V/an de brug 44e Jaargang oktober 1965 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redakteur: J. T. Steensma, De Boelelaan 467. Amsterdam - z., tel. 424941 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. AFC'ers let op Uw saeck! T^e zeer matige re- sultalpn Hip nnv geworden na de sul taten die ons eerste elftal heeft behaald in oefenmat- ches, het AROL- toernooi en het be gin van de compe titie stemmen tot nadenken. Ik vraag mij af of wij niet te zelfgenoegzaam zijn achter ons liggende goede jaren, waarin wij weinig ernstige zorgen omtrent de stand op de com- petilieladder van onze KNVB-clftallen hebben gekend. Enfin, diegenen die nog niet helemaal wakker waren zijn nu wef met hun neus op de feiten gedrukt. Na vier wedstrijden staat ons eerste teza men met UW, OSV en Purmersteyn met 2 punten onderaan. Konden wij over het vertoonde spel in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen OSV (2—2) tevreden zijn eerst later bleek dat ook OSV dit jaar weer tot de zwakkere broeders behoort tegen Alkm. Boys was het helemaal mis en speelde ons elftal naar veler oordeel de slechtste wedstrijd sinds jaren. Wij verloren met 4—1 en dat het geen 7—1 werd was waarlijk niet aan onze achterhoede te danken, die de Boys in het laatste gedeelte van de wedstrijd in staat stelde tot prijsschieten. Tegen Spartaan welke wedstrijd ik niet heb gezien ging het weer wat beter en het gelijke spel gaf de burger moed. Tegen Purmersteyn was het echter weer mis. Er lag matheid over ons spel, de persoonlij ke dekking werd verwaarloosd, waardoor er in onze achterhoede gaten vielen om van te rillen. Daarbij hadden de Pur- merenders het geluk aan hun zijde blijkbaar kennen zij de vele hobbels in hun veld allemaal en bij ons lukte vrijwel niets. De nederlaag, die in het geheel niet nodig was geweest, is hier mede wel verklaard. Natuurlijk waren er wel excuses. Het ontbreken van Tonny van Straaten, die zo ongelukkig was bij de training zijn enkel te breken van harte beterschap, Ton! betekende on getwijfeld een verzwakking, terwijl de EC bovendien niet de beschikking had over Hans Boskamp en Herman de Waal; de laatste is gelukkig inmiddels weer her steld, terwijl Hans Boskamp nu zijn over schrijving heeft gekregen. De competitie is nog maar pas begonnen en er kan nog veel gebeuren, maar dan zal ons elftal de zaken toch anders moeten aanpakken. Kom aan, jongens, jullie zijn zeker niet zwakker dan je tegenstanders, maar met voetballen alléén kom je er niet. Wèg met die matheid, laat je hoofd niet zo gauw hangen! We krijgen nu een weekje competitierust en het komt goed uit, dat wij zondag a.s. in Amersfoort een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen het 75 jaar oude Quick—Amersfoort, dat wij dan onze gelukwensen gaan aanbieden. Daarna krijgen wij UW thuis; een wed strijd, die indien alle krachten worden ingespannen, gewonnen moet kunnen worden. Onze jongêns zullen hun best wel doen maar de mentaliteit moet sterker worden. De gehele vereniging zal moe ten medewerken. Denk er om, leden van AFC, het eersteklasseschap staat op het spel. Een heel ander geluid kan ik gelukkig laten horen over het 2de en 3de, die bijzonder goed van start zijn gegaan en nog geen punt hebben verspeeld. De weg is nog lang; zo doorgaan jongens. Het vierde en vijfde hebben het niet gemak kelijk. Verschillende van de lagere elf tallen spelen een klasse hoger dan ver leden jaar, hetgeen in de resultaten tot uiting komt. Het zesde leverde zondag j.l. een knappe prestatie door van lijst aanvoerder Germaan te winnen. Ons 9de kreeg na zéér lange tijd een nederlaag te verwerken. Zij hielden dat geloof ik nau welijks voor mogelijk, maar hebben zich intussen al weer hersteld. AROL-toernooi De zware regen had ons eerste veld twee dagen onbespeelbaar gemaakt, zodat op de velden voor het clubhuis gespeeld moest worden. Dat het toernooi op één weekend werd gespeeld was beslist een verbetering, maar toch schenkt het toer nooi als geheel weinig bevrediging, zodat het bestuur zich opnieuw zal beraden welke verdere maatregelen genomen kun nen worden. Zeeburgia was vast van plan de beker weer mee naar huis te nemen en is daarin ook, volkomen verdiend, ge slaagd. Nogmaals van harte proficiat Zee- burgianen! Zij die ons ontvielen In enkele dagen tijds overleden niet min der dan drie trouwe donateurs, de heren W. H. M. Galavazi (broeder van I.), J. Meijer Sr. en C. Woelders. Onze innige deelneming gaat uit naar hun familie; ook bij AFC laten zij een lege plaats ach ter. Voorts is heengegaan ons lid en oud speler van het eerste elftal, P. J. Togneri, alleen bij de ouderen bekend, maar bij zijn leven reeds legendarisch om zijn ge weldig schot. Tenslotte betreuren wij het verlies van mevrouw Hofstee, echtgenote

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 1