V ïcdi „RAPIDO" Jeugdleiders gevraagd 111 &mk: mm Voor beter stoom- en perswerk Verven DE SELL KEUKEN BeGunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö een der kunstredacteuren van de V.- A.R.A.. Zijn bioscoop, De Parisien, bestond vijfenvijftig jaar en daaraan werd een uitzendinkje gewijd. Adé, gelukgewenst met dit jubileum. Je stond er mooi bij. Zeer telegeniek. Het hele seizoen een kanon in je schoen. Gemiddelden Van het gehele competitiefront valt weinig te melden en daarom zal er on getwijfeld in deze ranglijst weinig ver anderd zijn. Maar toch wil men zo rond Kerstmis naast het boutje een paar cijfertjes zien, hoor ik. Welaan dan daar gaan we. Een en ander is bijgewerkt tot 21 december 1965. v.m. Junioren Al 1.88 1.87 Satwee 1.80 1.80 Satrois 1.70 1.70 Derde 1.57 1.66 Tweede 1-28 1.37 Zevende 1.28 1.37 Achtste 1 -28 1.37 Twaalfde 1.14 1.14 Tiende 1.13 1.12 Eerste 1.11 1 Negende 1.— 1.— Elfde 1-— l.— Vierde 0.83 0.83 Zesde 0.75 0.75 Junioren BI 0.67 0.66 Dertiende 0.50 0.50 Vijfde 0.43 0.43 Sateen 0.40 0.40 Sakat 0.00 0.00 Algemeen gemiddelde van deze teams is 1.06. We zeiden het reeds eerder: Dat is te laag. Stop het gehele seizoen een kanon in je schoen en knallen. Scorers. Ook in het lijstje der toppers kwam slechts een kleine verandering. I. Peper met 8, II. Kemna met 7; III. Kraaipoel met 6, IV. Frie en Schot met 5, V. Röhrig, Gehring, Beekman en Rooze met 4 goals. Pool. Het gaat goed Voor A.F.C. met de toto. Als het tweede seizoengedeelte niet zeer veel slechter wordt dan het eerste, dan kan het bedrag, waarnaar de com missie heeft gestreefd aan het einde van het voetbalseizoen ter tafel worden gebracht. Maar het gaat ook slecht met de toto. Van de 1500 houders van blauwe kaar ten speelt regelmatig slechts 50% mee. Dat is teleurstellend en kost veel geld voornamelijk aan postzegels. En er komt niets voor terug. Vergeet het nu niet meer: Pool mee, ook dat is voor A.F.C. Kienen. Het wordt eentonig mensen, maar eentonigheid in het kader van.de steeds weer welverzorgde prijzentafel op de kienavond is heerlijk. Ook nu weer heeft Jan de Vries alle eer van zijn werk. Vele leden zijn gelukkig naar huis ge gaan. Ik neem niet aan, dat het wild tot Kerstmis bewaard is gebleven maar ge smuld is er. Ook A.F.C. vaarde er wel bij, want er bleef nog wat over voor de bekende pot. Geachte organisatoren, A.F.C. en de aanwezige A.F.C.-ers zijn vervuld van respect en zeer dankbaar. Jubileum. Op 24 december 1940 trok John Eijl- ders de stoute schoenen aan en het kas teleinspad op. In de Korte Leidsedwars- straat opende hij zijn zaak en vanaf het begin liep de affaire als een trein. Ook al omdat bij Eijlders alles kon en kan. Onmiddellijk na de oorlog kwam de grote lijn erin. Veel anecdotes zijn er van Eijlders en zijn klanten te vertel len. Zo kwam de schilder Jan van Her wijnen met een paard binnen en zo kreeg Jacques Gans er vijftien jaar ge leden al een voorschotje op zijn graf steen. Over de obers vallen ook boek delen te vullen. Lodewijk is nu al legen darisch. Vanzelfsprekend wordt het vijf en twintig jarig bestaan met enig ge rucht herdacht. John en George, ook al weer bijna 15 jaar in de zaak, reci piëren op 23 december, 's Avonds is er feest. Spijtig is, dat Mevrouw Cor Eijl ders het jubileum niet meer heeft mo gen beleven. A.F.C. en alle A.F.C.-ers, die het café een goed hart toedragen wensen John en George een prettige tijd en hopen, dat nog vele lustra zullen volgen. Proost. J. T. S. Het gehele seizoen een kanon in je schoen. de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam Heren, leden van A.F.C., vaders van jeugdspelers, de Jeugdcommissie doet een dringend beroep op enige van u, zich beschikbaar te stellen als jeugd leider. U vraagt wat is dat dan wel? Dat is zoveel als iedere zondag een paar uur heerlijk in de frisse lucht door brengen, uw dagelijkse zorgen vergeten, elke zon dag een leuke wedstrijd zien (voor niets), die wedstrijd mee beleven. Want het zijn uw jongens, het is uw elftal dat daar speelt. En u maakt het mogelijk dat zo'n elftal speelt want zonder leiding geen elftallen. Uit ondervinding kan ik u verzekeren NIC. BEETSSTRAAT 104 TELEFOON 16 3187 AMSTERDAM CONTANT ZEGELS dat het een buitengewoon fijne ont spanning is, en u dient er uw vereni ging mede. Mogen wij op enige uwer rekenen? Aanmelding gaarne bij de secretaris der J.C. W. Brickert tel. 792963 Dit was dan mijn oproep, geplaatst in de oktober-Schakel. Ik schijn een bij zondere naïeveling te zijn, ik dacht, als wij, na al die aanbiedingen, maar elf tallen genoeg hebben. Het is echter nog precies als voor de oproep: elftallen genoeg, jeugdleiders te weinig. Er heeft zich na mijn oproep, niet één vader of A.F.C.-er (of beide) aan gemeld. Door gebrek aan jeugdleiders, moet de jeugdcommissie er nu toe overgaan één B- en èèn A-elftal uit de compe titie terug te trekken. Maar de J.C. vindt, een beschamend feit voor een vereniging met zoveel leden (en vaders). Nogmaals doe ik een dringend beroep op enige vaders, zich alsnog voor dit zo bijzonder belangrijke jeugdwerk aan te melden. U bewijst er de A.F.C.-jeugd, dus ook uw vereniging een grote dienst mede. Aanmelden nog steeds bij W. Bückert tel. 792963 gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 3