Ooltgensplaat? off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. poolt allen mee, het is voor a.£.c. Competitie Tegen OSV werd in onze eerste com petitiewedstrijd een gelijk spel behaald met redelijk voetbal. Herman de Waal blijkt tijdens ons AROL-tournooi een bles sure te hebben opgelopen, welke ern stiger was dan aanvankelijk door hemzelf gedacht. Gevolg enige weken rust houden. l)an volgt één van de slechtste wedstrij den van het eerste elftal van de laatste jaren tegen Alkm. Boys met als gevolg een 4—1 nederlaag. Tegen de Spartaan bereiken wij een verdienstelijk gelijkspel 1—1, maar tegen Purmersteijn uit gaat het weer mis. Wij verliezen met 4—2 en onze tegenstanders behalen de eerste twee punten. Inmiddels heeft Tonny van Straa- ten zijn been gebroken op een trainings avond en is voorlopig uitgeschakeld. Zoals het meestal gaat, gebeurt ook thans. Met de slechte resultaten daalt de stemming onder de spelers en niet alleen bij de spelers. Het Woord degradatie!!! wordt reeds uitgesproken men is prik kelbaar en de sfeer wordt gespannen. Plotseling worden er dan harde noten gekraakt. Dit nu gebeurde na de n.b. „Ere-wedstrijd" tegen Quick A, welke ter opluistering diende van het 75-jarig be staan van deze vereniging. Wij trokken aan het kortste einde en verloren met 2—1. Op zichzelf helemaal geen schande, maar de wijze waarop was de druppel, die de emmer deed overlo pen. Het gevolg was, dat alle betrokkenen zich hebben beraden over de ontstane si tuatie. Tijdens een lichte training op za terdagmorgen met na afloop een lunch, werd de lucht gezuiverd. Wij hebben el kaar gezegd wat er volgens onze mening fout was en in een openhartige discussie de puntjes op de i gezet. Een ieder wist wat er verwacht gedaan en nagela ten zou moeten worden. E.C. en trainer besloten over te gaan tot het zgn. 4-2-4-systeem. Wint Staats zorgde voor een nieuwe slogan en had in ijltempo voor een leuke aankleding van de lunch gezorgd. „Stop het hele seizoen een kanon in je schoen", dat was het en zoals u zult zien: het kanon komt in werking. De overschrijving van Hans Boskamp is in orde, en onze eigen Jaap (over) zorgt voor ratels voor de jeugd. De wed strijd tegen UW, op dat moment zeer belangrijk, wordt tevens de eerste over winning voor AFC. 3—0 is de uitslag. De volgende wedstrijd tegen Zilvermeeuwen uit wordt eveneens met 1—0 gewonnen en ieder is weer in de winning mood. De eerlijkheid gebiedt het ons te zeg gen. De laatste wedstrijd was Vrouwe Fortuna een tikkeltje op onze hand. Voor het team als geheel, maar voor onze ach terhoede in het bijzonder, een extra garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam pluim op de AFC-hoed. Zij hebben ber gen werk verzet en zich volledig gege ven en dat zal voor Vrouwe Fortuna de reden zijn geweest de overwinning aan het AFC-teanr te gunnen. Rivaal Vervolgens moesten wij de strijd aan binden tegen onze grote rivaal van de laatste jaren JOS, waarbij JOS ook dit maal, zoals gebruikelijk moeten wij he laas zeggen, aan het langste eind trekt. Op het moment dat een ieder zich reeds had neergelegd met een 0—0 eindstand, ontstond kort voor het einde enig gehar rewar voor ons doel. Hands of buiten spel, de bal werd in ons doel gewerkt en wij verloren met 1—0. Jammer, maar niets aan te doen. De een keer geluk een andere keer pech. Dat is nu eenmaal voetbal. Het blijft het aantrekkelijke van voetbal. De laatste wedstrijd tot nu toe ge speeld werd een knappe 4—1 overwinning op HRC. Het vermelden waard is toch wel, dat HRC tot dat moment 7 gespeeld 8 punten met een doelgemiddelde van 7 voor en 7 tegen, op een gedeelde 3e plaats op de ranglijst stond. Een sterke defensie dus met een vrij zwakke aanval. En uitgerekend tegen deze verdediging slagen onze jongens er in vier prachtige doelpunten te scoren. Bravo! Vertrouwen Ons le elftal bezet thans de 6e plaats met een positieve score van 14 voor en 13 tegen. E.C. en trainer van Dijk heb ben de overtuiging, dat wij thans op de goede weg zijn. Hoera roepen is er nog niet bij, want wij zijn er nog lang niet. Het kan en moet nog beter worden. Wij zien de komende wedstrijden echter met het volste vertrouwen tegemoet. Wij hebben de overtuiging dat de spelers zich volle dig zullen inzetten, maar wij zouden zo gaarne zien, dat geheel AFC van groot tot klein, het le elftal met enthousiasme zou komen aanmoedigen. Indien het toe vallig eens niet goed lukt, kraak dan die spelers niet af. Daarmede helpt men de speler(s in kwestie alleen maar in de put en je bewijst je club een slechte dienst. Kritiek graag maar dan opbouwend. Tjonge tjonge, hoor ik de betweters al weer zeggen, dat is nou toch echt iets nieuws, dat heeft nog nooit iemand ge zegd. Natuurlijk is het reeds dikwijls ge zegd, maar het kan nooit genoeg gezegd en geschreven worden. Houdt u liever vast aan onze slogan „Stop het hele sei zoen een kanon in je schoen" en praat er eens met uw vrienden over, dat het toch wel een typisch verschijnsel is dat sinds de nieuwe leuze door het le elftal in 4 wedstrijden 8 doelpunten werden ge scoord en slechts 2 goals tegen werden toegestaan. Het zijn vaak kleinigheden die het 'm doen. Kinderachtig? Och wat, je moet er in geloven. En mocht u er niet in gelo ven, praat er dan toch maar over, lach er desnoods om. U zult het zien: Ook dat helpt! Indit verband en dan stop ik er weer mee, een aardig geval hoe de leuze reeds doorwerkt. Het 2e elftal speelt tegen Ve- lox 3 in Utrecht. Bij het vertrek 's mor gens van de Wolkenkrabber worden heel toevallig enige zojuist verschenen strook jes met de slogan „Stop het hele seizoen 'n kanon in je schoen" uitgereikt. Her man de Waal plakt z'n strook voor de wedstrijd begint op zijn shirt en loopt daar heel parmantig nree in he trond. Hij verkondigt tevens dat hij het kanon in zijn schoen heeft gestopt. En nu het wonderlijke Vlak voor het einde van deze wedstrijd maakt Herman de Waal met een loei van een schot (ineens een voor zet op zijn schoen) de winnende goal (eindstand 4—3 voor AFC). Tot een volgende keer. COR KERKER Het hele seizoen een kanon in je schoen! 7VTfe£ gek en bovendien heel link wat Wijnandjopie zei van Roode, en van Rensenbrink, en Roggeveen erbij. Wat hij bedoeldeVolgt u niet de vinger die vermaant? Dan weet u ook dat 't zeker niet de R was in die maand. Waarom zijn Nederlanders „dood" en blijft een Zwitser „leven" als hij na elke aanvalsstoot de bal heeft afgegeven? Heb warm gezeten bij teevee! En nog geheel bij zinnen, geroepen van: ,^iet winnen, nee! In 's hemelsnaam niet winnen!!!" Want ergens kruipt (waar 't niet kan gaan toch het Wien Neer lands bloed". Maar ditmaal kruipt het zelfs niet meer, het stolt van ergernis. Van wat de Fransman noemt colère, omdat 't zo droevig is. „Wat zal er n u gebeuren gaan?" zo vraag ik als ik Coen zie. Wie bindt de strijd nog met ons aan, Roeanda en Boeroendi? Of San MarinoLichtenstein, Andorra, Ooltgensplaat.... De laatsts genoemde voor de gein; is geen aparte staat. Wat gein?, er is geen plaats voor gein. Ongein is op z'n plaats. We slaan zelfs tegen Lichtenstein straks nog een scheve schaats. Ziehier het eervol resultaat van tien jaar beter voetbal. Eenbenig hinkt men uit de maat als 'n driepoot in een koestal. In soepelheid totaal mislukt staan harkerig w'erbij als gymnastiekloos wanprodukt ten spot van 't pant a rhei". 't Is hard, doch wie verdienen fijn" geen zachte hand verdienenA) Wie zal de Hercules straks zijn die d'Augiusstal zal cleanen? 1) Wat eveneens, naar het spreekwoord wil, juist is, daar zachte heelmeesters stinkende wonden maken. Totaal - van - voor de beren geworpen - zondag, 14-11-65. B. S. LE MARCHÉ. 4

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 12