Mixed Pickles i k mm- BeounstiGinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt, öe schakel in stanö fÉ/M ff Voer voor psychologen. Jan Steensma heeft er in de vorige Schakel al op gewezen: Nauwelijks had ik mij beklaagd over de bar slechte resultaten van het eerste elftal in de uitwedstrijden of onze geachte vlaggendragers beterden hun leven, speelden gelijk in Velsen, wonnen in Hillegom en bevochten daarna het huzarenstukje van het jaar door in Watergraafsmeer van kampioen J.O.S. ook te winnen. Dit was een daverende overwinning omdat wij in de vijf jaar waarin wij in de eerste klasse tegen de club van Klein c.s. uitkomen, nog nooit hadden gewonnen. Nu was het verrassende dat die overwinningen geboekt wer den vóór die Schakel uitkwam, maar nadat ik mijn stuk had geschreven. Er heeft dus een geheimzinnig overbrengen van gedachten plaatsgehad, dat mij deed denken aan een plaatje in Punch. Er heeft kennelijk een verschrikkelijke overstroming plaatsgehad en alleen de daken van de boerderijen steken nog boven het water uit. Op die eenzame watermassa dobbert een roeibootje; de dominee zit aan de riemen en zijn vrouw stuurt. l)an zegt zijn vrouw: „En dan te bedenken George, dat jij verleden week nog gebeden hebt om regen voor de boeren." Die dominee laat de riemen rusten, kijkt peinzend rond en zegt: „Tussen ons gezegd en gezwegen Mary, tóch geen gek resultaat voor een kleine dorpsdominee. Zo heb ik mij ook gevoeld toen de uitslagen binnenkwamen van de uitwedstrijden, nadat ik mijn stukje had geschreven. Maarnu schijnen die sufferds van het eerste elftal daaruit weer de conclusie getrokken te hebben dat zij dan kennelijk om de balans weer in evenwicht te krijgen toen de thuiswedstrijden moesten gaan verliezen en dat was mijn bedoeling niet. Het ergste Vond ik de 1—4 tegen onze katholieke vrienden van D.C.G. Ik ben een grote voorstander van de oecumene en dat de generatie waartoe ik behoor en die dus nu bij haar volle verstand ruim een halve eeuw kranten leest, in de R.K.-bladen het gebracht heeft van „ketters" tot „onze reformatorische mede-christenen" is een aanzienlijke verbetering mogen wij wel zeggen. Maar de oecumene hoeft nu ook weer niet zóver te gaan dat wij ons dan in twee wedstrijden tnet een totaalscore van 1—11, door onze katholieke vrienden van de mat laten vegen... Commandeur. Wim Staats heeft een onderscheiding gekregen, waarbij alle onderscheidingen op 30 april eenvoudig in het niet zinken. Tijdens de biljartwedstrijd in Den Haag tegen H.B.S. is hij onder algemeen gejuich door H.B.S. benoemd tot Comman deur in de Orde van Het Westeuropese Biljartwezen. Het is een keurig klein biljartje met drie gekleurde ballen en een prachtig lint en als Wim Staats bij de eerstvolgende party van Minister Luns verschijnt en die onderscheiding draagt, dan vallen alle diplomaten in katzwijm van jaloezie. Het is een aardig avondje geworden, want verschil lende spelers van ons waren al de volgende ochtend om vijf uur thuis. Maar dat was geen bezwaar, want zij hoefden de volgende middag pas om één uur te cricketen, dus ze hadden werkelijk alle tijd. Groeten van Wim. Nu wij het toch over Wimmen hebben, iets over Wim van Dijkhuizen die met zijn Map ergens boven Malaga woont. Jacques van Ooy en zijn vrouw zijn er op bezoek geweest en vertelden op het cricketveld dat zij „de groeten van Wim moesten overbrengen. Prompt reageerde Arie Mets: „Ben ik met name genoemd of word ik anoniem gcïncludcerdHet antwoord liet aan duidelijkheid te wensen over, zodat ik hierbij aan Wim van Dijkhuizen vraag om zich rechtstreeks tot Arie Mets te wenden, Stadionkade 106, Amsterdam-Zuid, om hem te melden of hij Arie Mets speciaal op het oog had of hem op de grote hoop van kennissen en vrienden heeft meegeveegd. Een brandend probleem dat om oplossing schreeuwt. J ubileumef f ecten. Het is wel uiterst tragisch dat het 90-jarig bestaan van de Vereeniging voor den Effectenhandel onder zulke belabberde omstandigheden herdacht werd, maar met de spankracht die Amsterdam en de Effectenbeurs Zo siert, heeft men de revue „Jubileumeffecten" voor een goed bezet Carré toch laten doorgaan. Een triomf voor onze vriend Jaap aCohen en de schare van medewerkers. Ik vraag mij eigenlijk af waarom woorden als amateurs en dilettanten zo vaak in denigrerende zin worden gebruikt. Er zat vaart en kwaliteit in de opvoering en die opvoering stond op een veel hoger peil dan hetgeen men zo vaak op de televisie ziet bij songfestivals, platen festivals en dergelijke opgejuinde gebeurtenissen waar dan beroepsmensen optreden. Die zangers en zangeressen hebben dan geluidsversterkers nodig om het tot een gewone C te brengen en hun klankbereik gaat meestal niet verder dan één octaaf. Die zangers zien er meestal net uit of zij te lang in een nat bed hebben gelegen en de zangeressen als sneeuwpoppen bij dooiweer. Die revue in Carré was een lust voor oog en oor en het behoeft geen betoog dat de meewerkende A.F.C.-dames weer de eerste viool speelden. A.F.C. heeft nu eenmaal de reputatie dat zij op vrouwelijk gebied het summum aan charme en schoonheid oplevert, dat er in onze goede Amstelstad rondloopt en in Carré werd alle eer bewezen aan deze reputatie. Mevrouw Tonny aCohen bracht haar sketches voortreffelijk, dochter Ems was charmanter dan ooit en Ineke Snelleman (quelle allure!) was een waardige dochter van onze Thomasvaer. Alle hulde dames! Oude clubs. Het is een beroerd seizoen geweest voor de oude clubs. Uit de eerste klasse degradeerden U.V.V., Be Quick (Groningen), W.V.V. (Winschoten) en Quick (Nijmegen). In de lagere regionen was het eigenlijk nog erger. Quick Den Haag de gradeerde naar de derde klasse, P.W. (Enschedé) naar de afdeling, H.B.S.U.D. en V.O.C. wisten zich slechts door beslissings-wedstrijden te handhaven. Nu we ten wij wel dat men een club niet alleen moet beoor delen naar de prestaties van het eerste elftal en dat ook, al speelt het eerste elftal in lagere regionen, de betrokken vereniging in de plaats van inwoning toch een zeer belangrijke rol kan spelen op sportgebied. Maar prettig is deze afgang van zulke beroemde verenigingen toch niet. Gelukt Er zal in dit nummer wel veel geschreven worden over de vreugdevolle promotie van ons derde elftal. Is nu een promotie van het derde elftal zo verschrikkelijk belangrijk, dat dit tot een explosie van vreugde in de club kan leiden? Het antwoord is volmondig: ja, want nu is het ambitieuze programma afgesloten dat voorzitter Kappclhoff zich een jaar of acht geleden had gesteld. Ik hoor het hem nog zeggen: „Wij zijn bezig aan een programma, waarmede wij alle elftallen willen hebben in de afdeling waarin zij ooit gespeeld hebben". Dit was een buitengewoon ambitieus

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 9