On dit et datjes poolt allen mee, het is voor a.f.c. Tn de vorige Schakel betitelden wij onze Jan Meyer, ABC's beste slagman, als satraap en dat woord wekte kennelijk hier en daar onbegrip. U moet dan we ten, dat er in de goede, oude tijd, toen AFC nog slechts één zaterdagmiddagteam telde geen moeilijkheden in de benaming schuilden. We kenden reeds de Vetten (Veteranen) en werden toenmaals verrijkt met de Zatten (Zaterdagspelers). Niet zodra traden echter een tweede, derde en zelfs een vierde zaterdagteam op, óf er diende onverwijld naar een on derscheid te worden gezocht. Dat werd Zateen en Zatwee. Daar echter geen recht geaard Amsterdammer deze woorden be hoorlijk kon uitspreken, pasten wij ons aan bij de volkswil. Sateen en Satwee. Spelers van deze elftallen heten Satees en Satwees. Spoedig werd toen, ook al met het oog op de duidelijk uitspringende overeenkomst tussen de Jordaan en Mont- martre algemeen erkend, dat Satrois en Sakat de enige echte (genuine heet dat ook vaak) namen Voor Zatdrie en Zatvier konden zijn. Satrapen en Sakatten is dan een woordafleiding, welke in het vervolg zeker geen wanbegrip meer zal wekken. Het gehele seizoen 'n kanon in je schoen! Vreernd shirt Onze spelers Jos kemna en Ernst Seun- ke treden regelmatig op in het shirt van het Nederlands Studententeam. Onze vriend Piet Langelaan (toen mid denvoor van HBS en nu o.a. leider van het Studentenelftal) had tot dusverre wei nig succes met zijn discipelen. Verbete ring der prestaties ligt echter in de lijn der verwachtingen. Laurens Siep Schaaphok, die zo rond 1946 en daarvoor deel uitmaakte van een der beste achterhoedes, welke AFC ooit heeft be zeten, is, nu zijn Zoon de voetbalgerech- tigde leeftijd bereikte weer teruggekomen. Voor zeer korte tijd echter, want functie verandering deed hem onlangs in Deven ter belanden. Zijn zoon Laurens, die in de korte tijd, dat hij een AFC-team helpt bevolken, zijn hart kennelijk aan onze club heeft verpand, vond deze verhuizing verschrikkelijk. Slapeloze nachten, men sen. Maar een bliksemactie onder de va ders der overige spelers, geleid door Ton Slinkert, stelt Laurens in staat om dit seizoen voor AFC te kunnen blijven spe len. De retourtjes Deventer—Amsterdam zijn goeddeels verantwoord. Het gehele seizoen 'n kanon in je schoen! Ben Ben Slaap Jr. is voor militaire dienst in Duitsland en daardoor niet beschikbaar. Maar ook wanneer hij des zondags wel naar Amsterdam zou kunnen komen, had de E.C. hem niet mogen opstellen. Toen Ben nl. met het elftal van in Duitsland gelegerde militairen tegen Braunschweig (ja, heus het echte en ten aanschouwe van 30.000 kijkers) een doelpunt maak te, raakte hij geblesseerd. Overigens won Nederland met 4—2. Ben Sr, over wie ook boekdelen te schrijven vallen, vertelde mij ook nog, dat Ben Jr. de honderd meter nu in 10.1 loopt. Daar ik echter enigszins bevreesd ben, dat er verwisseling met een der snelle Amerikaanse lopers heeft plaats gevonden. zwijg ik hierover verder. Nummer. Dit nummer van Uw lijfblad lijkt enigs zins te vroeg te verschijnen. Maar toch is het het echte November nummer. En door deze verspringing is het gat, dat in april (bij de rigoureuze bezuinigings gedachte) ontstond, weer geheel dicht. Kopij Het volgende nummer van „De Scha kel" verschijnt omstreeks Kerstmis. Mag ik schrijvers onder U uit nodigen even tuele artikelen uiterlijk 15 december bij mij in te leveren. Het gehele seizoen 'n kanon in je schoen! Publiciteit. Velen onzer staan zo nu en dan onder de zon der publiciteit. De kroon span den deze maand wel Tom Swart en Hans Boskamp. Tom Swart trad op als beklaagde in een aflevering van de be kende Rechtspraakserie van de V.A.R.A.- Televisie. Wijzelf aanschouwden het stuk niet, maar wel wei-kijkers zeiden ons, dat Tom het puik deed. Kunst, als Anita Leeser je met rechtskundige aanwijzingen ter zijde staat Over Hans Boskamp lazen we een mooi stuk in Voetbal international. Het verheugt ons over onze spelers te lezen en het verheugt ons eveneens, dat dit blad kennelijk van plan is veel aan dacht aan het Nederlandse Amateur voetbal te besteden. Waar? Is het waar, dat het ongestoorde ver loop van de competitie 1965-'66 een uni cum is? Men zegt mij, dat men heel lang moet teruggaan om een competitie te vinden, welke tot diep in november zonder afgekeurde velden doorliep. Opwekkingen. Mag ik alle dingen, welke U zoal in en ten behoeve van A.F.C. en van Uzelf kunt doen eens opnoemen: 1. Poolen, liefst acht kolommen; 2. Het gehele seizoen een kanon in je schoen; 3. Voor minder dan een tientje het heertje met de clubdas; 4. Autotransparant aan het Buffet vra gen: Bezoekt zondag A.F.C. En dan natuurlijk voor hen, die nog achterstallig zijn: Contributie en/of Do natie overmaken. T oppers. Onze topscorers staan er nu aldus voor: I. Peper met zeven; 2. Kemna en Kraaipoel met zes; 3. Frie en Schot met vijf; 4. Röhrig, Gehring, Beekman en Rooze met vier goals. Opvoeren dat totaal, mannen. Chris. Mijn enige Chris Schroder hield aan de, sportieve, wedstrijd tegen D.C.G. een aantal fikse verwondingen over, die hem noopten het bed en, later, de stoel te houden. Chris, beterschap en goede moed. Namens A.F.C. Gemiddelden. v.m. I Junioren AI 1.87 1.83 II Satwee 1.80 1.86 III Satrois 1.70 1.71 IV Derde 1.66 1.60 V Tweede 1.37 1.17 VI Zevende 1.37 1.17 VII Achtste 1.37 1.40 VIII Twaalfde 1.14 1.- IX Tiende 1.12 1.17 X Eerste 1.- l._ XI Negende 1. 1.— XII Elfde 1.- 1. - XIII Vierde 0.83 0.75 XIV Zesde 0.75 1. - XV Junioren B1 0.66 0.50 XVI Dertiende 0.50 0.40 XVII Vijfde 0.43 0.60 XVIII Sateen 0.40 0.50 XIX Sakat 0.00 0.00 Een lichte achteruitgang, welke tegen Kerstmis, wanneer de volledige standen worden gepubliceerd, niet meer wordt toegestaan. J. T. S. Van het groene laken. Vrijdag 29 oktober j.l. ontving A.F.C. in haar sociëteit de Haagse vrienden van H.B.S.. Doel: versterking van oude vriendschapsbanden. Middel: drie bil jarttafels. Wederom bleek H.B.S. door ons niet te kloppen. Wat manager Arie Mets ook mag schuiven met van te vo ren op te geven gemiddelden; in Den Haag gaat dat blijkbaar altijd nog iets geslepener, zodat de beker na een 13-11 zege mee ging naar Houtrust. Wel noteerde Wim Staats een magi strale winstpartij, maar daar staat tegen over een nederlaag van Arie zelve, wiens nervositeit (kenmerk van het raspaard) hem ditmaal niet kon redden. De slot- partij was voor Theo van Emden met een op dat moment gelijke stand (11-11). Al coördinerend kwam Theo echter nog juist 1 carambole te kort. Na afloop de spraakwaterval. Arie Mets reikte de beker uit onder een vloed van woorden. Want omdat hij ditmaal zijn bril bij zich had gestoken was hij bijzonder op dreef. Wijzend op de ten gere beker, waar het nietsluitende deksel herhaalde malen afrolde, besloot hij: „Ik begrijp, dat jullie deze fraaie beker met trots mee naar huis zullen voeren". Het dankwoord van Klaas van Rijswijk begon met: „Wij hebben in het verleden wel grotere en mooiere bekers gewonnen, en ook dié hebben wij laten staan". Ja, zo gaat dat dan. Niettemin werden nog uren lang heil wensen voor elkanders welzijn gewisseld, waarbij de kelkjes geheven bleven bij een blik vol ernst. Als alles goed is gegaan moeten zo juist de laatste Hagenaars thuis gearri veerd zijn.... A. O. 2

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 10