Van de brug Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 46e Jaargang Recfaktie: J. T. Steensma. De Boelelaan 467, Amsterdam - z.. tel. 424941 H. de Bie, v. IJsselsteinlaan 36. Amstelveen, tel. 0 2964-1 8278 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-z. lel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. telefoon 180710. Amsterdam-w. augustus 1966 No. 1 Voorbij 7niripr is weer de zomer die ons, zoals langzamerhand helaas gebruikelijk, te dikwijls in de steek heeft gelaten en daarmede de zo- mersporters en vele vakantiegangers om van andere ster velingen maar niet te spreken heel wat vreugde heeft ont houden. Optimistisch als wij zijn hopen we maar weer op het volgende jaar. Op het moment dat ik dit schrijf is A.13.C. reeds verzekerd van een goede plaats op de ranglijst en ik hoop van harte dat, wanneer U dit leest, van A.C.C. hetzelfde gezegd zal kunnen worden, maar dan moeten de laatste wedstrijden worden ge wonnen. Intussen worden de voetbalvelden weer in orde gemaakt en dank zij de goede zorgen van de Gemeente Amsterdam lig gen tenminste vier velden er prachtig bij. Het vijfde, het oefenveld met ver lichting, wordt veel te intensief bespeeld. Van een oplossing kan eerst sprake zijn wanneer de vereniging Arsenal eigen ter reinen krijgt waar zij nog harder naar snakt dan wij. Dat zou het geval zijn on geveer 2 jaar na onze verhuizing naar de De Boelelaan, maar door de terreinen- ïood, waarbij nu nog komt de kapitaal- schaarste, behoeven wij ons voorlopig geen illusies te maken. A.R.O.L. Het bestuur zou zo graag willen, dat nu eens iedere A.F.C.-er acte de présence gaf bij ons toernooi. Dat moet toch eigen lijk vanzelf spreken! Het is ook niet meer dan beleefd tegenover onze gasten. Wij voorspellen U een gezellig weekend met goede amateursport in de pauze vóór de finale geeft een keurtroep turnsters en turners een demonstratie en zater dag een gezellig thé dansant na afloop van de wedstrijden. Dus tot zaterdag 3 september a.s. U weet natuurlijk alle maal dat A.F.C. om 1.15 uur aantreedt tegen de K.H.F.C. Oefenwedstrijden Dit moet een seizoen worden waarin alles wordt gegeven om de hoogste plaat sen te bezetten. Wij willen, na alle suc cessen van vorige jaren, A.F.C. KAM PIOEN VAN NEDERLAND ZIEN. Het goede begin is er. Er wordt zeer ijverig getraind en heel wat oefenwedstrijden zijn al gespeeld. De uitslagen zeggen niet veel, maar met combinaties tegen R.K.- A.V.I.C., Swift en Uithoorn wijzen cijfers van resp. 11—0, 10—1 en 4—0 toch wel in de goede richting. Kortom het moet luk ken dit seizoen hoge ogen te gooien. W.K. Engeland Voor mij is het grootste winstpunt van het tournooi om de wereldbeker, dat de ploegen met de meeste snelheid, schot vaardigheid en energie tot de finale zijn doorgedrongen. M.a.w. het Westeuropese speltype heeft gezegevierd voor het eerst na jaren op het technisch per- fekte, maar dikwijls te langdradige en daardoor op den duur vervelende speltype van de Latijnse en andere ploegen. Voet bal is, de hemel zij dank, nog geen schaakspel. Na Londen ziet de toekomst van voetbal er naar mijn smaak dan ook beslist zonniger uit. Wat opviel was dat de scheidsrechters over het geheel geno men onder de maat bleven. Het lijkt mij ook niet goed een scheidsrechter te doen bijstaan door grensrechters die hij in het geheel niet kan verstaan. En tenslotte mogen de Engelsen gerust wat minder chauvinistisch worden, want zij maakten het zó bont, dat vele pro-Engelse buiten landers tenslotte zeiden: „Liet zou wel goed zijn als Duitsland won". Met een opwekking aan U allen om elke week voor A.F.C. de poolformulieren in te vullen schandelijk weinig club leden doen dit en uw maandagavond vrij te houden voor de clubavond ook daar zien wij nog altijd veel te weinig leden en alle voetballende leden een bijzonder succesvol en prettig seizoen toe wensend, laat ik het er voor ditmaal bij. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1