V/an de brug Jacques Kohier Jr. f Dit is de Schakel die komt hinden, De oude cluh aan d'oude vrinden. Retlaktie: J. T. Steensma, De Boelelaan 467. Amsterdam - z.. tel. 424941 H. de Bie. v. IJsselsteinlaan 36. Amstelveen, tel. 0 2964-1 8278 Administrateur: O.J. v.d. Heul. HoLlremakade 1 15 3, Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam w. 45e Jaargang juli 1966 No. 11 TVTag ik ditmaal beginnen met 'n persoonlijk woord? En dat is dan uiter aard om mijn vele vrienden nog eens uit de grond van mijn hart te danken voor hun blijken van belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Zij hebben mij daardoor een sterke stimulans gegeven om die tijd zo goed mogelijk door te komen. Over het mooiste cadeau (ter gelegenheid van mijn 60ste verjaardag) van een groot aantal vrienden een geluiddempend plafond in de voorzaal van ons clubhuis kan ik nog niet veel zeggen, want het is nog niet offi cieel aangeboden. Maar het hangt al wel! Enfin, hier over meer nadat ik ho pelijk weer zal mogen beschikken over het volledig gebruik van mijn ogen. waarmede, al gaat het goed, nog wel een paar maanden gemoeid zullen zijn. Overpeinzing Wanneer ik de verrichtingen van AFC in het afgelopen seizoen en die van ACC en ABC in 't huidige seizoen de revue laat passeren dan ontkom ik niet aan de sterke indruk, dat al onze verenigin gen of liever gezegd bijna al onze leden (o.a.) deze slechte eigenschap hebben, dat zij veel te gauw denken dat zij er al zijn en nu wel eens wat kalmer aan kunnen doen. Niet bewust natuurlijk, maar onbewust zeker. Hoe is het anders te verklaren, dat na een reeks van ach tereenvolgende goede resultaten ja vrienden èn bij AFC èn bij ACC èn bij ABC een serie nederlagen volgt, die beslist niet nodig is. Met inspanning van alle krachten zijn onze clubs nu in de hoogst bereikbare afdeling in hun sport aangeland. Een schitterend resultaat, waarop wij allen terecht trots mogen zijn. Maar, beste vrienden, aan de top komen is gemak kelijker dan er te blijven, zoals geld verdienen ook gemakkelijker is dan het te behouden. Wat mij ook dikwijls te leurstelt is te moeten bemerken, dat onze ploegen mentaal zwakker zijn dan onze tegenstanders, terwijl ik meen te mogen veronderstellen, dat het tegendeel waar zou moeten zijn. Zo blijft er gelukkig nog heel wat te verbeteren in onze constellatie. Zullen wij er allen niemand uitge zonderd meteen maar mee beginnen? Tenslotte wens ik alle leden, die zo gelukkig zijn hun vakantie nog te goed te hebben, heel veel genoegen en na tuurlijk bovenal mooi weer. Henk Kappelhoff. zondagmorgen 31 juli is onze Sjakie Kohier overleden. Midden in zijn gevecht 0111 een betere lichaamsconditie te bereiken werd hij neergehaald. Met veel moed had hij zich overgegven aan langdurige en pijnigende operaties, die zijn leven hadden moeten vergemakkelijken Nooit zullen wij Sjakie uit onze gedachten zetten. Bij alle gebeurte nissen, sportwedstrijden, festiviteiten etc. was hij aanwezig. Glunderend bij overwinningen van zijn AFC, zijn ACC en zijn ABC. Blij en welgemoed bij zijn beat-avondjes. In deze Schakel schreef Jacques dankwoorden voor een door zijn vrienden aangeboden geschenk. Dank woorden vervuld van ontzagwekkende geestkracht. En toch is hij niet meer. Onze gedachten zijn bij zijn ouders Christa en Jacques en bij zijn zuster en zwager. Met nooit aflatende steun en aandacht hebben Christa en Jac ques hun zoon geholpen op zijn moeilijke weg door de wereld, al zijn stappen begeleid. Moge zij troost halen uit de gedachte, dat de vele vrienden van hun zoon hem nooit zullen vergeten. Nooit. Steensma.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1