Meer Datjes „RAPIDO" Joh. M. de Bie Voor beter stoom- en perswerk Verven piano's Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Sint-Nicolaas Wij staan met zijn allen weer voor een paar dure maanden, mijne vrienden. Vol gende week het feest van de Goedheilig man uit Spanje. In A.F.C. wordt dit feest niet gevierd. Een jeugdcommissie heeft ja ren geleden eens aan het bestuur de raad gegeven voor de jeugd geen Sinterklaas middag te organiseren. Onze jongeren zien Sint-Nicolaas op straat, op school, op het bedrijf van Pa, etc. A.F.C. zou net iets te veel kunnen zijn. Overtuigd van de diepere pedagogiek, welke dit besluit heeft geschraagd, heeft het bestuur ook nooit een Sint Nicolaas- feest georganiseerd. We kennen wel de jaarlijkse kienmiddag omstreeks Kerst mis. Maar op 5 december doen we niets. We steunen de huiselijke kanten van het feest en sluiten de sociëteit om 17.00 uur. En al deze zaken zijn goed. Maar er moet rondom 5 december toch ook iets zijn. Welnu, geeft elkaar een clubdas. Het is weliswaar een specifieke clubdas, ge schikt voor zowel A.F.C., A.C.C. en A.B.C., maar toch is de decembermaand ook be hoorlijk in de kleuren vervat. Het rood van des Sinten tabberd, zwart van Piet en wit, ja van wie denkt u? Alleen de stoomboot staat er niet op, maar die kun je dan altijd nog „ginds" gaan zien. Clubdas 424941. Zorgt, dat je hem om krijgt. Voor nog geen tientje het heertje, 9,75 (strop)das. Groente De matineuzen onder u, die gelijk met het uur van ontwaken de radio aanzetten zullen hebben bemerkt, dat de Vara het uitzenden van strijdliederen heeft ge staakt. Dat kan men fijn vinden of be treuren, feit is, dat de Avro nu elke mor gen de groente-cha-cha-cha uitzendt. Wel iswaar niet als strijdlied. Meer als opwek king om toch vooral groente te eten. En neem van mij aan, dat u dat advies ge rust kunt opvolgen. Er zijn echter groenten, welke een spe ciale behandeling vragen. Goed, de culi naire kant kunt u aan moeder overlaten, neem ik aan. Maar pas op de andere kant. Neem nou bijvoorbeeld eens biet. Ik bid u doe dan wel en zie niet om. Maag- en darmbloedingen zijn uw deel, denkt u. Onmiddellijk naar de dokter, die u niet eens uitlacht. Wij wel. Rolf, Harry en wie al niet meer. Wij wel. Cha-Ha-Ha! Voorspoedige competitie Niet zodra schrijft men, met een ach tergrondje van verwondering, dat de competitie zo vlot verloopt of de weer goden grijpen in en stellen een voetbal loos week-end vast. Een dikke laag ijs bedekte de wegen. En toen bekroop mij de gedachte, dat de steden te groot worden. In de U.S.A. draait iemand aan de verkeerde knop en millioenen New Yorkers zitten in het donker. In Londen en andere Engelse ste den gebeurde iets dergelijks. In Amster dam valt een beetje ondergekoelde regen en om drie uur is er in heel Buitenvel- dert geen brood meer te koop. Enfin, de Finse cartonnetjes smaakten toch ook wel. Toto (I) Het marcheert goed met de voetbal toto in Nederland. Onderstaand laat ik een staatje volgen, dat betrekking heeft op de groei van dit onvolprezen instituut. Omzet eerste zes weken: 1962 1963 1964 1965 4.565.950,- 250.257,- „3.772.196,- 6.010.000,- In 1965 werd gedurende de eerste zes weken, door 4.262.000,— mensen deelgeno men. Duidelijk blijkt, naar onze mening, de invloed van de verhoging van de hoofd prijs tot 100.000,—. Toch dient hulde gebracht aan de toto-commissies der ver enigingen, die door hun werk de omzet ten zagen verhoogd. Bedenk toch, dat 22% van de inleg in de clubkassen vloeit. Het hele seizoen een kanon in je schoen. Toto (II) Het afgelopen weekeinde was voetbal loos en daardoor zonder de gebruikelijke spanning, welke het nakijken der (8) ko lommetjes met zich meebrengt. Of men in Den Haag nu een beetje in paniek is geraakt, doordat een zondag zonder toto-inkomsten het resultaat van de algehele opschuiving der voetbalcompeti tie-wedstrijden is geweest? Ik weet het niet, maar ik kan mij niet aan de in druk onttrekken. De maatregelen, die de Toto-directie, overigens in het belang van de vereni gingskassen heeft genomen, zullen naar NIC. BEETSSTRAAT 104 TELEFOON 163187 AMSTERDAM CONTANT ZEGELS vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 15 50 06 mijn mening veel ongerief en weinig re sultaat opleveren. Ik meen, dat er maandagochtend me nig arbeidsuur is verloren gegaan, omdat de clubcommissies in allerijl de reserve formulieren naar de inleveringsadressen hebben moeten brengen. Eveneens meen ik, dat de gewoonten der inleggers niet voldoende onderkend zijn. Negen van de tien toto-deelnemers leveren de ene week hun formulier in en nemen gelijk het biljet voor de volgende week in ontvangst. Nu moet men een extra gang naar het inleveringsadres on dernemen en dat dan voor een aantal wedstrijden van volslagen onbekende clubs. Enfin, misschien bewijst dit weekeinde mijn ongelijk en dat zou ook voor A.F.C. zeer gunstig zijn. U doet toch wel mee. Tot 8.30 uur bent u vanavond welkom op het Club huis. AI.t ,.-Fcst i val De reeks feestelijke avonden op het Clubhuis staat weer voor de deur. Bin nenkort kienen, dan de Nieuwjaars reünie en tot slot het Jaardiner. De laatstgenoemde festiviteit is niet voor een ieder toegankelijk daar deel name slechts op uitnodiging kan geschie den. Bezoekt echter zo veel mogelijk de kienavonden en de 1 januari-middag. De wens van Pieternel en Thomasvaer staat al weer op stapel. Systeem In deze aflevering wordt veel en serieus gesproken over systemen. Stopperspil, vier-twee-Vier. Toevallig viel mijn oog op een stukje van de toenmalige Zattencor- respondent uit De Schakel van november 1959. In deze maand werd ook Reintje Akkerman geboren en trouwden Paul en Wies Meijer, evenals Max en Lies de Bruin. Waar blijft de tijd? Maar goed het Zattensysteem uit 1959. „Ons gehele technische scala wordt er te- genaangegooid. Dubbele stopper, slinger back, kortom elke handeling is er op ge richt om onze keeper van schoten te vrij waren. Men vraagt dan wel eens hoe het komt dat het onderste gedeelte van de rug zo rood is. Wij antwoorden dan: We wierpen onze billen in de kogelbaan." Dat laatste antwoord is het. Door die handelwijze spelen we met vier Zaterdag teams waarvan één in de K.N.V.B. Van Vier-twee-vier. Wij spelen het nu en we spelen het mooi, vaak. Tegen H.R.C. was vooral de eerste helft een ge not om te zien. Maar bij dit systeem, zo als bij elk ander wordt de volledige in zet gevraagd. Kanon in je schoen en bil len in de kogelbaan!! 7

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 15