- - I ïcdi HOF VAN HOLLAND J J ÉXMflJ poolt Allen mee, het is voor A.f.c. gr Jy-.V////, Je was een goeie fluitist, soms een beetje ongemakkelijk, van het mo ment af dat je als slanke jongeling in de hoogste regionen elke voetbal ler duidelijk maakte wie de baas was op het veld, tot het moment van nu waarop ook jouw heuplijnen aan het vervagen zijn. Voor ons was je één van de allerbeste scheidsrechters die we ooit hebben gehad en een voortreffelijk ambassa deur als je in het buitenland moest blazen. Naar de mondpralerij was je vreemd. Voor jou dus geen antieke stroop pot bij je afscheid." KOM EENS KIJKEN IN BODEGA REMBRANDTSPLEIN 5 ZAAL BESCHIKBAAR DIR. PIM BAKKER Zo was het. Droog uw tranen en aanschouw binnenkort zelf eens hoe het met Leo's snerpende fluit en vervagende heuplijnen is gesteld. Het was misschien wel jammer dat in het exclusieve huldi gingscomité, dat Leo's afscheidsreceptie had voorbereid, naast Henk Kappelhoff, Toon Hermans, Kick Geudeker en Dick Bessem, geen Johnny Hoes zitting had. Men had bovengenoemde smartlap dan op muziek kunnen zetten. Op muziek van het advertentieblad-trompetterkorps. Voor mij hoeft het niet en vermoedelijk voor de enige tijd geleden tot K.N.V.B.-bonds- ridder benoemde Leo Horn ook niet. Niet eens Ir. A. van Emmenes, hoofdredacteur van „De Scheidsrechter", het officieel or gaan van de Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters, is het niet eens met een bewering van de oud-Feijenoord- speler Gerard Kerkum, voorzitter van de Vereniging van Contractspelers. Van Ker kum had op de algemene vergadering van de V.V.C.S., zo lees ik in het scheids- rechtersblad, kritiek geuit op het feit dat in de tweede divisie van het betaalde voetbal scheidsrechters fungeren die zelf nooit hebben gevoetbald. Van Kerkum bepleitte daarom een speciale opleiding voor oud-contractspelers om door middel van een spoedcursus scheidsrechter in het betaalde voetbal te worden. De vroegere Feijenoordster achtte dit van groot be lang, omdat het hier gaat om mannen die de praktijk kennen. Terecht stelt de heer van Emmenes naar aanleiding van deze beweringen dat het absoluut niet noodzakelijk is dat een scheidsrechter zelf een uitblinker op het voetbalveld is geweest, hoewel het alles zins wenselijk is dat hij wél voetbalerva ring heeft. Naast Hans Boekman zijn er diverse andere scheidsrechters die op een voetballoopbaan terugzien die alleen maar uiterst pover kan worden genoemd, aldus de heer van Emmenes. „Aan de andere kant kan worden vastgesteld, dat lang niet elke oud-voetballer geschikt is om een goed scheidsrechter te worden", zo schrijft van Emmenes verder. „Zou het ooit eens tot een stoomcursus komen zoals Van Kerkum heeft beoogd, en eer lijk gezegd vinden wij. in tegenstelling met natuurlijk talloze Nederlandse scheidsrechters, het idee nog zo gek niet, dan zal bij voorbaat streng moeten wor den geselecteerd." Van Emmenes besluit zijn artikel met het nonsens te noemen een voormalige goede voetballer direct als scheidsrechter tot het betaalde voetbal toe te laten. „Ko men ze bij wijze van hoge uitzondering, direct in de K.N.V.B. dan zullen ze daar toch in de laagste reserve-klasse moeten beginnen. Hebben ze werkelijk de ge- wenste capaciteiten, dan kunnen ze snel genoeg omhoog en binnen een paar jaar het dorado van het betaalde voetbal be- reiken. Falen ze d rarentegen in de prak tijk, dan worden ze gauw genoeg afge voerd", aldus meent hoofdredacteur Van Emmenes. Waarmee ik het volkomen eens ben. Overigens wacht ik maar af of men in het amateuristische A.F.C. op prijs stelt dat in de redactie-kolommen van het club blad aandacht is besteed aan een kwestie betreffende het semi-profvoetbal. Men is in onze vereniging nog al huiverig voor alles wat met semi-professionalisme te maken heeft. We hebben enkele maanden geleden wel tegen een semi-profclub ge voetbald, maar toen heiligde het doel de middelen. Daarbij zelfs uit het oog ver liezend dat we door die semi-profclub dankbaar als sparring-partner werden be nut. Maar goed, het was voor de actie „Eten voor India". 23 uitstelredenen In „Zaken, die ons raken", het maand blad van de landelijke bond van ama teurvoetbalverenigingen, heeft de heer J. C. Brinckmann, voorzitter van die bond, het onregelmatige competitiever loop onder de loep. Hij noemt in zijn artikel, „Zweetvoetballiefst 23 redenen als gevolg waarvan wedstrijden niet doorgaan of niet kunnen worden uit gespeeld. Om enkele voorbeelden van de heer Brinckmann te noemen waarom wedstrijden worden uitgesteld: officieel jubileum, terrein aan het begin van het seizoen niet beschikbaar, overlij den van bestuurslid (als begrafenis na de zondag gebeurt), vordering door gemeente van het terrein voor bepaald evenement, afstaan van speler aan Nederlands elftal, geen programma op dag van interland wedstrijd en kerkelijke redenen wanneer geen thuiswedstrijd mag worden gespeeld en een uitwedstrijd niet altijd mogelijk is. De heer Brinckmann verzekert met de hand op het hart dat van de door hem 23 genoemde redenen, waardoor het com. petitieverloop onregelmatig wordt, de meeste in het afgelopen seizoen praktijk zijn geweest. „Bij de kritiek die soms op totale afgelasting wordt geuit", aldus de bondsvoorzitter, „moge echter niet uit het oog worden verloren, dat bij keuring door de consuls het risico groot is, dat bijvoor beeld vijftig tot zestig procent wordt af gekeurd. Gaat dan veertig tot vijftig pro cent van de wedstrijden door, dan lijkt dat winst. Maar het tegendeel is waar. Het is verlies? De regelmaat in de com petitie is verstoord en later, onder betere weersomstandigheden, heeft men toch een dag nodig om de afgekeurde wedstrijden te laten verspelen. De clubs, wier terrein niet was afgekeurd, staan op die inhaal- dag stil. Terwijl zo lekker had kunnen worden gevoetbald!", aldus de heer Brinckmann. Minder uitstel De heer Brinckmann pleit voor minder uitstel. Hij schrijft daarover: „Door alle mogelijkheden tot het spelen van wed strijden voortaan te benutten. Hetgeen o.m. wil zeggen door vele redenen, die voorheen „recht" op uitstel gaven, onge daan te maken. Door volledige program ma's te spelen, ook op de dagen van in terlandwedstrijden. Door de wedstrijden van het Nederlands amateurvoetbalelftal niet op zondagen, maar op andere dagen te doen verspelen. Door een reglements wijziging, waardoor het mogelijk is op eerste I'aasdag en eerste Pinksterdag com petitiewedstrijden vast te stellen. Waarom feitelijk wel vriendschappelijke wedstrij den en toernooien op die dagen?". De heer Brinckmann besluit zijn artikel door toe te zeggen dat hij op de jaarlijkse be spreking van het sectiebestuur met de competitieleiders stellig zal voorstellen van „zweetvoetbal" af te komen. Tot zo ver „Zaken, die ons raken". Ik ben nieuwsgierig of deze zaken u als A.F.C.-er ook raken. Wellicht hebt u een andere mening, wellicht onderstreept u de be. weringen van de heer Brinckmann en hebt u behoefte om er nog het een en ander over op te merken. Ik weet zeker dat de beide „Schakel"-redacteuren het zullen toejuichen als u een gedeelte van deze redactie-kolommen met uw mening over genoemde kwestie zou willen vullen. Mag ik iets van u verwachten? PLAGIARIS de Italiaanse keuken imp, gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 6