J On dit et datjes s or. Clubgenoten van A.F.C. -A.C.C. en A.B.C. ■~mmu fit it# poolt Allen mee, het is voor A.f.c. in 1970 te houden wereldkampioenschap pen in Mexico. De F.I.F.A. heeft hiermee een volkomen verkeerde weg ingeslagen en het is te hopen dat de bestuursleden van de F.I.F.A. op hun beslissing zullen terugkomen. Finale Maar nu het Engelse elftal. De finale werd voornamelijk gewonnen door 3 West Ham-spelers: Geoff Hurst, de scorer van 3 goals, Martin Peters, die het 2e Engelse doelpunt scoorde en Bobby Moore, de captain van West Ham en Engeland die door 1000 sportjournalisten werd uitge roepen tot „Player of players" en hij verdient deze onderscheiding volledig. Zijn spel inspireerde het Engelse Elftal dusdanig dat alle spelers het uiterste ga- ven en ook een grandioos resultaat be reikten. Steun Een goed deel van het Engelse succes is te danken aan de supporters. Nog nooit in de geschiedenis van het Engelse voet bal hebben de supporters hun favorieten zo aangemoedigd als tijdens deze wereld kampioenschappen. De yells als „England England" en „When the whites come marching in" moeten een enorme stimu lans geweest zijn voor Alf Ramsey's won derboys en heeft hen opgezweept om meer dan hun best te doen. De beste keeper tijdens dit toernooi is ongetwijfeld Gordon Banks van Leicester geweest. Slechts drie keer werd hij gepasseerd en zelfs Eusebio, die negen maal scoorde, kon Gordon Banks slecht met een pe- nalty passeren. Over het algemeen geno. men waren de goalkeepers niet erg be trouwbaar. Pereira van Portugal was bij zonder zwak en Tilkowski van West- Duitsland was erg onzeker met hoge bal len. En de meeste andere keepers waren niet erg klemvast. Een conclusie die men uit deze wereld kampioenschappen kan trekken is dat aanvallend voetbal nog steeds de beste verdediging is gebleken. Engeland met 11 doelpunten werd eerste, Duitsland met 17 doelpunten tweede, Portugal met 17 doelpunten derde. Alle defensief spelende ploegen werden uitgeschakeld in de kwartfinale en dit toont aan dat ergens iets fout moet zijn met het Zuid-Ameri kaanse voetbal. De defensies zijn goed, maar de aanval is zo zwak dat de meeste teams geen moeite hadden de attack in bedwang te houden, maar de grootste moeite hadden een verdedigingsblok van 8, 9 en zelfs 10 spelers te doorbreken. In Engeland is iedereen enorm blij met dit wereldkampioenschap en voor het eerst sinds een lange tijd werd de gebrui kelijke Engelse reserve vergeten en zagen wij na afloop van de finale, volwassen mensen met tranen in de ogen en verstik te stem. Ook ondergetekende was in de zelfde staat en er rest mij niets anders te zeggen dan „Long live Alf Ramsey, long live England! Robert F. Domhof Correspondentie TVTadat Robert E. Domhof ons zijn be- richten over de voorbereidingen voor het voetbalkampioenschap van de wereld had onthouden (misschien was hij wat ongerust over de afloop?) laat hij ons nu delen in de grote vreugde der Engelsen. Met veel belangstelling zult U er kennis van nemen en met mij constateren, dat Rob, althans op voetbalgebied, Engels met de Engelsen is geworden. En dat is goed. Maar misschien wil hij nu eens zijn beoordeling van kleine gifkikkei Nobby Stiles, om er maar één te noemen, meedelen? Intussen hartelijk dank, Rob. Advies Voor hen, die Rob Domhof nog eens zouden willen schrijven, volgt hier zijn adres: 12 Colonnade GDNS, Eastbourne, Sussex. Contributie Denkt aan uw verplichtingen tegen over uw club. Maakt uw contributie over op gemeentegirorekening A 515 of post rekening 241002 t.n.v. tweede penning, meester A.F.C. Voor de bedragen verwijzen wij U naar bladzijde 2 van de juli-Schakel. Belangrijke adressen Voorzitter: G. H. H. Kappelhoff, Otistein 32, tel. 422442. Secretaris: J. L. van Dijk, Stadionkade 69 II, tel. 721985. Penningmeester: J. Hurwits, Merelhof 1, Bussum, tel. 02959-30250. 2e Secretaris: A. v. Soomeren, A. J.-Ernst, straat 697, tel. 422499. 2e Penningm.: H. O. v. Rijn, Plantsoen Laanhorn 10, A'veen, tel. 02964-32116. Secretarissen elftalcomtnissies: Comm. A.: C. Kerker, Joh. Verhulststr. 190, tel. 720685. Comm. B.: R. Melsert, Gerrit Stuyverstr. 4 III, tel. 136749. Comm. C.: F. Spoel, van Eeghenstr. 46, tel. 729916. Zaterdag: J. F. Th. Bergman, Rozenstraat 256, tel. 246481. Jeugd: W. Bückert, Boterdiepstr. 35 I, tel. 792963. Onze club Naar aanleiding van de vorige Alge mene Ledenvergadering gaf ik U een re. sumé van de omvang van onze vereniging. Hierna wil ik U graag kennis laten ne men van de namen van de mannen, die meehielpen A.F.C. de in de vorige „Scha- kei" geschetste kracht te geven: Ereleden (het getal geeft het jaar van benoeming aan). G. N. Scheepens (1905) en ere-voorzitter (1926). J. Th. ter Veer (1904), H. A. Brass (1905), B. Schrage (1907), W. van Amstel (1909), A. van Seventer (1915), P. H. Ver meulen (1915), J. C. A. v. Ooy (1915), A. J. J. M. v. Gessel (1916), Ir. W. G. Kohier (1921), J. F. Scheepens (1924), I. H. Galavazi (1925), J. G. M. Bosch (1925), A. P. Bos (1929), A. F. de Vilder (1932), D. J. Bessem (1935), J. J. C. M. Lungen (1938), N. A. Scheepens (1945), A. Mets (1948), Mr. A. P. J. H. Eysvogel (1950), Dr. J. F. R. Nestelroij (1950), Jb. van Nek (1952), J. N. Holtzappel (1955), G. Th. v. Nigtevegt (1957), E. W. v. Teunen. broek (1960), G. H. H. Kappelhoff (1963). Vele van deze geëerde personen zijn nog in ons midden en leveren hun bij drage voor de bloei van A.F.C. Toto Leest U vooral het artikel elders in dit nummer over dit onderwerp. Bij de heer Balk kunt U de groene kaarten verkrijgen en ook weer inleveren. Kosten a 1,50, direct te voldoen. Clubavond Bezoekt 's maandagsavonds ons club huis. Alleen, d.w.z. zonder vrouwelijk ge zelschap. Toch gezellig. Kopij Mag ik uw speciale aandacht. Vooral die van de scribenten onder U. Kopij inleveren vóór of op 21 septem ber bij de heer W. Adriaansz, Vecht- straat 175 I, tel. 426304. J. T. S. Langs deze weg, is het ons een behoefte, onze grote dank uit te spreken, voor de buitengewone belangstelling en vriendschap, die wij van U allen mochten ont vangen bij het overlijden en het teraarde bestellen van onze on vergetelijke zoon Jacques. Uw me deleven en oprechte vriendschap, zal ons de troost geven, die wij zo zeer behoeven. Mede namens onze dochter en schoonzoon, zijn wij U allen zeer dankbaar. Jacques Christa Kohier

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 9