Resultaten van de groene velden On dit et datjes PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor A.f.c. T T zult mij nooit meer een woord horen zeggen over het al of niet vlotte verloop van de competities. Daar over schreef ik vorige keer. En de go den grepen in. Op geen enkele zondag konden al onze elftallen meer spelen. Het hele seizoen een kanon in ie schoen. T earns Ons eerste team speelt het 4-2—4-1-sy steem met succes. En, wat ook veel zegt, het spel is het aankijken dubbel en dwars waard. Vooral tegen HRC en en V.V.B. De laatste strijd werd onder abominabele omstandigheden gespeeld en vooral onze technisch begaafde spe lers kwamen er bovenuit. Toen we na vier wedstrijden twee punten hadden keek menig A.F.C.-er bezorgd om zich heen. Het was ook niet om te juichen met 6 goals voor en 11 tegen. En nu we notabene 5 punten achter staan op de Spartaan kijken we met zijn allen verheugd omhoog. Het resultaat van de laatste 5 wedstrijden is er ook een beetje naar. Vijf gespeeld, acht punten, twaalf voor en drie tegen Vijf punten inhalen in dertien wedstrijden op een team als dat van De Spartaan is zeer moeilijk. Maar het zou bijzonder fraai zijn als het lukt. Na mijn vorig verslag kwam het tweede niet meer in het veld. Opval lend is hier de hekkensluiterspositie van De Spartaan 2 met drie uit negen. Vo- lendam 3 heeft 4 verliespunten minder dan wij. Het derde speelde in de verslagmaand slechts tegen naaste concurrent Purmer- steyn. In de stromende regen werd het 2—2. Deze uitslag gaf de verhouding goed weer, maar als b.v. Jan Bouwhuis en Jules Theeboom iets meer uit hun kansen hadden weten te halen in de laatste 5 minuten Het vierde kan zich, getuige de stand, gemakkelijk handhaven. Anders en slech ter zie ik de toestand van V. Nu heb ben deze knapen nog niet de gelegen heid gehad te bewijzen, dat ze de woorden van de voorzitter, in de no- vember-Schakel geschreven, ter harte hebben genomen. Vandaar, dat ik me deze keer van commentaar onthoud. Het zesde staat nog steeds 5 punten op de rode lantaarn (Aalsmeer 3) voor en moet deze afstand gedurende de rest van de competitie zeker handhaven. Van de overige elftallen mag slechts het zevende zich nog serieus kanspaard noemen. Slechts twee punten scheiden dit team van Schinkelhaven 2. Het hele seizoen een kanon in je schoen. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 2 Zaterdagmiddag Sateen deelt nog steeds de laatste plaats met Kromhout (10—4). Nog 12 wedstrijden bieden de gelegenheid om dit team in de K.N.V.B. te handhaven. Satwee en Satrois houden braaf de kop Alhoewel bij het derde N.F.C. er relatief wat beter voorstaat. De Sakatten behaalden 0 uit 5 en dat is wat weinig. Junioren Over Af spuiden we reeds eerder onze optimistische gedachten. Candidaten zijn voorts A4, A7 en B7. Kijkt U maar eens naar de elders afgedrukte compe titie-standen. Hier en daar zult U elf tallen aantreffen, die nog geen wedstrij den hebben gespeeld. Deze teams zijn verleden week pas ingedeeld en spelen buiten mededinging. Dat wil zeggen, dat de resultaten tegen deze teams be haald geen invloed op de ranglijst uit oefenen. Gemiddelden April '64 I A7 1.83 0.69 II A4 1.57 1.54 III A2 1.50 1.69 IV B7 1.29 0,27 V A5 1.20 1.53 VI A6 1.20 1.50 VII B2 1.11 0.69 VIII A3 0.88 2.00 IX B4 0.86 0.40 X B8 0.80 0.67 XI BI 0.67 0.60 XII B3 0.63 0.61 XIII B6 0.33 1.17 Het hele seizoen een kanon in je schoen. Besluit Zoals U ziet is er voor alle A.F.C.ers nog veel werk aan de winkel. Kampi oenskansen dienen gerealiseerd; laatste plaatsen dienen vermeden. Maar eerst staan we voor de feest dagen. Redactie, Administratie en mede werkers wensen de lezeressen en lezers plezierig Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar J. T. S. Het hele seizoen een kanon in «e schoen. A lhoewel het uitblijven van aanmel- dingen voor jeugdleiders niet di rect samenhangt met het door Jo Wij nand gesignaleerde gevaar van gebrek aan opvolgers, zitten we er intussen toch maar mee. En ik geloof niet, dat er onder de met ons meelevende vaders niet twee of vier zijn, die des zondags met een elftalletje willen optrek ken. Het Bestuur verzoekt mij de el ders in „De Schakel" herhaalde oproep van Wim Bückert met klem onder uw aandacht te brengen. ABC. Op 1 december hield bovengenoemde club haar jaarlijkse algemene vergade ring. Alle plannen werden ontvouwen en alle benodigde commissies werden gevormd. Het Bestuur ziet er nu zo uit: Jan Steensma, Johan de Bie, Rein Akkerman, Cees Boer, Loek Volkers Ad Kraal, Jaap van Nek, Joop de Bie Sr., Joop Peeters. Onze goede vriend Dick Moesbergen vervult in het dagelijkse leven al zoveel functies, dat hij het A.B.C.-Bestuur moest verlaten. Loek Volkers keert weer terug in het college, dat hij enkele jaren geleden vaarwel zei. Mr. Kokosky Op het optreden van de heer mr. Kokosky zal juridisch wel niets aan te merken zijn. Zijn wetten zal deze Am sterdamse jurist wel kennen. Maar toch geloof ik, dat je zulke dingen niet moet doen. Ik weiger te geloven, dat er par tijdige scheidsrechters in Nederland rondlopen. En als dan in het geval van scheidsrechter Bentvelzen (Blauw Wit- Alkmaar) de geïnterviewde bestuursle den de door meester Kokosky gesigna leerde partijdigheid niet hebben opge merkt dan doet men beter te zwijgen. Jammer. Het hele seizoen een kanon in je schoen. Ideale spelers Een medewerker van Oranje Zwart, clubblad van „Kennemerland" heeft in het Ziirichse blad „Sport" gelezen dat de ideale voetballer een meter zeventig groot moet zijn. Deskundigen uit vele landen kwamen tot deze conclusie. De balans is beter. Spelers van genoemde lengte kunnen beter dribbelen met de bal. Vergeleken met kleinere spelers hebben zijn een hoger springbereik. Voorbeelden: Stan ley Matthews en Pele zijn 1.71, Puskas en Hamrin 1.70 m en Garrincha en Uwe Seeler meten 1.69 m. „Kennemerland" Het gaat deze bevriende Haarlemse zaterdagclub niet slecht. Na een minder goed begin is er geest in de spelers gevaren en de resultaten verbeteren. De band, tussen A.F.C. en Kennemerland liep vroeger via o.a. Piet Heimig en Chris Oolders. Opa Heimig (A.F.C.-Rid- der) is enkele jaren geleden overleden. Chris Oolders zien we nog bij menige gelegenheid op Goed Genoeg. En nu zien we twee spelers van het eerste team der oranje-zwarten des zomers regelmatig op onze velden. Kick Hoek en Roel Hopman spelen in A.B.C. T.V. Behalve voor de meesten van ons zeer interessante sportuitzendingen, biedt de T.V. toch ook een aantal andere inte ressante zaken. Zo verleden zaterdag, het interview dat Adé Kleyn had met

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 2