Mixed Pickles On dit et datjes J. w. Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöe.RS houöt öe schakel in stanö (vervolg) Jaap Suyverf A Is een club ouder wordt, vooral als die club haar leden „van de wieg tot het graf" aan zich weet te binden, dan is het onafwendbaar, dat met steeds kortere tussenpozen de vlag halfstok moet worden gehesen omdat weer een van de ouderen is heengegaan. En zo werden A.F.C. en A.C.C. eind oktober opgeschrikt door het plotseling overlijden van Jaap Suyver en als wij schrijven dat dit een waarachtig verlies betekent voor die beide verenigingen en voor zijn vrienden dan is dit geen gelegenheidsphrase. Jaap was een van die evenwichtige naturen die voor een club van zo onschatbare waarde zijn. Zij gaan rustig hun gang, zitten niet in kliekjes, bezondigen zich niet aan roddeltjes of kleine intriges en doen het werk voor de club, dat gedaan moet worden, zonder ophef, zonder „show", maar accuraat en betrouwbaar. Zo'n fi guur was Jaap Suyver alleen al de wijze waarop hij het penningmeesterschap van onze cricketclub verzorgde, maakt hem voor zijn vrienden als clubman onvergetelijk. Hij gaf zijn vri endschap niet gemakkelijk, maar wie hij deze schonk heeft dit ervaren als iets zeer waardevols. Het leven gaat verder, ook zonder Jaap Suyver, maar zijn vrienden zullen hem erg missen. Auto-Sticker Cedert enkele weken ligt bij de heet Dinkeloo aan het buffet te koop een aantal sticker 1 1.— per stuk. Door middel van de tekst: „Bezoekt zondag A.F.C.", hopen wij de aandacht van het Amsterdamse publiek op onze wedstrij den te vestigen. Door de veelheid van aanplakbiljetten bij de sigarenwinkeliers worden de onze vaak niet of onopvallend opgehangen. Met deze sticker en uw bereidwillig heid om er één aan te schaffen en deze om de week of althans in de week voor afgaande aan de wedstrijd van ons eerste team op uw autoruit te plakken kunnen we tezamen met het eerste elftal wellicht tot meer gevulde tribunes komen. Afscheid Bob Hastman, vaste speler in een on zer teams, werd door zijn werkgever, de K.L.M. op 10 oktober voor onbepaalde tijd naar Tripolis gezonden. Hij roept al zijn voetbalmakkers een tot weerziens toe en hoopt dat het A.F.C. goed (genoeg) zal gaan. A.F.C. wenst Bob op haar beurt veel succes toe en verwacht hem weer eens in het aloude nest Goed Genoeg. Aan de Ouders Nog al te vaak komt het voor, dat onze jeugdige voetballertjes in sportkleding van huis gaan, daarin spelen, en onmid dellijk weer vertrekken. Ook het inter- lockje wordt vaak onder het rode shirt aangehouden. Door doktoren wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze handelwijze uit den boze is. De knapen spelen hun wed strijd, worden warm en bezweet en heb ben een grote kans op kouvatten, long ontsteking etc. Ouders, uw zoon dient in het gewone pak van huis te gaan met zijn voetbal spullen, zeep en handdoek in de koffer (met het kanon natuurlijk). Dan spelen, lekker wassen en goed afdrogen. Gevaar voor de gezondheid wordt dan uitgeslo ten geacht. Karei Karei Brand, wiens artikelen u en ik lang moesten missen, troffen we dezer dagen weer op „Goed Genoeg" aan. Een nieroperatie veroorzaakte eerst enkele maanden van spanning en toen werd eni ge weken rust gevergd. Dat erge zweve rige is er nu echter af. Karei, van A.F.C. nog meer beterschap. Niersteiner In de rij van prinzen uit dit aloude Duitse huis (wij denken aan Willem v. d. Marei, Rob de Jong, John de Wit en vele anderen) voegde zich Hans de Bie. Gelukkig vindt hij baat bij de op zichzelf zeer pijnlijke behandeling. Tonny Moeilijk lopend, maar toch weer lo pend, beweegt Tonny van Straaten zich over onze velden. Weliswaar nog via de paden, maar de breuk liet zich gunstig aanzien en er is goede hoop, dat Ton nog dit seizoen weer voetbalt. Toppers (I) Chris Schroder, die alles over A.F.C. (voetbal-statistisch gesproken) weet, geeft mij de volgende lijst van topscorers door: I Peper 6, II Frie 5, III IV Kemna en Rooze 4 en dan vijf man met 3. Dit zijn G. Smit, Röhrig, Brouwer, Bouwhuis en Kraaipoel. Minstens 15 spelers met 2 goals, waar uit ik graag Paul Meyer (nu rechtshalf van het vierde) haal, die zijn beide goals uit penalties scoorde. Clubdas Voor een keurige afwerking van uw persoonlijkheid kunt u niet zonder A.F.C.-das, Bel 424941, koop die stropdas en men zal u meer waarderen. Voor nog geen tientje het heertje. Kopij Mij blijkt zo nu en dan, dat er onder u mensen schuilen (de dames reken ik gemakshalve even mee), die ook wel eens iets te berde hadden willen bren gen. „Men weet echter niet wanneer men kopij moet inzenden". Mag ik schrijvers uitnodigen artikelen voor de volgende Schakel, welke 26 no vember zal verschijnen uiterlijk per 17 november bij mij te bezorgen. Topper (II) De linksbuiten van onze Satrapen voetbalt des winters en honkbalt des zo mers in A.B.C. Jan Meyer, want die is het, behoorde gedurende het achterlig gende seizoen tot de 10 beste slagmensen van Nederland. Hij legde beslag op de negende plaats achter beruchte long ball hitters als Richardson, John, Arin dell, maar voor b.v. Hannie Urbanus. Proficiat Tan. J.T.S. Gemiddelden In deze lijst zult u de cijfertjes van de jeugd niet aantreffen. Zoals telkenjare een goed gebruik is, heeft de Amsterdam se competitieleider de ranglijst soms ver lost van de beide ondersten, soms van de beide bovenste. U voelt, dat er een zekere Umwertung aller Werte heeft plaats ge vonden, die voorlopig een enigszins verte kend beeld met zich medebrengt. I Satwee 1.86 II Junioren A I 1.83 III Satrois 1.71 IV Derde 1.60 V Achtste 1.40 VI T weede 1.17 VII Zevende 1.17 VIII Tiende 1.17 IX Eerste 1- X Zesde 1- XI Negende 1- XII Elfde 1.- XIII Twaalfde 1- XIV Vierde 0.75 XV Vijfde 0.60 XVI Sateen 0.50 XVII Junioren B 1 0.50 XVIII Dertiende 0 40 XIX Sakat 0.00 Als club in zijn geheel hangen we naar mijn smaak iets te veel om de 1.— heen. Volgende maand beter, nemen wij aan.

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 5