Ook 'zomers naar „Goed Genoeg" Elk u/eekend honkbal en cricket Plein-Étude pooLt allen mee, het is voor a.p.c De start. Traditiegetrouw vormde de fameuze Boysday weer de opening van het cricket seizoen op Goed Genoeg. Zelden produ ceerden de weergoden zulk een zware najaars-storm als uitgerekend op die 8e en 9e mei. Van cricket kwam natuurlijk niet veel terecht tot groot verdriet van het jonge grut. In de loop van het sei zoen zal dit festijn tussen de bedrijven door worden voortgezet Resultaten A.C.C. I en II. De vlaggedragers brachten het in hun eerste match tegen V.O.G. tot een fraaie draw. De batslieden hadden waarlijk de overhand en brachten samen 478 runs in de boeken. Helaas voor ons bleken de Rotterdammers 4 runs meer te hebben gescoord dan wij, terwijl wij bovendien ons laatste „paar" op de mat hadden staan. Spannend was het wel. Waarlijk groots in deze match was de fraaie openingsstand tussen Henk Rikse (83) en Frans Woudstra (70). De tweede match tegen „Haarlem" werd teleurstellend verloren. Slechts het bowlen van Dolf Oostra (5 crickets voor 64 runs) en wederom het batten van Frans Woudstra (40) kwam boven de middel maat uit. Het tweede maakte een ver dienstelijk rentree in de klasse 2A door van Kampong te winnen. A.C.C. Ill en IV. Het derde streeft naar promotie naar de 2e klasse en startte met tweemaal een positief resultaat resp. tegen C.C.A. (Arn hem) en Hilversum 2. Onder captaincy van evergreen Clair Lapierre moet dit vrij jonge elftal het ver kunnen brengen. Het 4e begon meteen maar met een inningsoverwinning en dat levert thans ook in de lagere regionen een extra punt op. Huugje Roll en Tonnie Disselkoen, samen nog geen 30 jaar, dreigen in dit elftal veel vijandelijke batslieden een on aangenaam verblijf aan de wickets te be zorgen. Overige teams. De junioren, het zaterdagmiddag XI, de veteranen en het Touring Team vor men de overige loten aan de A.C.C.- stam. Voorlopig hebben ze echter nog te weinig gespeeld om iets over de krachtsverhoudingen te kunnen zeggen. 5 juni Evergreens—Old Soldiers. Zaterdag aanstaande zal er een herha ling plaatsvinden van de vorig jaar zo geslaagde cricket-match-voor-iedereen. Of ze er weer een „tie" van zullen weten te maken?dat moet U zelf maar komen bekijken op Goed Genoeg. M. M. DE BRUIN. Til een landelijk ochtendblad van enige -*• vermaardheid heeft u een beperkt aantal weken geleden kunnen vernemen, dat door een respectabel medeburger in onze goede stad Amsterdam een plan was ontworpen tot drastische verbetering van ons Rembrandtsplein. Een fraai uitge voerde tekening van bijkans een halve pagina liet ons zien hoe het zou moeten worden, indien althans tot ongewijzigde uitvoering Zou worden overgegaan. Het onderschrift vermeldde: „Het Willem Staatsplan". Na de herkenningsschok kwam bij mij de verwerking, de overweging, de aan vaarding en tenslotte het begrip. Natuur lijk. het ideeënbrein en de dadendrang van onze goede Willem Staats kennende, moest hij zich wel buiten de begrenzing van onze sportgemeenschap begeven, om de eenvoudige reden, dat op Sportpark Goed Genoeg in feite al onze idealen inmiddels zijn vervuld. Na de club dus de stad en wellicht later nog het vader land. Omdat ik mij niet graag bijzondere ge beurtenissen laat ontgaan en ik wellicht mijn diensten kon aanbieden met het aanreiken van de troffel voor de eerste steenlegging, dan wel in later stadium het aanreiken van de schaar voor eventueel door te knippen linten, heb ik onmiddel lijk een onderhoud aangevraagd bij en verkregen van ons achtenswaardig mede lid, de heer Willem Staats. „Kijk", zei hij met een voldaan lachje. „Het is in wezen zo eenvoudig. Door het benutten van de parkeerruimte op het Thorbeckeplein en van het plantsoen op het Rembrandtsplein, zowel onder, op, als boven de grond, is het parkeerpro bleem in één klap opgelost. Door het vestigen van ruim dertig nieuwe winkel tjes en andere etablissementen wordt het toerisme enorm bevorderd. Bovendien is dit wellicht het eerste stadsplan, dat niet alleen geen geld kost, maar in tegen deel enorm veel geld gaat opleveren". Intussen dient gezegd, dat dit serieuze plan nog zo gek niet is, alhoewel Pu blieke Werken, Stadsontwikkeling, Heem schut en andere al dan niet bevoegde of kundige instanties er nog wel de nodige uren aan zullen besteden. Van de onge twijfeld vele plannen, die reeds zijn ge maakt om het Rembrandtsplein uit zijn impasse te helpen, is mij persoonlijk slechts bekend een plan, dat slechts voor ziet in het voornamelijk geheel ontrui men van alles tussen de huizen, daar voor slechts in de plaats stellend een enorm paletvormig trottoir met te ener zijde een eenvoudige krantenkiosk en te anderer zijde een functioneel monument voor heren. Zulks zijnde de enige ver strooiingsmogelijkheden voor pleinbetre ders. Tussen deze uitersten zullen de andere plannen wel inliggen Wij zijn voor het plan Willem Staats, zonder dat clubsentimenten daarbij een rol spelen Maar één vraag welt ons nog naar de keel: wat gaat er met Rembrandt gebeuren? Om hem zonder meer te ver vangen door een standbeeld van Staats zelve, gaat ons te ver, alleen al omdat dat te veel winkeltjes zou gaan kosten. Om doping van het plein in Jhr. van Rossum de Gaulinplein lijkt ons echter een daad van eenvoudige piëteit. AD ONDERDELAT. 8

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 8