A V/an de brug èim .w ÈP SJ Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 44e Jaargang ReJakteur :J. T. Steensma. De Boelelaan 674. Amstertlam-z., tel. 424941 Administrateur O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. november 1965 No. 3 I)e competitie de afgelopen - maand heeft ons I eerste elftal zich flink hersteld van het zwakke begin. Het meest verheu gende is wel dat de geest weer vaardig is geworden over onze ploeg, die uit de laatste drie wed strijden vier punten wist te behalen. De eerste competitiewedstrijd in oktober bracht ons een 3—0 overwinning op U.V.V., dat de eerste helft goed partij gaf. Vlak voor de rust scoorde A.F.C. tweemaal door goede goals van Jaap Draisma en Jos Kemna. In de tweede helft scoorde Rob Brouwer uit een in- direkte vrije schop met een droge knal 3—0 (een raadsel hoe de bal door een kluwen van U.V.V.'ers de voor ons juiste weg bleef gaan). Daarna kregen beide elftallen nog tal van kansen, maar de stand bleef onveranderd. Tegen Zilvermeeuwen in Zaandam werd een zwaarbevochten 1—0 overwin ning behaald. Onze jongens speelden heerlijk enthousiast en wisten met aan voerder van Til aan het hoofd van geen wijken. Het deed ons allen deugd al zal het voor ons hart wel niet zo goed zijn geweest! Jos Kemna scoorde het enige doelpunt. Met de beste voornemens bezield werd zondag jl. de strijd tegen J.O.S. aange bonden. Ook nu weer hebben wij niet kunnen winnen, waarmede de traditie ge handhaafd bleef. Maar ditmaal zal J.O.S. wel erg blij zijn geweest toen het eind signaal klonk. Hadden wij in de eerste vier wedstrij den veel te veel tegendoelpunten (11), in de laatste drie stond onze achterhoede de tegenpartij in totaal slechts één goal toe. Als onze jongens zó blijven spelen en For- tuna draait ons niet helemaal de rug toe, dan geloof ik, dat wij het verdere verloop van de competitie hoopvol tegemoet kun nen gaan. Het tweede begon oktober slecht met twee nederlagen, doch herstelde zich in middels door een gelijk spel (1—1) tegen R.C.H. en een 1—0 overwinning op D.W.S. Zelfs het derde liet een lelijke steek vallen door uit van concurrent D.W.V. met 3—1 te verliezen, inmiddels al weer gevolgd door een 3—0 overwinning op Spartaan. Het vierde behaalde twee hoogst nuttige en broodnodige over winningen op Ambon en Zeeburgia en kan thans weer iets ruimer adem halen. Ziekenboeg Ons vriendje Jacques Kohier is weer in het W.G. opgenomen voor een lang durige behandeling. Wij wensen de dap pere jongen van harte sterkte en hopen met hem vurig op het zozeer gewenste re sultaat. HENK KAPPELHOFF IN MEMORIAM J. C. A. SUYVER Een hartaanval heeft een einde gemaakt aan het leven van onze goede vriend Jaap Suyver. Vijf-en- veertig jaar lang is Jaap trouw clublid geweest in voor- en tegen spoed. Want hij was een man uit één stuk, wiens trouw nooit in twijfel behoefde te worden getrok ken. Een gemakkelijk leven heeft Jaap niet gehad, want hij was uiterst consciëntieus en daarbij hard voor zichzelf. Hij timmerde niet aan de weg, was wars van alle uiterlijk vertoon. Maar als vriend, als club kon je altijd op hem rekenen. Mannen als Jaap Suyver zijn schaars. Geen man van veel woor den, maar begiftigd met een groot en fijn gevoel voor humor. Ons verlies valt echter weg bij de slag die aan zijn trouwe en zorgzame echtgenote is toegebracht. Alleen blijft Zus achter. Moge de herin nering aan een man, die bij al zijn vrienden in hoog aanzien stond, haar sterken in haar strijd om het leven weer aan te vatten. Aan ons de plicht haar daarbij te helpen zoveel wij kunnen. Beste Jaap, wij danken je uit de grond van ons hart Voor je vriend schap en het voorbeeld dat je ons gegeven hebt. Wij zullen je niet vergeten. H. K.

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 1