Van de brug B -i iff. Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. RedakteurlJ. T. Steensma, De Boelelaan 674, Amsterdam-z., tel. 424941 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 TypografieDrukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. 44e Jaargang November 1965 No. 4 Teel wedstrijden werden er deze maand niet gespeeld; tie meeste elftallen kwamen één of twee maal in het veld. Een uitwedstrijd van het Nederlands elftal betekent helaas nog altijd, dat ook :1e amateurs niet spe len. Deze uit amateursstandpunt be keken verloren zondag werd gevolgd door tengevolge van winterweer volko men onbespeelbare velden en hoewel dit artikel op maandagochtend wordt ge schreven, ziet het er niet naar uit, dat de voetbal de laatste zondag in novem ber weer zal rollen. Ons eerste elftal speelde een goede wedstrijd tegen H.R.C. en won verdiend, misschien iets geflatteerd, met 4—1, waardoor het puntenaantal 8 uit 8 een beter aanzien kreeg. We staan nu 4 punten voor op nummer 2 van onder (O.S.V.) en 5 punten achter op num mer 1. De conclusie laat ik aan U over. Indien ons elftal de zaken zo goed blijft aanpakken als de laatste vier wedstrijden het geval is dan kunnen we het verdere verloop met vertrouwen tegemoet zien. Maar dat we niet moeten denken dat we nu zo goed voetballen, bewees het resultaat van de oefenwedstrijd tegen Zeeburgia, die na wat feestvoetbal on zerzijds de boog kan niet altijd ge spannen zijn met 3—0 verloren ging. Intussen alle hulde voor het pittige spel van de Zeeburgianen, die het deze com petitie toch veel verder moeten bren gen dan de bescheiden plaats die ze nu innemen. Het 2de behaalde een uitsterst ver dienstelijke 4—3 overwinning op Ve- lox 3, in Utrecht nog wel, en staat nu fier op de 2de plaats. Het 3de kwam in het geheel niet in de baan, terwijl het 4de het net niet kon bolwerken tegen leider ETO en met 4—3 eervol ten onder ging. Ons 5de elftal is dit jaar weer een zorgenkind; aardige Voetballers, maar sommigen te slap. Kom jongens, dat kan toch beter! Er is met een paar punten achterstand alle kans van de onderste plaats af te komen, maar dat moet er ook hard voor gestreden worden. Het 6de dat het naar ons gevoel in de reserve le klasse niet gemakkelijk zou krijgen dit seizoen behaalde tot dus verre 6 punten uit 8 wedstrijden, doch staat 5 punten voor op nummer laatst. Maakt dat verschil nog wat groter, jon gens. Elftallen 7 t/m 12 namen behoor lijke plaatsen in, maar spelen na de di verse promoties, niet zo'n grote rol als verleden jaar hetgeen begrijpelijk is. De grijsaards van het 13de behaalden hun eerste overwinning en droegen de rode lantaarn over aan hun tegenstanders. De vier zaterdag-elftallen geven een zeer verdeeld beeld. 1 en 4 staan onder aan, 2 en 3 bovenaan. Voor het 1ste zou het bijzonder jammer zijn indien het met moeite gewonnen terrein weer verloren zou gaan. Het zou wel eens zeer belang rijk kunnen blijken een elftal in de K.N.V.B. te behouden want dat in de toekomst het accent meer op het zater dagvoetbal zal komen te liggen, lijkt haast wel zeker. Onze Jun. A doen het over het algemeen uitstekend; vier van onder is de laagste plaats die ik bij onze 7 elftallen kon ontdekken terwijl 1 en 7 fier bovenaan staan. Zorg voor tenmin ste 2 kampioenschappen! De B-tjes doen het wat minder en staan gemiddeld iets beneden het midden van de ranglijst. Geen enkel elftal staat onderaan, maar kampioenschappen zitten er ook niet in. Al met al mogen wij tot dusver niet ontevreden zijn maar het kan natuurlijk nog beter. Het clubhuis Het onbehoorlijk gedrag, soms ontaar dend in vandalisme van enige jongens, begint nu toch wel de spuigaten uit te lopen. Het is nu al zo ver dat enige oudere leden het clubhuis op zaterdag en zondag maar liever mijden. Zeer te gen onze zin zullen wij tegen belhamels streng moeten optreden, hetgeen tot verwijdering uit de vereniging kan lei den. Men is nu Voor de laatste maal gewaarschuwd. Nogmaals doe ik een be roep op de ouders om er tot mede te werken dat de jeugd onder zestien, zich niet ophoudt in het gedeelte waar het buffet staat; voor hen is de achterzaal beschikbaar. Dat lijkt me zelfs voor A.F.C.-jeugd goed genoeg. Verblijf in de garderobe anders dan om noodzakelijke redenen, is streng verboden. Personalia. Deze maand herdachten de heer en mevrouw Stokkel hun 40-jarige echtver eniging als ik mij niet vergis, samen met 12 kinderen en 35 kleinkinderen! Wij wensen onze verzorger van Sportpark Goed Genoeg met zijn echtgenote nog veel gelukkige en gezonde jaren toe en hopen hem nog lang dagelijks op onze terreinen te zien. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 9