gandi Redactioneel Commentaar drukkerij joh. meijer Persvers poolt allen mee, het is voor a.f.e. Omdat redacteur Jan Steensma de gave traditie in stand houdt jaarlijks in september de dagelijkse sorus een aan tal weken in Spanje te vergeten, draagt de A.F.C.-Schakel van september al eni ge jaren een andere signatuur. Zijn hui dige mede-redacteur Hans de Bie heeft zich onmiddellijk aangepast en eveneens september als ideale vacantie-maand ge adopteerd. Vandaar, dat de voor U liggende Schakel weer mocht worden verzorgd door ondergetekende, belast met de waarneming. Het gezicht van deze Schakel zal niet merkbaar zijn gewijzigd. Hans de Bie scheidde tijdig zijn bijdragen af en Jan Steensma liet zijn onverbiddelijke richt lijnen achter. Zelf moest ik tijdig uit het warmere zuiden terugkeren voor de laatste werk zaamheden, verbonden aan de samen stelling van deze Schakel. Het zal U niet opgevallen zijn, dat ik ben weggeweest. In kleur loop ik bij U achter. De zon, die U allen altijd zo gezond diep bruin doet worden, brengt het bij mij nooit verder dan de vale teint, die past bij een Chinese maagleider. Tijdens mijn vacantie-reis heb ik ech ter regelmatig aan U gedacht, hetgeen niet moeilijk viel, want in het buiten land ontmoeten wij immers steeds de mensen, die ook hier rondlopen. Valt het U ook steeds op, dat ver van huis mensen dezelfde gezichten als hier tonen? Ik was dan ook niet verbaasd in Saint Tropez Henk van Teunenbroek te ont moeten. de France Soir uitventend, met een hogere stem wel is waar, maar on miskenbaar gelijkend. Kick Sierhuis trof ik aan in Avignon, ja, op de brug, met onduidelijke bezigheden. En de gendarme van La Faviere had de gelaatstrekken van Jaap van Nek. Hij bleek dan ook zeer beminnelijk. Op weg naar huis, in Parijs, liep ik op de Champs Elysees Hans Dukker te gen het lijf op een ver verwijderd uur. Ditmaal dacht ik aan een grap, maar de ontmoeting was nu reëel, zodat het leven toch Vol verrassingen blijft. Verrassend is ook de uitnemende start van ons eerste elftal. Vijf punten uit drie wedstrijden. Hopelijk aanleiding voor on ze eerstelingen thans zonder verdere ver rassingen door te gaan naar het kam pioenschap. En voor U na het afscheid van de zomer onze sociëteit weer wat massaler te gaan frequenteren. Op wed strijddagen, clubavonden en bij andere gelegenheden. Aanleidingen tot sociëteitsbezoek zijn er te over. En tenslotte horen wij toch bij elkaar! Ad Onderdelat. Wolven in schaapsvacht Wolven in schaapsvacht noemt sport journalist Bert Corporaal in zijn weekblad „Voetbal International" de scouts van de semi-profclubs die ieder jaar weer azen op de besten onder de besten uit het grote leger amateurvoet ballers. „Het resultaat van die activi teiten is dit seizoen geweest", aldus schrijft Corporaal," dat de 61 betalende clubs in totaal 98 amateurs hebben ge kocht, voor een totaal bedrag dus van 98 x 3000,-, dat is 294.000- bijna drie ton, Van die amateurs zijn er 30 afkomstig van eerste klassers, In de eerste klasse spelen 72 x 11 spelers, dat is 792 spelers. Ongeveer vier procent van de topamateurs hebben dus de clubliefde verwisseld voor het contract," zo conclu deert Corporaal. 32 naar ere-divisie „De 18 eredivisiclubs maakten 32 ama teurs buit, waarvan er 18 uit de eerste- klasse afkomstig zijn. Vijf clubs (houdt ze in ere, amateurs!) kochten geen ama teurs: Feijenoord, Xerxes, Sittardia, NAC en Fortuna '54. Willem II is record- amateurjager met 5 nieuwe contract amateurs. PSV en Ajax met elk vier Volgen op de voet. GVAV en Go Ahead zijn de enige clubs in de ere-divisie die geen eerste-klasse-amateurs kochten. Zij graasden in lager geklasseerde vette wei den. De 20 clubs uit de eerste divisie schaften zich 25 amateurs aan, waar onder slechts 3 uit de eerste klasse. Acht clubs kochten geen amateurs: Volendam, Volewijckers, Zaanstreek, DFC, SC Dren te, SVV, Holland Sport en Velox. Hier is Blauw Wit de record-snoek met vier stuks, Cambuur, Graafschap en NEC wa ren met drie amateurs tevreden". „Voetbal-International" vervolgt zijn interessante artikel met „In de tweede divisie waren het 41 amateurs die voor de 23 clubs tekenden. Heerenveen ves tigde het absolute record door met zes amateurs scheep te gaan, waaronder slechts 1 eersteklasser. AGOVV volgt met vijf, Haarlem en Hermes met vier (drie Neptunianen) en Limburgia deed met drie ook drukke zaken. Zes clubs kochten geen amateurs: Wilhelmina, ZFC, Gooiland, Hilversum, EDO en Ex celsior". Hardst aangekomen Bert Corporaal stelt dat bij de eerste klassers, als de absolute vaandeldragers van de amateurs, in de klasse A landelijk gezien de klappen het hardst aangeko men zijn. „Kampioen JOS werd flink kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 07 10 getroffen door het verlies van Bregman (aan DWS) en Gerritsen (aan Ajax). Ook de Zilvermeeuwen heeft twee verliespos ten: Bes aan DWS en Hermans aan Blauw Wit. Ook De Spartaan met drie „ontrouwe" mannen (Hoogenboom naar Ajax en het duo Alberts en Worst naar Haarlem) moest de gelederen aanvullen". Corporaal zegt niet te weten of het juist is van klappen te spreken omdat de pen ningmeester weer een paar pegulanten rijker is geworden en de geschiedenis uit wijst dat juist bij de amateurs een der gelijke veerkrachtige sfeer heerst dat lege plaatsen gemakkelijk kunnen worden op gevuld. Tot zover „V.I." Hoewel AFC's penningmeester dit jaar geen pegulanten rijker is geworden door de verkoop van spelers, leek me het artikel van Corpo raal interessant, mede in verband met de bij de amateurvoetballers steeds groeiende gedachte om de koopsom van amateurs drastisch te verhogen. Reden waarom ik plagiaat heb gepleegd. Meer publikatie Er is dit jaar in de kranten meer over het A.R.O.L.-Bekertoernooi geschre ven als de vorige jaren. Veel landelijke dagbladen hebben gehoor gegeven aan het verzoek van A.F.C.'s pers- en propa- gandacommissie-nieuwe-stijl om het toer nooi te willen aankondigen. En niet al leen de landelijke bladen. Neem bijvoor beeld de Buitenveldertse Courant. Een uitgave van het in Amstelveen gevestigde krantenbedrijf „De Amstellandpers", die in Buitenveldert, waarin vele potentiële bezoekers van Sportpark „Goed Genoeg" wonen, gratis huis-aan-huis wordt ver spreid. Een artikel met een twee-koloms- kop werd in de Buitenveldertse Courant opgenomen, waarin op uitgebreide wijze melding werd gedaan van het komende toernooi. De vergissing in dit artikel dat A.F.C. slechts één keer op de beker be slag zou hebben gelegd, in plaats van twee keer (ook in 1958) neem ik graag op de koop toe. Regelmatige publikatie in de Buitenveldertse Courant over het wel en wee van A.F.C. is mijn inziens van groot belang voor de club. Gelukkig maar dat dit prettige contact met „De Amstellandpers" bestaat. Teleurstellend was het daarom om te zien dat de Buitenveldertse Courant niets publiceer de over de verrichtingen op het toernooi. de Italiaanse keuken Imps gebr. plieger Heerlen, amsterdam 2

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 2