cgamcdi Interessante cijfers drukkerij joh. meijer Zeeburgia toernooi off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 07 10 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö waar, want het woordje dankzij is hier beter op zijn plaats. Overigens vraag ik me af waarom zetter en corrector de ch van Amstel- veensch Weekblad hebben afgenomen. Deze wekelijks verschijnende krant da teert al uit de tijd dat nog een andere spelling van kracht was en ik heb op school geleerd dat eigen-namen niet door nieuwe spellingen worden beïn vloed. Niet filmisch Misschien hebt u zich wel eens afge vraagd waarom er op het televisie scherm hoogst zelden aandacht wordt besteed aan amateurvoetbal. Misschien hebt u zich er wel eens aan geërgerd. Zo ja, dan weet Jean Smits, hoofd van het bureau sportzaken van de Neder landse Televisie Stichting, hierop te ant woorden. In „Voetbal International", een in Rotterdam uitgegeven wekelijks voetbalblad, vertelt de heer Smits aan verslaggever Robert Elfrink dat sport- uitzendingen vooral bedoeld zijn als een service aan het publiek. „De lagere divisies en ook de zaterdag- en zondag amateurs spelen bovendien vaak een soort Voetbal, waaraan filmisch niet veel te beleven valt", aldus NTS' sportchef. Voor wat de heer Smits nog meer over sport op de televisie te vertellen heeft, verwijs ik u naar een ander artikel in deze „Schakel". PLAGIARIS. garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam VVYist u dat het tweede zaterdagmid dagteam het afgelopen seizoen de meeste doelpunten produceerde van alle AFC-elftallen? Namelijk 97. Wist u dat het eerste A juniorenteam het kleinste aantal doelpunten tegen heeft? Name lijk 13. Wist u dat dit zelfde elftal geen enkele uitwedstrijd verloor? Wist u bo vendien dat AFC vier kampioenen telt, dat het zevende A-juniorenteam èn het tweede zaterdagmiddagelftal geheel onge slagen bleven, dat het derde zaterdag middagteam thuis nooit verloor en dat Jac. Schot top-scorer is van het seizoen 1965/1966? AFC-statisticus Chris Schroder heeft dit allemaal voor u uitgekiend. Met nauw gezette precisie heeft hij de verrichtingen van alle AFC-ploegen gevolgd waarbij hij tot deze en nog veel meer interessante conclusies kwam. In een keurig (op Bruyn- zeelpapier) zes bladen tellend rapport heeft Chris de eindstanden van alle AFC-teams vermeld met daarbij de getota liseerde eindresultaten van de senioren elftallen, de juniorenteams en een ge heel eindtotaal. Daaruit lezen wij dat de dertien seniorenteams (zondag) en de drie zaterdagploegen gezamenlijk 316 wedstrijden speelden, er 142 wonnen, 51 gelijk speelden, 123 verloren. Deze zestien elftallen behaalden in totaal 333 punten, een doelgemiddeldc van 918 doelpunten vóór en 835 voltreffers tegen en een gemiddelde van 1,05. Chris vermeldt allemaal positieve con clusies. Maar uit zijn rapport zijn ook negatieve conclusies te trekken, die we toch niet onvermeld willen zien. Bij voorbeeld dat het eerste zaterdagmid dagteam met dertig doelpunten het minst productief bleef van alle senioren- ploegen, direct gevolgd door het eerste zondagteam, dat slechts tot 32 doelpun ten in 22 wedstrijden kwam. En het roemruchte .dertiende" kreeg het grootste aantal doelpunten tegen; niet minder dan 82. Bij de A- juniorenploegen kwam de voorhoede van het zesde team tot het kleinste aantal voltreffers 42 en kreeg het tweede team het grootste aantal doelpunten tegen (64) te verwerken. Bij de B-junioren scoorde het vierde team het minste (21 keer) en moest 59 keer de bal uit het eigen doel worden gehaald van het achtste team. De gezamenlijke AFC-elftallen scoor den in totaal 1653 keer en incasseer den 1427 doelpunten tegen. De verdere cijfers van 31 AFC-ploegen zijn: 533 wedstrijden gespeeld, 243 gewonnen, 72 gelijk, 218 verloren en 558 punten. Een gemiddelde van 1,05. Het is een knap stukje werk dat Chris Schroder in elkaar heeft gedraaid. Voor zijn verdere cijfers en standen verwij zen wij u naar elders in deze „Scha kel". H. d. B. Tiet waren een paar fijne sportdagen -*■-* daar aan de Kruislaan. Het toer nooi was zeer geslaagd, in alle opzichten. Mijn respect en grote waardering voor alle medewerkers. Zeeburgia, wees trots op zulke leden. De eerste dag: 2 wedstrijden, een ver loren met 3—0, een gewonnen met 5—0. 2e dag: alles en iedereen, wat betreft AFC, was naar Purmersteyn. Ik mocht het genoegen hebben, leider van het elftal te zijn. Jong en oud, een stel „moord jongens", een elftal om trots op te zijn. Onze trainer kon 'dan de verzorging niet op zich nemen, maar dat deed de heer v. d. Stam, trainer van Zeeburgia, dan wel en hoe? Langs de lijn met de bekende spons, in de rust met schijfjes citroen en sinaasappel, na afloop behan deling der schrammetjes. Nogmaals, niets dan lof voor Zeebur gia. Prijsuitreiking tijdens het weer ge slaagde diner in gebouw Marcanti. Frits Röhrig die de derde prijs in ontvangst mocht nemen kreeg nog een tweede beker, de Fair Play Cup. Dat was toch wel iets om trots op te zijn en dat waren wij dan ook. Alle jongens van dit „Wapper elftal" mijn hartelijke dank, het was groots. W. Bückers. de Italiaanse keukea Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam 3

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 5