gandi Resultaten van de Groene V/elden Jeugd 2! KEUKEN PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voob A.f.c. ~T|e heer A. B. Melchers pikt elders in deze Schakel een willekeurige zondag uit het leven van A.F.C. en schrijft over de prestaties van die dag een gedichtje. Dat was een betrekkelijk ongunstige dag. Vijf punten uit vier wedstrijden is voor ons te weinig En al waren daarbij dan overwinningen van 1 en 4, we zijn het de laatste jaren anders en beter gewend. En toch geeft, in het algemeen gezien, de afgelopen maand ons een aangename smaak in de mond. En deze smaak be treft dan zeker ons eerste team. Van een plotseling in het koude water geworpen ploeteraar is het plotseling weer een zwemmer, die in baan 5 (met een aan tal anderen) gespannen naar de finish kijkt. (Let wel, we schrijven deze regels voor A.F.C.—J.O.S.). Een poosje geleden leek de toekomst angstig met onze schamele twee puntjes. Nuttige overwinningen op U.V.V. en Zilvermeeuwen deden ons nu afstand scheppen met het red lantern district. Vier punten scheiden ons en met ons H.R.C., Alkmaarse Boys, Hillegom (te genvallend) en Purmersteyn van De Spar taan, dat na zes wedstrijden nog onge slagen is en 10 punten verzamelde. Tussen ons en De Spartaan staan J O.S. (6-9), V.V.B. (6-8) en D.C.G. (6-7). Het tweede en derde bereidden ons teleurstellingen. Twee verloor 3 zeer be langrijke punten en werd voorlopig terug geworpen. Stand: Volendam 6—11, Velox 6—9, R.C.H. en Ajax 6—8 en dan wij pas met 6—7. Het derde heeft de leiding (met een wedstrijd minder) behouden en staat, naar we hopen, weer met twee benen op de grond. Verleden week versloeg D.W.V. ons team, dat kampioen moet worden, met 3—1. Daarom ziet de stand aan de kop er momenteel zo uit: A.F.C. 3 5-8, D.W.V. 3 6-8, Purmer steyn 2 5—6, Rapiditas 2 4—5. Óns vierde team heeft de burger moed ingepraat. Van Ambon 2 werd met 4—2 gewonnen (zie gedicht „Kwartet"). En daardoor heeft het vierde het in deze af deling, waaruit slechts één elftal behoeft te degraderen, weer voor het zeggen: A.F.C. 4 4-3, Z.F.C. 4 4-2, Ambon 2 6-0. En dan onze vijfde K.N.V.B-vertegen woordigers. Huilen, mensen. Slechte re sultaten (vier punten uit acht) en een (voor dit soort voetbal) verkeerde instel ling .Het gaat de tegenpartijen zeer dui delijk (te duidelijk?) om de punten en alhoewel het niet steeds Feyenoord-Real de italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, Amsterdam Madrid is, lijkt het er af en toe en hier en daar een beetje op. Komt vrienden in den ronde. Willen we punten? Dan ook de schroom opzij. Maar waarom zouden we? Met gewoon, echt voetbal moeten we toch licht tussen de boot van Dindua en de onze kunnen houden. Zwaluwen (Hoorn) bovenaan met 12 uit 7. Dindua (Enkhuizen) onder aan met drie uit acht. En wij daar juist boven (8—4). District Amsterdam Het vijfde team verbaasde deze keer vriend en vijand, zoals dat dan heet. T.W.M. tot dan koploper werd versla gen en was toen ook meteen koploper af. Intussen haden we dit werkstukje wel nodig, want de stand (na 24-10-1965) is toch nog maar:.... Animo 6—2, A.F.C. 5-3, J.O.S. 6-4. Er gaan er twee uit (Regie-aanwijzing: huilen). In notenschrift is de stand van VI mo menteel: La, la, la (d.i. VI 6 uit 6). Mid denmoter voor o.a. K.B.V., Swift, Aals meer e.a. Het zevende staat met N.E.A. 3 maar drie punten op leider Schinkelhaven 2 achter En deze blauw-witten hebben 10 uit 6. VIII staat verder op de achtergrond: Sloterdijk 6—12, S.M.C. 6—10, Volewijc- kers 6-8, A.F.C. 5-7. Onze spelers, die 9, 10 en 11 bemannen, hebben elkaar weinig te verwijten. IX en XI behaalden gemiddeld 1.00 en het ne gende is met 7 uit 6 twee punten op Rombout ten achter geraakt. Van XII en XIII mogen we dit jaar ook geen grote sprongen meer verwachten. Het twaalfde staat er 6 achter op leider A.D.E. en het dertiende heeft twee verliespunten min der dan Geuzenveld (5—2). Maar dan Satwee en Satrois. Beide trots, fris en kukeleku aan de kop. Wel- iswaar slechts 1 punt voorsprong op de concurrent, maar voorlopig kennen we ze weer. A I ook aan de kop met 11 uit 6. Rood Wit op de tweede plaats met 9 uit 6. Jeugd Statisch bezien valt over de jeugd, be halve dan over A I en B I geen zinnig woord te zeggen vanwege de bekende herindelingen. Van B I te dezer ere daarom de vol ledige stand (per 24-10) D.W.S. 6—12, Z.F.C. 6—12, Volewijckers 6—9, Blauw Wit 6-8, Ajax 6-7, V.V.A. 6-6, A.F.C. 6—3, J.O.S. 6—2, De Spartaan 6—0, D.C.G. 6-0. De overige jeugd wordt aangeraden de rest van deze Schakel zeer goed te le zen. Over hun prestaties moet ik deze keer zwijgen, omdat (zoals reeds gezegd) een juist beeld niet valt te schetsen. Volgende maand? Ja, dan wel natuur lijk. J.T.S. gebr. plieger Heerlen, amsterdam ■WT?4j zitten weer volop in het voetbal- seizoen; de competitie draait weer op volle toeren. Het is dan ook weer elke zaterdag en zondag een drukte van be lang op „Goed Genoeg". Jongens, wat kunnen jullie daar toch fijn jullie sport uitoefenen, wat een bezit hebben wij daar toch. Weest er zuinig op. Wij weten, dat jullie er zuinig op zijn, er zijn echter ook jongens die dat nog niet helemaal begrijpen. Die doen din gen, die beslist niet door de beugel kun nen. Gedraag je bij ons precies zo als je je thuis gedragen moet. Blijf af van de dingen, die niet van jullie zijn. Hang b.v. niet aan de doel- latten, die kunnen hens wel stuk. Dat is dan ook prompt gebeurd. Door de jeugdcommisise zal streng te gen deze jongens worden opgetreden, dus wees gewaarschuwd! De elftallen Hierover niets dan goeds, enkele B-elf tallen misschien iets minder, maar die te genstanders zijn ook altijd zo groot. Wij zullen het in de voeding moeten zoeken misschien willen de B-tjes dan wat groeien. Jongens, blijft je best doen, dan wor den de resultaten ook beter, maar vecht er voor. De A-junioren gaan over het algemeen heel goed. Over één elftal nog even dit: Jongens, een wedstrijd duurt 2 x 45 mi nuten. Jullie spelen er inderdaad 2, maar voetballen er maar één en wel de laatste. Probeer ook die eerste helft eens op volle kracht, dan gaat het nog beter. Verder over al onze jongens. Wij heb ben allemaal jongens om trots op te zijn. Hun gedrag is, op een enkele uitzonde ring na, op het voetbalveld correct. Jongen, jullie weten het, de tegenpartij maar laten praten en wij maar voetballen. Ouders Tot de ouders die er nooit zijn, zou ik willen zeggen, kom toch eens kijken naar uw zoon of zonen, het is zo prettig voor een elftal, aangemoedigd te worden. Tot onze trouwe supporters: Dames en plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 2

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 2