Mixed Pickles BeGtinstiGinq van onze aöveRteeRöe.RS, houöt C>e schakel in stand 5 Reclame. In het blad van de Vereniging van Contractspelers is een dergelijk duizelingwekkend initiatief naar voren gebracht dat wij het jammer zouden vinden hier niet nader op in te gaan. in het blad wordt de wenselijkheid naar voren gebracht dat de contractspelers reclame mogen dragen op hun shirts en op hun broekjes, want schrijft dat blad betaald voetbal is een keihard bedrijf. Wij zijn het hiermede volledig eens en zijn aan het peinzen gegaan. Waarom zou dit beperkt blijven tot de contractspelers en waarom zouden wij gewone burgers ons hiervoor ook niet ter beschikking stellen? Wij geven gaarne toe, dat onze vriendjes het over het algemeen maatschappelijk niet zo slecht maken en per soonlijk hebben wij ook geen klagen, maar als wij eens een schnabbel hebben dan kunnen wij ons wezenloos zitten te typen tijdens de meest ongeschikte uren. Ons bestaan is misschien niet zo keihard als de spelers van het betaalde voetbal pretenderen te hebben, maar de gebraden duiven komen ons toch ook niet in de mond vliegen. Dat niet en zo zien wij voor ons geestesoog straks Cor Peperzeel het clubhuis betreden met een grote band over de mannelijke borst: „Lood om oud ijzer". Wim Staats kan cirkelvormig laten aanbrengen wat Wim Staats ook aan zijn lijn doet, hij zal toch altijd cirkelvormig blijven „Wat voor pub, de Amstelclub En daar wandelt Siem de Waal op zijn bedachtzame wijze naar zijn klaverjastafeltje en draagt als opschrift: „Moet er iemand nog defecten?" en als wij met driftige pasjes ons naar de overdekte tribune begeven, dan zouden wij dachten wij furore maken als wij ten zuiden van onze rug laten aanbrengen: „Was Uw porno met Omo". Een fris intiatief van de contractspelers mogen wij wel zeggen. Afscheid. Een groot sportsman heeft zijn innings voor gesloten verklaard: Henk van Weelde. In denk dat in de pitch hieraan de nodige aandacht zal worden besteed, maar ik meen toch dat dit afscheid in onze A.F.C.-Schakel niet onvermeld mag blijven. Geen gemiddelden in dit stukje, geen vermelding van zijn internationale wedstrijden enz. enz., maar toch zeker een woord van waardering en hulde aan zijn adres. Zijn „bijna afscheid" was zoals hij het zich wel gedroomd zal hebben. l)at was in zijn één na laatste wedstrijd in Den Haag tegen Quick toen hij als laatste man inkwam bij een hopeloze stand. Ouick had gesloten op 247 voor 6 en A.C.C. stond 103 Voor 9. Er was toen nog precies 3 kwartier speeltijd. Ga er maar aanstaan. Welnu; hij ging er aanstaan en sleepte overigens met de niet genoeg te waarderen steun van de jeugdige V. d. Heiden de wedstrijd voor ons uit het vuur. Toen de klok kwart voor zeven wees, waren V. d. Heiden en Henk van Weelde not out gebleven en de score was opgelopen tot 147 voor 9. Twee enorm dure winstpunten waren de beloning voor de koelbloedigheid waarmee Henk van Weelde zijn ploeg naar een draw bracht. En het schoonste is dat dit voor de poorten van de hel vandaan gehaalde resultaat niet bereikt werd met prikken, maar met vlot en royaal spel. Van Weelde bleef met 28 not out en dat is in die omstandigheden met de laatste man op de mat een prachtig resultaat. Quick wist dit te waarderen door bij het van het veld gaan eerst Van Weelde en V. d. Heide te laten ver trekken. Het daverende applaus moet hun als muziek in de oren geklonken hebben. Een prachtig afscheid van een voor treffelijk sportman die in en buiten het veld een voorbeeld geweest is van hetgeen good sportmanship betekent. Wist U dat er thans 130 landen lid zijn van de F.I.F.A., dat voetbal gespeeld wordt van Patagonië tot Noord-Korea, maar merkwaardig genoeg niet populair is in de Verenigde Staten van Amerika, Canada, Japan, Zuid-Afrika, Australië en Nieuw-Zeeland, dat de nobele voetbalsport thans door 100 miljoen spelers wordt beoefend. dat in 1846 de eerste officiële spelregels werden vastgesteld aan de Universiteit van Cambridge, dat de Engelse Football Association in 1863 werd opgericht, dat beroepsvoetbal in Engeland dateert van 1885, dat in 1889 de eerste internationale wedstrijd gespeeld werd, namelijk Duitsland—Engeland, dat 95% van de voetballers over de gehele wereld amateur zijn, dat de recettes van de vier divisies in het Engelse voetbal (beroeps) fl. 80 miljoen per jaar bedragen, dat de totale recettes over de gehele wereld geraamd worden op 5 miljard gulden per jaar, dat in 1905 voor het eerst fl. 10.000 betaald werd voor een voetballer (Middlesborough betaalde dit voor Alf Common aan Sunderland), dat in 1962 voor het eerst een miljoen gulden betaald werd voor een voetballer (Manchester United betaalde toen fl. 1.150.000 aan Torino voor Dennis Law), dat de totale wereldomzet in voetbaluitrusting en materiaal geraamd wordt op fl. 2,5 miljard per jaar, dat het nieuwe Aztec Stadion in Mexico City 125.000 zitplaatsen heeft en geen staanplaatsen, dat dit stadion beschikt over 600 luxe loges elk voorzien van een bar, een ijskast en een privésleutel, dat in Engeland 19% van de bevolking in de Voetbalpool speelt, dat er in Engeland per jaar een miljard gulden verspeeld wordt in de voetbalpools, dat voor de wereldkampioenschappen in Engeland U/2 miljoen programma's werden gedrukt met 64 pagina's tekst en een kleurenomslag, dat dit allemaal te lezen staat in Progress, een kwartaalsuitgave van Unilever en dat dit geen onbetaalde reclame is omdat Progress een gratis uitgave is? Wist U dat niet? Enfin, dan weet U het nu. Honkbal. Mijn reactie op de felle aanval op „bijsport voetbal" in het A.B.C. Honk van coach Houtman heeft replieken uitgelokt in het vorige nummer van het blad onzer honkbalvrienden en dus mijnerzijds deze (slot) dupliek. In een zeer hoffelijk gesteld stukje vraagt redacteur Doeleman of ik het verwijtende „moeder-dochterrelatie" niet achterwege kan laten en wil vervangen door te spreken over de drie gelijkwaardige partners A.F.C., A.B.C. en A.C.C. „De onderlinge banden blijven zeer nauw aangehaald" Een even aangenaam als positief geluid. Ter geruststelling: ik heb die moeder-dochterrelatie (en doch ters kunnen zeker gelijkwaardig aan moeder worden: ddt bewijzen onze cricketers en honkballers wel!) vooral daarom naar voren gebracht omdat men de historie niet moet negeren. Pikant is in dit geval dat in datzelfde A.B.C. Honk begonnen wordt met de geschiedenis van A.B.C. in feuilletonvorm. Het eerste gedeelte is ontleend aan het gouden Boek

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 5