JOBA 'O In kort bestek Woetboldadigheid Herenconf ectie Depot NYLONKOUSEN Grote sortering in te COSTUUMS A.F.C.-leden reductie SPORTJASJES op vertoon diploma te PANTALONS te REGEN - WINTERJASSEN J. LOONSTIJN PRINSENGRACHT 1097,TELEFOON 234006 Doolt allen mee, het is voor a.C.r. Draag die kous! Coaching Geen sport, die het vandaag de dag nog zonder betaalde coach kan doen. Regelmatig duiken in de pers verslagen op over de problemen, waarmede coaches worden geconfronteerd. Merkwaardiger wijze komen alle zorgen steeds op het zelfde neer en wanneer weer een (duur) betaalde coach zijn taak bij een nieuwe club of bond aanvangt, dan haast hij zich voor de te hoop gelopen journalis ten te verklaren: „wij verkeren nog in een periode van opbouw, die vooreerst nog wel teleurstellingen zal kunnen op leveren". Allicht, zo'n man kijkt wel uit. Stel je voor, dat hij aan het (geduldige) papier zou laten toevertrouwen: „ik verwacht niet met het mij toevertrouwde brand hout tot enig resultaat te kunnen ko men". Of: „deze jongens zijn zo be kwaam, dat het een zinloze daad was mij daarvoor aan te trekken". Ten slotte zou nog de mogelijkheid kunnen bestaan, dat hij opmerkt: „dat de keuze op mij is gevallen heeft mij zeer verbaasd, want ik weet er zelf nog niet de ballen van". Maar neen, hij is voorzichtig en daar om dus de periode van opbouw. En dan maar afwachten hoe het uitpakt. Jubileum Het volgende is een ware geschiedenis. Het gebeurde kort geleden in een honk balwedstrijd in de landelijke tweede klasse. De voorzitter van de thuisclub vroeg vooraf aan de hoofdscheidsrechter of hij zijn captain eerst nog even publie kelijk mocht toespreken in verband met diens 300-ste wedstrijd voor zijn eerste team. Het mocht. Ën voor een ruime omstand werden in gloedvolle bewoor dingen de verdiensten van de jubilaris uitgemeten. Een steunpilaar voor de club. een raadsman voor het bestuur, een voorbeeld voor de jeugd. Kortom: een sieraad voor de sport! Applaus, bloemen, geschenkjes en war me handdrukken. Waarop de wedstrijd een aanvang nam. En zoals dat met honkbal dan wel kan kan gebeuren: plotseling was er de lont in het kruitvat en bloeide er een spon taan handgemeen op bij het eerste honk. De daar dienstdoende veldscheidsrechter repte zich bekwaam naar de hoofd scheidsrechter en meldde: „scheidsrechter (vreemde benadering overigens voor een collega), dat neem ik niet; die vent daar noemt mij een (volgde een vrij alge meen in denigrerende zin gebruikt zelf standig naamwoord)". De hoofdscheidsrechter begeeft zich naar de wanorde en informeert naar de juistheid van het gestelde bij de aan gewezene. Die daarop verhit uitroept: „dat heb ik helemaal niet gezegd, maar nou we het er toch over hebben: ik vind hem wel een grote (herhaling van het hier te vermijden woord)". „Ga er dan maar uit", zei de hoofd scheidsrechter en wees naar de kleed kamer. En dat eenmaal gezegd hebbende, zag hij wie de markante uitspraak over zijn collega had geplaatst. Juist ja, de steun pilaar. En het voorbeeld van de jeugd Hoofd De televisie brengt ons de sportge beurtenissen thuis en laat ons slaafs, ge riefelijk met de trijpen pantoffeltjes aan en het glas binnen handbereik, consu meren. Onlangs zagen u en ik de waterpolo- wedstrijden van uit het Utrechtse Hom mel. Ik heb er met verbazing naar ge keken! Maar je gaat vergelijken met het meest vertrouwde en dat is dan voetbal. De overeenkomst is evident: die bal moet in dat hok, een duidelijke zaak. En in dat hok zien wij dan ook nog wel verwantschap met ons stoere voet- baldoel. Goed, zo'n waterpolodoel is wel een stuk kleiner en er staan wat meer plassen in, maar er zit wel degelijk een echt net achter. Maar dat hoofd, dat er in drijft, vind ik geen gezicht. Doodeng Stickers Het vorige seizoen zijn de „stickers" uit gezet, de autotransparanten die de eer ste thuiswedstrijd van AFC' annonceren. De bedoeling is evenwel, dat zij ge bruikt en goed gebruikt worden! Achter het autoraam dus, te beginnen in de week voor zondag 9 oktober a.s. (A.F.C.— D.C.G., een topper). En na zondagmid dag weer verwijderen uiteraard. AD ONDF.RDELAT Geurt Gerstenat had tot zijn spijt na lange jaren, als een grote zijn voetballoopbaan afgesloten. En na zijn allerlaatste strijd werd hem een afscheid toebereid, waar vrienden kwamen toegeschoten. „Hier staat een man, die als het waar is na vijfentwintig jaar nu klaar is; een veteraan, die tot mijn smart zijn sport verlaat met jeugdig hart". Aldus sprak enigszins verward tot slot de eerste secretaris. „Maar laat dit afscheid zijn een feest met een geschenk, waarop je leest", vervolgde hij, niet zonder dictie, „van hoeveel nut je bent geweest, 't Is passend, als ik in een wip zie: het is een breukband met inscriptie". AD ONDERDELAT

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 8