V/an de brug m f art No. 2 IJL Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Plaatsvervangend redacteur: W. Adriaansz. Veclitstraat 175 Amsterdam-Nieuw Zuid, Tel. 42O304 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemafcade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710, Amsterdam w 46e Jaargang september 1966 De competitie 1 erste, tweede en derde na drie wedstrijden nog on geslagen! Dat is een bijzonder mooi be gin van het seizoen, dat hoop geeft op een sterke voortzet ting. Wat nog be langrijker is, er wordt door onze hoogste elftallen aantrekkelijk voetbal gespeeld, waarbij echter het benutten van de kansen te wensen overlaat. Maar waar is dat niet het geval? Ons eerste begon verrassend goed tegen Alkmaarse Boys, de club waarvan wij verleden jaar tweemaal verloren. Zo'n tempo hadden we AFC nog nooit zien spelen. Dit tempo kon begrijpelijkerwijze (nog) niet de ge hele wedstrijd worden gehandhaafd, maar de totaalindruk was van vrijwel iedereen: een heel goed begin. In de volgende strijd tegen Zilvermeeuwen in Zaandam (tussen haakjes wat een juweel is die Coentunnel; onze Amsterdamse harten zwollen van trots) speelde het zachte, hobbelige veld ons parten; het tempo leed er aanzienlijk onder. Toch was het een aardige wedstrijd, die ons één punt opleverde. Het treffen met Hollandia vier punten uit twee wed strijden zou voorlopig uitmaken of wij al dan niet in de top meespelen. Het werd een wedstrijtl naar ons hart, goed voetbal, snel en fors, naar mijn mening van de zijde der Hollandianen een tik keltje onbesuisd, waar de scheidsrechter echter geen bezwaar tegen had. In de rust leidden wij verdiend met 1—0. Daar na kwam Hollandia, dat er niets voor voelde de punten in Amsterdam te laten, nog feller opzetten, maar onze achter hoede deed het meer dan voortreffelijk, waaarbij Nol Kuikens letterlijk en fi guurlijk boven zichzelf uitgroeide. Daar bij bleef AFC goed voetbal spelen. Nico van Til stond als een rots in de bran ding en wat een bekeken voetballer is toch Elbert Tak; hij speelde als een schaakmeester. Natuurlijk hebt U al be grepen dat het 1—0 voor AFC is geble ven. Een compliment voor het gehele elftal. Na de wedstrijd tegen Hollandia troffen wij in het clubhuis drie scheidsrechters, die allen verklaarden dat ons elftal veel aantrekkelijker spel laat zien dan menige semi-profclub uit de tweede divisie. De A.R.O.L. werd in sportief opzicht een succes. Er werd goed gespeeld en wat het belang rijkst is, de spelers vonden het leuk. Niet alle clubs voelen de sfeer die dit oude toernooi omgeeft goed aan, waarmede wij uiteraard een volgend maal rekening zullen houden. Na afloop was het weer gezellig in ons clubhuis, zodat het moei lijk was om na de eerste dag tijdig op te breken Maar een dissonant was, dat niet al leen het publiek ons in de steek liet, maar dat zelfs 90% van onze eigen le den schitterde door afwezigheid. Wat een akelige lauwheid! Dat 10% al het werk moet doen, daar zijn we zo langzamer hand aan gewend, maar een klein beetje meer belangstelling menen wij toch ook bij het overige deel van onze vereniging te mogen verwachten. Kom heren, beloof beterschap en maak het er verder dit seizoen na! Henk Kappelhoff Zondag 9 oktober a.s. de belangrijke thuiswedstrijd A.F.C.—D.C.G.! Naar verwacht mag worden komen de gecombineer- den met veel mankracht op onze tribunes. Laten wij voor veel tegenwicht zorgen en massaal ons eerste elftal een morele steun verlenen. Ons eerste elftal verdient die steun en zal zich geprikkeld weten die te honoreren!

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1