Van Start Amsterdamsche Cricket Club Historie A.R.O.L.-beker BLOEMEN poolt Allen mee, het is voor A.p.e. Zo'n zomer duurt toch veel te kort en als 't dan vaak nog regent Wat zeg ik, als het giet of stort! Dan ben je wel gezegend. En daarom is 't zo heerlijk dat 't seizoen weer aan gaat vangen. Maar zegt u nu eens eerlijk wat u anders zou verlangen De opening van het seizoen is op zichzelf al feest. Wij oudjes weten nog van toen Hoe 't vroeger is geweest. De A.R.O.Lbracht ons weer te paard in 'n niet zo'n beste tijd. Traditie heden uiteraard, of is het piëteit? Waarschijnlijk beide ditmaal gaan w'op zaterdag beginnen. Op 3 september treden w'aan. Wie zal er dit keer winnen? Zal 't H.B.S. zijn, H.F.C., Neptunus Rotterdam of idem, idem C.V.V.? Of ditmaal uit Zaandam De Zilvermeeuwen die zo schoon op snelle wieken drijven. Spreidt De Spartaan zijn kracht ten toon, of zal de beker blijven een vast Zeeburgiaans bezit waaraan niet valt te wrikken, of kan Aafcee, indien weer fit, haar eigen beker strikken? Dit zullen vast geen vragen zijn voor u die zaterdag en zondag 4 september, fijn geborgen, toeven mag op „Goed Genoeg", een oude naam die meer dan zestig jaren geniet een, zij 't bescheiden, faam. En die ons, ook buiten dit raam, voor 'n Horn-pad zal bewaren. Asd., 16-8-'66 B. S. Le Marché VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 TTet is geen eenvoudige opgave om in de 3e week van augustus 1966 iets over A.C.C. te schrijven, want zo tegen het einde van de competitie zijn de beide eerste klasse teams helaas nog niet buiten gevaar. En wanneer U deze „Schakel" onder ogen krijgt, kan er al weer zo veel zijn veranderd, want de puntentelling in onze vaderlandse cricketcompetitie die van 0 tot 5 punten loopt gaat soms harder dan ons lief is! Helaas heeft de competitie 1966 zich gekenmerkt door een zeer onregelmatig verloop. Enerzijds toonde de competitie leider souplesse voor de door voetbal- zorgen geplaagde cricketclubs en stond hen een latere start toe, terwijl anderzijds de weergoden zich buitengewoon vijan. dig gedroegen, zodat menig weekend let terlijk in het water kwam te vallen. Aan gezien promotie en degradatie in de cricket-competitie plaatsvindt bij keuze (door het Bondsbestuur) is het toch wel van uitermate groot belang, dat de clubs tenminste het zelfde aantal wedstrijden hebben gespeeld. Ten einde dit alsnog zoveel mogelijk te bewerkstelligen wordt er op het ogenblik een omvangrijk inhaal programma afgewerkt. Maar op de laatste zondag van augustus met voetbal en hockey zo dicht voor de deur worden de velden voor cricket voorgoed gesloten en is de koek op. Enfin, er zal van de winter wel weer een hartig woordje over gesproken worden. In de vorige Schakel signaleerde voor zitter Kappelhoff reeds dat een zekere ge latenheid in wedstrijdmentaliteit menig sportman van Goed Genoeg op onnodig puntenverlies komt te staan. Helaas heeft ook A.C.C. 1 aan dit euvel geleden, want in een reeks van onnodig verloren match es werden tenminste 15 wedstrijdpunten aan de vijand weggegeven. Het meest frappante voorbeeld was wel de match tegen Rood Wit waarin de onzen tot tweemaal toe practisch in gewonnen po sitie stonden, maar deze weelde niet aan konden en tenslotte beschamend verloren. In dit elftal is Henk Rikse tot een echte all rounder uitgegroeid. Zonder zelfs zijn beste seizoen te hebben, zou zijn verkiezing in het Nederlands Elftal be slist geen opzien baren. Nieuwe omgeving A.C.C. 2 heeft het na een aantal glori euze jaren uiteraard wat moeilijker ge kregen, maar heeft reeds bewezen in de nieuwe omgeving van IB beslist mee te kunnen. Helaas is dit elftal nogal eens gedoemd maar welk reserve elftal is dat niet? om invallers te leveren voor het eerste, hetgeen dan de sterkte van de battingside aantast. In de klasse van dit elftal kan het kampioenschap haast bij niemand anders terechtkomen dan bij het vorig jaar ge degradeerde V.R.A. A.C.C. 3 heeft het ook dit jaar weer niet kunnen bolwerken, al kwamen zij door reorganisatie reeds in een sterkere klasse uit. In de schaduw van de leiders noemt men hen thans een goede midden moter. Daarentegen hebben A.C.C. 4 en 5 nog goede kampioenskansen, maar op dit mo ment valt er geen zinnig woord over te zeggea hoe de zaken zullen uitpakken. Alle mogelijke soorten wedstrijden wer den er weer gespeeld door onze jeugdelf- tallen met wellicht als hoogste punt de Boysday die eindelijk eens op een echte warme cricket-dag kon worden verspeeld. Als het goed is zult U van de volgende jongelui in de toekomst nog wel meer horen, want zij sleepten de prijzen in de wacht, t.w. Arthur v. Leeuwen (de beste all-rounder), Peter Sanders (beste bowler) en Paul Goldschmidt (beste batsman). In de hoop U straks een goede afloop van het seizoen 1966 te kunnen melden tekent, M. M. de Bruin "Tie A.R.O.L.-beker werd in 1923 ge- schonken door de nu overleden pen ningmeester van A.F.C., de heer J. G. M. Bosch en werd genoemd naar een zeer verdienstelijk maar helaas jong gestorven A.F.C.-er, A. R. Onslow van Lierop. De heer Bosch stelde de beker beschikbaar met de bedoeling dat deze de inzet zou vormen van een serie wedstrijden, waar uit A.F.C. lessen zou kunnen putten voor het komende seizoen. De eerste winnaar werd het Amsterdamse V.V.A., dat in de finale met 4—0 van stadgenoot D.E.C. won. Nadat Blauw Wit de beker vier keer had gewonnen (1926, 1929, 1930 en 1931) kwam de inzet definitief in het bezit van deze club. In 1932 schonken enige A.F.C.-ers opnieuw een beker, die in 1938 door D.W.S. werd gewonnen en korte tijd daarna uit het clubhuis van D.W.S. werd gestolen. Deze beker is nim mer opgespoord. Het waren opnieuw en kele AFC-ers die nu samen met D.W.S. de derde beker schonken. Deze kwam in 1951 definitief in de prijzenkast van Ajax te staan. A.F.C. stelde het jaar daar op een vierde beker beschikbaar, waarom nog steeds gestreden wordt. Sinds de in voering van het semiprofvoetbal in 1954 nemen nog uitsluitend amateurclubs aan het A.R.O.L.-bekertoernooi deel. De win naars sinds 1955 zijn: 1955: H.B.S. (ook in '32 en '44); 1956: Robur et Velocitas; 1957: Kon. H.F.C. (ook in '28); 1958: A.F.C. (ook in '43); 1959: D.W.V.; 1960: U.V.V. (ook in '42); 1961: D.C.G.; 1962: Kon. H.F.C. (ook in '28 en '57); 1963: De Spartaan; 1964: Zeeburgia; 1965: Zeebur- gia (ook in '64). H. de B. 4

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 4