Poolt Chauvinisme Poolt KEUKEN Poolt 22 pet voor A.F.C. f 100.000.- voor U Groene kaarten bij dhr Balk PLIEGER KEUKENS BeGunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in stanö Het feit dat de vaste verslaggever voor A.F.C. met vakantie was, mag volgens mij voor sportredacteur Frits Suèr geen ex cuus zijn om zo zonder meer verder aan het toernooi voorbij te gaan. Vooral niet als van de zijde van A.F.C. vante- voren is toegezegd dat men graag op verzoek van de krant gegevens over de afloop van het toernooi wil doorgeven. Zo'n verzoek is niet gekomen. Minder aangenaam Veel minder aangenaam treft mij ech ter het feit dat in een andere uitgave van „De Amstellandpers", namelijk het Amstelveensch Weekblad, niets over het A.R.O.L.-Bekertoernooi werd gepubli ceerd. Noch vóór het toernooi, noch er na. Men stelt namelijk bij het Amstel veensch Weekblad, dat is algemeen be kend, dat A.F.C. een Amsterdamsche voetbalclub is en dus geen recht op ver melding heeft in een Amstelveense krant. Het gebeurt wel eens dat een verslag over A.F.C. in het Amstelveensch Week blad is ogenomen, maar dit is dan uit sluitend het gevolg van ruimte overheb ben, waarna al voor de Buitenveldertse Courant gebruikt zetsel in één van de opmaakramen van het Amstelveensch Weekblad wordt geplaatst. RKAVIC daarentegen krijgt vermelding zowel in de B.C. als in het A.W. Waarom? Omdat deze club een Amsterdamse club is die haar terreinen op Amstelveens grondge bied heeft liggen. Wel worden in het Amstelveensch Weekblad artikelen op genomen over een nationale witviswed- strijd in Aalsmeer, een honkbalwedstrijd in Uithoorn en activiteiten van de sinds kort van Badhoevedorp naar Buitenvel- dert verhuisde voetbalclub P.V.F. Dit zijn maar enkele van de vele voorbeel den. En dat vind ik dus niet konsekwent. A.F.C. is weliswaar een Amsterdamse club, heeft haar terreinen in Amsterdam liggen, maar toch zo in de onmiddellijk nabijheid van Amstelveen, dat de lezers van het Amstelveensch Weekblad toch zeker zijn geïnteresseerd in de verrich tingen van A.F.C. Laten we dus maar hopen dat sportredacteur Suèr bij de op maak van zijn sportpagina's van het Am stelveensch Weekblad nog vaak een plaatsje onbezet ziet en dat zijn blik dan valt op een stukje oud zetsel van de Bui tenveldertse Courant. PLAGIARIS ÏTeel veel woorden zijn er geschreven over het chauvinisme van de Engel se supporter tijdens de wereldkampioen schappen voetbal. Engeland kon niets verkeerd doen en moest winnen. Inder daad Engeland moest winnen en dat is ook gebeurd. Als men de achtergronden van deze winst gaat bekijken dan komt dit chauvinisme in een ander licht te staan. Toen Alf Ramsen V/2 jaar geleden team-manager werd, na eerst Iptwich Town kampioen van de 2e divisie en ver volgens kampioen van Engeland maakte, zei hij vol overtuiging dat Engeland in 1966 zou winnen. Dit is natuurlijk mak kelijk gezegd maar veel moeilijker waar te maken. Alf had de keus uit vele, indi viduele zeer goede spelers, die helaas elkaar in teamverband niet konden vin den. Ook stonden er toen al vele belangen op het spel. De clubs die hun spelers voor een interland moesten afstaan, moes ten of op dezelfde dag, of vlak ervoor of vlak erop, zelf een wedstrijd spelen. Kunt u zich dit in Nederland voorstel len, als Nederland een interland speelt dan hebben de betaalde clubs een vrije dag, in Engeland niet. Voetbal is hier big business en als een club zijn beste spelers moet afstaan, dan wordt het elftal auto matisch zwakker. Alf Ramsey had dan al moeilijkheden genoeg, en de eerste inter land die Engeland speelde, was voor de Europacup tegen Frankrijk, dat met 5—2 won. Maar toen pakte Alf de zaken pas goed aan. Hij introduceerde het 4—3—3 systeem, en kreeg promp enorm veel kri- gebr. plieger Heerlen, amsterdam tiek. Wie had ooit gehoord van een elftal zonder uitgesproken buitenspeler? Maar Alf zette door en uiteindelijk maak te hij zijn keus. En dat brengt mij te recht bij, in de vorige Schakel zo vrien delijk genoemde gifkikker, Nobby Stiles. Op Nobby Stiles is veel kritiek ge oefend, en soms wel terecht. Nu moet mij toch wel een vraag van het hart, wat heeft u liever, een lieve jongen die goed voetballen kan, maar Zodra hij een tegen stander krijgt de bal maar laat gaan om dat hij een volledige afkeer van licha melijk contact heeft? Of prefereert u een voetballer, die niet bang is voor zijn te genstander, die het lichamelijk contact met spelers niet schuwt. Iemand zoals Nobby Stiles, die zich kapot werkt tijdens een wedstrijd en die niet opgeeft voor dat het laatste fluitsignaal geklonken heeft. In mijn opinie is er maar een antwoord op!!! Wist u bijvoorbeeld dat Nobby Stiles op 12-jarige leeftijd bij Manchester United kwam, en dat hij toen al in het Engelse schoolelftal speelde? Hij ver diende toen 32,— per week met schoe nen poetsen van de spelers, kleedkamers schoonmaken, water aandragen enz. enz., en dat hij op 19-jarige leeftijd in het eerste van Manchester United voetbal de? Als hij, zoals men in Europa en bij A.F.C. schijnt te denken, zo'n „vuile" voetballer was, hoe komt het dan dat Matt Busby altijd achter hem heeft ge staan?? Ja, Nobby Stiles is een harde voetballer, maar geen onsportieve speler. Als Nederland een speler van Nobby Stiles kaliber had gehad, dan had men misschien ook de Hollandse driekleur kunnen zien wapperen in Engeland ge durende juli!!! Nu terug naar de zogenoemde partij digheid van de Engelsen. Wat was zo partijdig? Het is heel normaal dat het Engelse publiek achter het elftal stond. Denkt u nog maar eens aan Chili toen Brazilië met 3—1 de finale won. Ik kan mij ook nog een voetbalwedstrijd herin neren toen A.F.C. kampioen van de 2e klasse werd, waren wij niet chauvinis- tich toen? Kom J. T. S., ook uzelf was toen en waarschijnlijk nu nog steeds, net als ik chauvinistisch. Hadden wijzelf in ons eerste niet een paar „lieve" jongetjes in dat glorieuze jaar? Die traden toen niet veel op de voorgrond, maar als een nationaal elftal een paar van zulke spelers opsteld, dan schreeuwt men schande. Ik kan nog maar een ding zeggen, laat Nederland eerst maar eens zorgen zich te kwalificeren voor een eind- toernooi en dan is het erg interessant om de Hollandse kranten en de A.F.C.- Schakel te lezen. Ik wens hier A.F.C. een voorspoedig seizoen. ROBERT F. DOMHOF. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 3

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 3