Van Cs A.R.O.L.- bekertoernooi Te U/apen BLOEMEN 0e night - bar van zuid Achillesstraat 91 Bequnstiqinq van onze aövepteepöeRS, houöt öe schakeL in stanö Ons toernooi om de A.R.O.L.-beker traditionele voorloper van de competitie zit er weer op. Neptunus won de be ker en was daar oprecht gelukkig mee. In het algemeen kan worden gesteld, dat de deelnemende verenigingen een enorm weekend hebben beleefd. Terecht zien de clubs het nog altijd als een eer voor ons historische toernooi uitgenodigd te worden. Ondanks alle moeite, die A.F.C.-bestuur en P.P.C. zich hebben ge troost het toernooi door meer publieke belangstelling op te luisteren, kwam „de loop" er echter ook ditmaal niet in. De conclusie luidt dan ook: geslaagd voor onze gasten, teleurstelling voor A.F.C. als organiserende vereniging. De verwachting lijkt gewettigd, dat ons A.R.O.L.-bekertoernooi nog een pittig onderwerp van bespreking blijft. In ieder geval lijkt het ons redelijk hier nog wat over onze eigen wedstrijden in het toer nooi op te nemen. Rob Duis vertelt u er van. A.F.C.—K.H.F.C. 2-0. Een met 10 man beginnend K.FI.F.C. is gedurende 60 minuten (totale speel tijd) niet aan de bal geweest. Het was alleen en uitsluitend aan doelman van Buchem te danken dat de score tot 2—0 beperkt bleef. De formatie van AF.C. voetbalde veel belovend. Het 4—3—3 systeem scheen te werken. De drie snelle „spitsen" Gehring (new comer) Röhrig (voor 't eerst in 't midden) en Kemna (links-voor) zorgden voor vaart en verrassing. Hun afwerking bleef helaas beneden peil. De „tniddle- three" speelden zonder meer sterk. Japie, „hard in de tackle" Frans, „nog steeds iets te mooi" en Herman, „de goede voeder", bleken hun plaats volkomen waard. De „vier" speelden goed, maar werden te weinig op de proef gesteld. Elbert, Suurbier allures speelde goed; Jos en Nico individueel sterk, als combinatie nog niet ideaal en tenslotte Ernst en Nol ruim voldoende. We konden tevreden zijn. Er werd goed gespeeld en gewonnen. Wat zou de dag van morgen brengen: een ander A.F.C.? Neptunus—A.F.C. 3—1. Inderdaad een ander A.F.C., maar nog meer een andere tegenstander! Neptunus juiste voetbalinstelling en goede conditie bleek een te zware klip. Jammer, want dit was niet nodig. De wedstrijd werd aan A.F.C.-zijde geken merkt door „fouten". (De competitie zal van ons „nauwkeuriger" voetbal eisen). De rugdekking moet konsekwenter vol gehouden worden. Een kwartiertje wel en een half uurtje niet is geen systeem voetbal. Het plaatsen zaterdag wel goed uitgevoerd was zonder meer slecht. Bleek de „short-pass" zaterdag op ons kleine tweede veld afdoende, op ons hoofdveld zal de voorhoede af en toe met een lange bal aan het werk gezet meten worden. En dit kdn deze jon gens zijn snel genoeg; sterker: zij moeten het juist daarvan hebben. In het midden speelde Ernst Seunke voor Frans. Voor Ernst is m.i. in dit sys teem een andere plaats weggelegd. Her man moest vroegtijdig „afstappen" (en kel) en Japie had zijn dag niet. De „vier" speelden zwak, evenals onze doelman Nol. Het één bleek het gevolg van het ander, daarbij in 't midden latend wie/wat oorzaak en wie/wat ge volg is. Voornaamste oorzaken nederlaag: a) niet konsekwente rugdekking b) onnauwkeurig plaatsen c) niet snel genoeg wegwerken. (2e goal!). ROBERT E. DUIS. Wat lees ik in de Sportkroniek van 22 oogstmaand Voor A.F.C. een nieuwe piek, vooraangaand en vooraanstaand! Ja, ja, een A.F.C.'se ploeg heeft Fulham zelfs geslagen. Dezelfde ploeg „The Wednesday' sloeg, heel Sheffield is verslagen Wie zei dat wij „maar" amateurs' snertvoetbal zouden plegen voelt zich, ondanks een vettcC?beurs wat beurs en heel verlegen. We zien er toch maar cijfers staan die 'r zeker niet om liegen. En dit in 'n Officieel Orgaan dat nooit ons zal bedriegen. Goed, goed, 't was slechts met „the odd goal". To twee maal eigenaardig! (Nu maakt Wim Kan ineens weer school, want steeds bij „eigenaardig" moet ik weer denken aan fi-ool) En twee maal met 21. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 720140 Niet veel? Maaar dat is apekool. Nog hoor ik het geween in Sheffield, ook in Londen-Zuid waar Caledonians brulden: „Eureka" (da's: „gevonden") luid!! Voorts brachten zij ons hulde al zingend: „O, schoon Amsterdam „met je heldere kanalen „Stad waar men maakt zo veel tamtam „Op straat en in lokalen U vraag misschien wat ons Aafcee daar mee te maken heeft. Geen (voet)bal, nee die A.F.C. waarvan men 'n beeld ons geeft wordt aangediend als voetbalbond, een AziatischeT) Met voetbal pittig en gezond, niet dat apatische Trouwens wie Noord-Korea zag, onlangs op de W.K., die schiet niet aanstonds in de lach doch roept volmondig: Ja! Alleen, als i k de club zou zijn waarvoor 'k dit fabriceerde bleef ik bepaaldelijk2) niet klein. Nee, vast ik mij verweerde. Dan zou dat andere A.F.C. (dit zou ik zeker eisen met 'n jaartal moeten gaan in zee waardoor ik kon bewijzen dat i k de onvervalste was, de enig ware, echte. De „Haagse acht uit China" las men o o k de les. 't Komt niet te pas, bepaaldelijk niet, om er ml gras (omdat 't toch „maar de hoofdstad" was"! over te laten groeien, da's mij (en ook u?) wat al te kras. We staan op onze rechten! Zou „men" nu willen vechten B. S. LE MARCHÉ i) Vermoedelijk is de naam voluit: Asiatic Football Confederation. -) Zou deze excellentie er alsdan aan te pas komen? In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8-2 uur Vrijdag en J. v. Bennekom Zaterdag 8-3 uur

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 7