Contributie of Donatie Nogmaals vragen u/ij Uu/ aandacht voor hetgeen U voor A.F.C. kunt doen Zie Pagina 2 Postgiro 241002 - Gemeente Giro A 515 Van kleine Adje poolt allen mee het is voor a.f.c. Nogmaals 1959 Op de toenmalige ranglijst van de tweede klasse prijkten ook nog Baarn, Watergraafsmeer, Vriendenschaar, Hercu. les, Aalsmeer, WA, enz. Nu alle derde klassers. Toch mooi, dat wij er destijds bovenuit konden komen. Sticker Nog zagen wij auto's, welke ook in de week, dat A.F.C. I niet thuis speelt de be kende transparant droegen. Dit is on juist, heren. Slechts wanneer A.F.C. I speelt, dient de sticker aangebracht. U kunt ze aan het buffet nu gratis krij gen. Draagt ertoe bij, dat de naam A.F.C. weer overal wordt gezien. Fleus, het helpt. Mevrouw Stallmannt Nog juist voor het ter perse gaan van dit nummer bereikt ons het bericht, dat mevrouw Stallmann, moeder van onze clubgenoten Henk en Gerrie, is overle. den. Altijd leefde zij mede met de verrich tingen van haar zoons. Na de dood van haar man bleef zij dan ook donatrice van onze club. A.F.C. wenst de achtergeble venen de kracht om dit verlies te dragen. Mevrouw Stallmann ruste in vrede. J.T. S. U kent kleine Adje toch wel, mag ik menen. Mijn zesjarig kind en dat van vrouwe Onderdelat. Van onze Adje moet ik u een geschiedenisje verhalen, dat waarlijk is gebeurd. Onlangs viel het voor, dat de vrouwe en ik ter bijwoning van een grote mensen gebeurtenis Adje voor een aantal uren elders moesten onderbrengen, hetgeen niet tot moeilijkheden zou leiden. Want waar wacht een kind een veiliger ont haal dan in het grootouderlijk huis? Adje dus afgevoerd, naar oma en opa, waar de speldjes, de veterdrop en de lego al in gereedheid waren gebracht. Opa Onder delat vitaal als zijn zoon (conditie is alles) en der dagen nog lang niet zat bereidde hem echter een nieuwe surprise door een zakagenda beschikbaar te stel len. Toegerust met een scholing van twee maanden onderwijs begon Adje dadelijk het memorandum door te nemen en hield de ball point reeds gereed. Aanvankelijk vlotte het invullen nog wel, maar bij de bloedgroep begonnen de eerste moeilijk heden. „Opa, wat is bloedgroep?" „Dan moet je gewoon invullen of je rood of blauw bloed hebt." Want opa kan er wat van en verstaat de taal van het kind. Adje verloochende daarop het blauwe bloed van de vrouwe en noteerde daarop 'rood', althans 'rot', maar de bedoeling was duidelijk. De volgende notering bleek de gods dienst te zijn, derhalve aanmerkelijk min der probleemloos. „Opa, wat is godsdienst?" „Nou, dan moet je invullen naar welke kerk je zondags gaat." Opa weet immers iedere probleemstelling tot eenvoudige proporties terug te brengen. Een ogenblik van inkeer en bezinning was uiteraard op zijn plaats. Maar na ampel overwegen had Adje evenwel de oplossing bij de hand. En hij noteerde: 'Godsdienst: A.F.C.'. Een diepe als u het mij vraagt. Om even over na te denken. Maar mocht Adje van zes in de bena dering van de religie echter hebben ge faald, dan toch wil ik voor hem hopen, dat in een later 'even zijn dwaling hem wel zal worden vergeven. Misschien ben ik cr wel bijna zeker van AD ONDERDELAT T»W«

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 16