m uTmwê Jong geleerd Persvers DE SELL KEUKEN pooLt Allen mee, het is voor a.f.c. gebr. plieger heerlen, amiterdam vele jaren tot het bestuurscollege van AFC had behoord, waarvan een aantal jaren als succesvol voorzitter. Prompt moest Dick Bessem zijn functies voor zijn club neerleggen omdat de KNVB hem vanaf zijn aanstelling als stadiondirecteur als professional beschouwde. Hoogtepunten De scheidende stadiondirecteur heeft veel hoogtepunten meegemaakt op het Stadionplein. Zegt Dick Bessem: „Drie keer de wereldkampioenschappen wiel rennen met die van het volgend jaar in begrepen. Zo herinner ik me nog de bij zonder spannende achtervolgingsfinale tussen Schulte en Coppi in 1948. De tweede keer was in 1959. Voor de wereld kampioenschappen wielrennen, die in 1967 worden gehouden in het Olympisch Stadion, ben ik voorzitter van de werk- commissie. Hoewel ik dan in feite al op gevolgd ben door mijn zwager, de heer Mellegers." Andere hoogtepunten in het stadion waren de start van de Ronde van Frankrijk in 1953, de wedstrijd tussen Nederland en Engeland ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de KNVB en de revanches op de Olympische Spe len van 1948, 1952 en 1960. Vanzelfspre kend daarbij de Nederland-België wed strijden, indertijd voetbaltoppers, de Olympische dagen, en in 1962 de finale om de Europese voetbalbeker tussen Real Madrid en Benfica. Werd aan het sta dion toegewezen ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de NV Sportpark Olympisch Stadion. Vindt Dick Bessem: „Ik heb het altijd jammer gevonden dat de Olympische dagen er uit zijn gegaan. Waren altijd aantrekkelijke dagen." Het waren niet alleen voetbal en wielrennen waarvoor het stadion zijn poorten open zette. „Neem nu bijvoorbeeld speedway", zegt de heer Bessem. „Is in feite ge bracht aan het publiek door het stadion. Is populair geworden door de wedstrij den die in het stadion worden georgani seerd. Bovenden heeft het stadion een aantal jaren het eindpunt van het Aals- meerse bloemencorso gehad". Weer A.F.C. Nu is het weer AFC dat van Bessem's capaciteiten gaat profiteren. Dick Bessem, die in 1935 tot erelid werd benoemd van zijn geliefde club en die jaren geleden de tekst van het AFC-clublied schreef, wordt volgend jaar voorzitter van de So ciëteit. Een functie die nog tot het af treden van Dick Bessem als stadiondirec teur wordt waargenomen door zijn zwa ger Tiemen ten Oosten. Enkele pertinen. te meningen van Dick Bessem zijn: „ik vind de hoofdprijzen van de sporttoto veel te laag; het clubgebouw aan de De Boelelaan is voornamelijk gebouwd voor de nieuwe generatie; het is de juiste ver antwoordelijkheid van een bestuur van een amateurclub om vreemde spelers te accepteren wil deze club bijblijven in de topsport". Levensvervulling „Mijn twintig jaren in het Olympisch Stadion is een levensvervulling voor me geweest", zegt Dick Bessem. Na 1 april van het volgend jaar mag hij op zijn lau weren gaan rusten. Hij heeft er het recht toe, maar of het ook werkelijk zal ge beuren, dat is hoogst onaannemelijk. Daarvoor is Dick Bessem een tè dyna mische figuur en daarvoor ligt zijn AFC hem tè na aan het hart. H. d. B. /Ander de AF'C-ers, die gehoor hebben gegeven aan het verzoek van de Schakelredactie om een artikeltje voor het maandblad te fabriceren, bevindt zich er een uit de jongste gelederen. Het was de 12-jarige Hans van Rijk, captain van een van onze pupillenteams, die de pen ter hand nam en zijn indrukken op pa pier stelde over de pupillenontmoeting met de jongste jeugd van Kon. HFC. Hans was zaterdag 12 november aanvoer der van het A.pupillenteam en laat daar om alleen de prestaties van zijn eigen groep jongens de revue passeren. Hier volgen de impressies van Hans: „Vandaag zijn we met de bus met vier pupillen-elftallen naar het gezellige KHFC geweest. We troffen gelukkig mooi weer. We moesten om 1530 uur tegen KHFC spelen. Onze linksbuiten Berman heeft in de eerste helft van de wedstrijd onze achterstand van 1—0 weggewerkt, vlak nadat KHFC het openingsdoelpunt had gescoord. We deden wel ons best, maar dat kleine beetje geluk ontbrak ons. In de tweede helft heeft Rudy de Vries wel bijna een doelpunt gemaakt, maar de bal werd nog net door de KHFC van de doellijn weggeschopt. Toch was het een prachtige dag voor ons allemaal, en ik hoop dat ook de heren leiders on danks de povere resultaten er plezier in houden, want wij gaan, zoals wij onder el kaar hebben afgesproken, nog meer ons best doen. De volgende keer hoop ik u betere resultaten te kunnen melden. Duimt u voor ons? Hans van Rijk". Tot zover, Hans, wiens elftal de wed strijd met 1—3 verloor. De ruimte in de Schakel laat het natuurlijk niet toe dat er iedere maand van ieder jeugdteam een apart verslag in komt te staan. Toch is het initiatief van Hans van Rijk prij zenswaardig. Het getuigt van een meele ven met het wel en wee van de club en dat al op een leeftijd van 12 jaar. Reden waarom er ruimte voor in de Schakel werd opengehouden. In ieder geval zul len we duimen voor je elftal. H. d. B. Onder de indruk TAe Oostduitse scheidsrechter Glöckner, de man die zondagmiddag 6 novem ber in het Olympisch Stadion het „vriendschappelijke" duel tussen Neder land en Tsjechoslowakije leidde, was 's ochtends van diezelfde dag diep onder de indruk. Onder de indruk namelijk van het sportpark „Goed Genoeg". Ons lid Klaas van Rijswijk had Glöckner en zijn beide grensrechters voor een kopje koffie mee naar de De Boelelaan genomen. Glöckner verklaarde onomwonden dat hij een dergelijke accommodatie voor een amateurclub nog nooit had gezien. Ook niet in Oost-Duitsland. AFC was deze dag overigens nog meer in de „view". Tijdens de pauze van het radioverslag van genoemde interland gaf Henk ter Lingen (de voormalige Hulkie Dulkie) een prijzend verslag van de 4—0 overwin ning die de AFC-ers tussen twaalf uur en kwart voor twee op VVB hadden be haald. „Discriminatie" „Discriminatie" noemden de Drentse amateurclubs het voorstel vau het col lege van Gedeputeerde Staten aan de Drentse Staten om over een periode van vijf jaar een aflopende subsidie te geven aan de semi-profclub „Sportclub Dren the". Gedeputeerde de heer G. Londo zei erover: „We hebben in Drente één beroepsvoetbalclub en die heeft het moei lijk. Het behoud van het betaalde voetbal is van regionaal belang. Met een provin ciale subsidie, naast de subsidie van de gemeente Emmen, wordt de gelegenheid geschapen om „Drenthe" een provinciale vereniging te doen zijn. Trouwens, de ge meenten hebben vaak vele tienduizenden guldens in sportaccommodaties geïnves teerd en de amateurclubs krijgen al ver sluierde subsidies in de vorm van lage terreinhuren", aldus de heer Londo. „Wanneer reële huren in rekening zou den worden gebracht, zouden de amateur clubs nog wel even met de ogen knip peren". Tandarts de heer J. Albers, voor zitter van de amateur-eerste klasser „Em men" zei: „We komen beslist niet in het geweer tegen welke subsidie aan welke sportclub dan ook. Wij hebben echter evenveel recht op subsidie als „Sport club Drenthe". Bij onze wedstrijden ko men bijna evenveel toeschouwers". De voorzitter van „Emmen" meent dan ook: „dat het ten aanzien van amateurclubs billijk zou zijn om de vermakelijkheids- belasting geheel of gedeeltelijk af te schaf fen". Aldus de Telegraaf. Plagiaris 10 W"21

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 10