biickert, vanuit de VU, vertelt elders meer. Algemeen C 4 speelde met een gemiddelde van 2.00. Doelcijfers 41—1. Senioren XIII maakte weliswaar 50 goals, maar heeft er ook verschrikkelijk veel tegen. Het algemeen verenigingsgemiddelde is momenteel een streepje boven de 1.00. Junioren C6 beïnvloedt dit cijfer wel erg nadelig. Zij konden het na 7 wedstrijden nog niet tot een overwinning brengen. In de grote ranglijst neemt ons eerste na C 4 en VIII de derde plaats in met een gemiddelde van 1.60. Overigens gelijk met Zat 2 (Satwee). Topscorers Frits Röhrig 9, Rudi Erie, Roel Prins en Jacques Schot 8 en Kees Gehring en Van der Velden 5. En nu aandacht voor enige captains, die u vertellen over hun medestrijders. Vk/i' begonnen deze competitie erg zwak: nederlagen tegen T.O.G. 2 (3—1) en Arsenal 2 (1—6) deden 't ergste vrezen. Als aanvoerder op alles voorbe reid, bestelde ik reeds de pasfoto's van de A.V.B-kaart. Doch zie, herstel kwam tegen K.B.V. 2 waar we uit spelend nog wel, met 1—0 wonnen. (Pasfoto's weer af besteld). Hierna ging alles veel beter en won nen we achtereenvolgens van Rivalen 2 (6—1), R.K.A.V.I.C. 3 (1—2) en van Roda '23 (2—0). Hierna kreeg ik de opmerking te horen, dat 't vierde zelfs een betere voorhoede had dan 't tweede (dat tot dan toe, zoals u weet, steeds gelijk ge speeld had). Dat was juist; alleen ook de achterhoede was beter (zitten veel be tere klaverjassers bij ons!). Door deze overwinningenreeks draaiden we weer lekker mee, temeer omdat de concurrentie (T.O.G. 2 en Arsenal 2) ook steken liet vallen; j.l. zondag 13-ll-'66 stonden we zelfs relatief 1 punt achter op de leider. Op die datum echter verloren we van het één punt achter staande Meerboys 2 met 5—2, zodat we weer met 2 benen op de grond staan. Deze wedstrijd moesten we zonder Frans Kat aantreden en dat was voor ons toch wel een groot gemis. Frans heeft zich de laatste wedstrijden vrijwel onmisbaar bij ons getoond; door de E.C. uit het tweede in het vierde ge plaatst heeft hij zonder morren deze be slissing aanvaard. Tegen de algemeen heersende opvat ting van sommige (m.i. overgewaardeer de!) spelers in, die dan liever bedanken of zaterdagmiddag zouden gaan voet ballen. Maar zo niet Frans Kat, die ge woon voetbalt voor wat hij waard is en waaraan al deze spelers een voorbeeld VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 01 40 kunnen nemen. Frans, die een knie-ope ratie moet ondergaan, zij van deze plaats namens het gehele „vierde'' een spoedig herstel en terugkeer op 't groene veld toe gewenst. Cas Tromp Wist het vijfde zich in het vorig sei zoen maar net te handhaven, nu staat het met drie punten achterstand op een tweede plaats. Gelukkig dus goede berichten, er wordt dan ook aardig gespeeld, er is een zeer prettige sfeer; vooral door de vrij con stante samenstelling en het binnenhalen van de punten wordt nu eens niet ver geten. S.L.T.O. II stond na zes wedstrijden zonder puntverlies met een doelgemiddel- de van 31 v. en 6 t. aan de kop. Een 1—1 resultaat tegen hen in een uitwed strijd lijkt dus niet gek, maar zonder ge beurtenissen die totaal niet op een voet balveld thuishoren, was het nooit zover gekomen. Toen we tot twintig minuten voor tijd met 1—0 voorstonden begon het rekord van S.L.T.O., twee jaar lang ongeslagen, gevaar te lopen. Het publiek begon zich met het spel te bemoeien en enkele spe lers raakten enigszins van de kook. Ook is het altijd gemakkelijk de scheidsrech ter de schuld te geven van het niet win nen van een wedstrijd, maar het was wel vreemd toen een speler van de tegenpar tij de bal met een snoekduik uit het eigen doel sloeg, de beslissing een doeltrap was. Er werd ook niet ingegrepen toen twintig seconden voor tijd met een ge heid buitenspel-doelpunt de gelijkmaker werd gescoord. Jammer voor de voetbal sport, dat deze dingen de laatste tijd zo dikwijls voorkomen. Tenslotte nog dit: A.F.C. V. 7 gesp. 4 gew. 2 gel. 1 verl. 20 v. en 13 t. Rik de Boer

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 2