1 I Meer datjes „STEUNT UW/ SPELERS" êêéUk "■■^^^■liBiP .«111 u Nog steeds geldt Moedigt \Jw eigen mannen aan! w f I: niet uit de bedreigde zone II: kampioenskans III: idem IV: bedreigde zone Zat.: idem poolt Allen mee het is voor A.f.e. mm Veteranen Deze, steeds pl.m. 14 man sterk op komende oud-strijders hebben in de vele achter hen liggende wedstrijden, naar ik meen slechts één keer het onderspit ge dolven en wel tegen Blauw-Wit. Daar entegen werden (in willekeurige volgorde genoemd) P.W., Kennemerland, S.V.A. met redelijke cijfers geklopt. Verder maakten ze van alles mee. Chris Geluk, die in overwinningsroes Cor van Peperzeel omarmde. Chris kletsnat van onder de douche en Cor in het nette overhemd Cor, wel even kwaad, voerde later toch weer aan de piano een one-manshow op. Enfin, nog even doorknokken en dan breekt voor de oudere botten de rust periode weer aan en zullen we hen in het voorjaar tegelijk met crocussen en sneeuwklokken weer uit het gras zien op duiken. Ongelukje Cedert woensdag 27 oktober is onze •a restaurateur Dinkeloo op non-actief. Toen hij des avonds na de training per brommer huiswaarts keerde, werd hij on derweg door een auto, welke een bocht te ruim nam, geschept. De chauffeur van deze wagen maakte zich uit de voe ten en late voorbijgangers hebben onze pachter kunnen helpen. Intussen zit de heer Dinkeloo er maar mee. Een lichte hersenschudding en een gebroken schouderkop houden hem voor lopig thuis. A.F.C. wenst haar pachter een zeer spoedig herstel toe. Correspondentie Mijn goede vriend Ad van Dijk reist nog steeds (voor oningewijden in een ra zend tempo) de belangrijke plaatsen in Europa af. Hij zegt, dat hij dit moet doen om van zijn drukkerij-machines af te ko men, maar wij achterblijvers, nog steeds een beetje in de overigens verbluffend snel verdwenen James Hond-psychose, zouden geneigd zijn er iets gevaarlijks, ro mantisch achter te zoeken. Maar goed, bij al wat Adje dan ook doet verzuimt hij niet om de plaatselijke Voetballeiders te interviewen. Soms moet ik u zijn berichten ont houden. Zo van de voorzitter van Dublin F.C., die slechts Keltisch sprak en schreef. In Berlijn hebben ze nog steeds de pest in vanwege de degradatie. En voetbalminnend Hamburg zit in zak en as. De onlangs zo beroemde H.S.V. verloor driemaal achtereen met de cijfers 1 voor en 11 tegen en het degradatie spook doemt op. Nu moeten de spelers voor elke wedstrijd drie dagen van te voren bijeenkomen in een trainingskamp om eerst na de zondagse wedstrijd te worden vrijgelaten. Ad, weer bedankt voor de informatie. Groeten van A.F.C. aan Ulla en tot spoe dig ziens. Laatste nieuws Het afgelopen weekeinde leverde voor de 5 spelende K.N.V.B.-elftallen slechts zes punten op. Eerst verloor des zater dags Sateen met 3—1 van het Alkmaarse Jong Holland en doordat concurrent üindua wel won wordt de rode lantaarn getorst. En het was niet eens nodig. Want vooral in het begin van de tweede helft was A.F.C ook al door de rugge steun, die door de wind werd verleend, dik in de meerderheid Toen was bij 1—1 alles mogelijk geweest. De kansen werden niet benut en een paar zwakke momentjes in onze verde digingslinie leidden tot 1—3. Nog kun nen we de bovenste drie, die automa tisch promoveren, bereiken, maar dan dienen wel alle zeilen te worden bijgezet. Het vierde heeft na de overwinning op hekkesluiter Ambon 2 (4—2) kennelijk het geloof in eigen kunnen teruggevonden. Zondag jl. werd met 4—0 van het veel hoger staande Zeeburgia gewonen. Uit nog wel. We vertrouwen, dat good.... Paul Meyer met zijn roodzwarte mede strijders op dit pad zullen doorstappen. Om twaalf uur versloegen onze drietjes de dito van De Spartaan en bewezen, niet te hebben geleden van de klap, wel ke D.W.V. vorige week uitdeelde. Deze overwinning viel hoog uit en datzelfde had het geval kunnen zijn bij ons twee de, dat bij D.W.S. 3 op bezoek was. Steeds waren wij voor het doel van de blauwzwarten te vinden, maar uiteinde lijk was het toch nog benauwd (0—1). Maar goed, de twee punten zijn weer binnen en we kijken weer omhoog. A.F.C. 5 met de oude crack Joop Zim- mermann onder de lat kon het huzaren stukje van verleden week niet herhalen en moest in J.O.S. 4 met 5—2 wel een behoorlijke meerdere erkennen. De over- rige lagere teams speelden met wisselend succes en dat is nu eenmaal all in the game. Wat echter te denken geeft is het feit, dat XIII met negen man moest ope reren. Meteen maar het mes erin lijkt mij. Satwee en Satrois speelden resp. gelijk (2—2) en wonnen (1—0) tegen en van de naaste concurrent, zodat de voorsprong werd gehandhaafd en vergroot. En dan zaten we des middags te kij ken bij de match A.F.C.—J.O.S. De pen ningmeester had er weer geen mazzel aan. En met een beetje knap weer had deze wedstrijd toch een record aantal toe schouwers moeten opleveren, ook al ge zien het feit, dat niet Ü.W.S. doch Blauw Wit in het Stadion speelde. Maar juist op het uur, dat de eventuele kijker zijn huis moest verlaten begon het flink te regenen. Dag, recette. De wedstrijd, waarin beide ploegen het 4-2-4-systeem toepasten was het aanzien ten volle waard. Zeer sportief, ondanks aanvechtbaar arbitraal gedrag. Ik persoonlijk ben als kijker geen aan hanger van de 4-2-4-opstelling, maar het heeft en tegen Zilvermeeuwen en ook tegen J.O.S. aan het doel beantwoord. Zilvermeeuwen kreeg geen kans en J.O.S. kreeg er één, die prompt werd benut. Tegen Zilvermeeuwen benutten wij de enige kans en tegen J.O.S. lieten we de vijf of zes kansen, waarvan 3 werkelijk opgelegde, onbenut. Dat was jammer, maar de twee begeerde punten gingen weer naar Oost en zo blijven we achter om kijken, waar U.V.V. en Zilvermeeu wen de rij blijven sluiten. Propaganda Op U.D.'s receptie t.g.v. het negentig jarig bestaan heeft H.F.C.'s ere-voorzitter Piet van Houten o.a. gesproken over het feit, dat naar zijn mening van Bondswege reeds lang een propaganda-apparaat had moeten worden gesticht, dat die jonge ren, in wier kringen destijds het voetbal spel voor het eerst werd gespeeld, kan terugbrengen naar voetbal. Deze mening delen wij wel. Maar als in een ochtend blad als De Telegraaf op deze maandag 1 november als curieuze bijzonderheid wordt vermeld, dat er dit weekeinde geen molestaties zijn geschied, zijn we (met welk propaganda-apparaat dan ook) nog niet op de goede weg. J. T. S. *jm -jf

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 8