A.B.C. A.C.C. Joh. M. de Bie off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. I piano's BeGunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houör, öe schakel in stanö TTet gaat goed met A.B.C. Tevredenheid is gerechtigd zowel wat betreft de gang van zaken tussen de honken als achter de vergadertafels. Het eerste negen tal debuteert op succesvolle wijze in de hoofdklasse, zo succesvol zelfs dat na het weekeinde van 22 en 23 mei de tweede plaats op de ranglijst werd ingenomen met 8 punten uit 5 wedstrijden. Twee verliespunten dus slechts. Nog geheel zonder verliespunten was het tweede negental na de eerste drie wedstrijden, hetgeen goede hoop geeft dat dit team dit seizoen de rayonklasse zal verlaten, waardoor de brede kloof tussen het eer ste en tweede negental aanmerkelijk nau wer zal worden. Ongeslagen na de eerste drie wedstrijden was ook A.B.C.'s derde team. U ziet het: het 31e levensjaar van A.B.C. is voortreffelijk gestart. Goede organisatie. Niet alleen de spelers, maar ook de functionarissen blijken van wanten te weten. Alle commissies en ook het be stuur „draaien" prima. Als tweede club in de hoofdklasse biedt A.B.C. de bezoe kers bij de thuiswedstrijden een pro grammaboekje aan, inclusief een score- kaart. Haarlem Nicols deed dit het vorig seizoen reeds. Er wordt in Sportpark „Goed Genoeg" op een subliem veld ge speeld met hek, met tribunes en nu ook met een elektrisch scorebord. Iedere week hangen op vele punten in Amsterdam en Amstelveen prachtige en daarom zeer op vallende raambiljetten en door middel van micro-raambiljetjes wordt wekelijks propaganda gemaakt voor de te spelen wedstrijden. Ook de negentalcommissie, de diverse coaches en niet te vergeten de jeugdcommissie zijn uitstekend op dreef en hebben goede resultaten. Het is jam mer dat wij een van de leden van de negentalcommissie voorlopig zullen moe ten missen. Fred Marsland, het vorig jaar tot lid van verdienste benoemd, is voor zeker een half jaar naar zijn familie in Canada vertrokken. Zonder twijfel zal hij in het verre Vancouver met zijn gedach ten bij zijn Amsterdamse honkbalclub zijn. Fred, die dus node gemist zal wor den in de negentalcommissie, heeft be loofd ons van zijn belevenissen in Cana da op de hoogte te houden. Clubblad. Het „A.B.C.-Honk" behoeft nog aan merkelijke verbetering. Enkele jaren ge leden was dit blad één van de toonaan gevende honkbalclubbladen van ons land. garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam Het blad was toen in een fleurige kaft gehuld en gold als een waardig visite kaartje van de club. Ongetwijfeld zal het deze kant weer uit moeten. Misschien dat een reeds enige jaren geleden geopperd idee om voor A.F.C., A.C.C. en A.B.C. één gezamenlijk clubblad uit te geven, nog eens zal kunnen Worden gerealiseerd. Jaardiner. Woensdagavond 26 mei werd in intieme kring A.B.C.'s 31e verjaardag gevierd met een uitermate gezellig jaardiner in de Sociëteit. Vier dagen dus na de eigenlijke verjaardag, die op 22 mei valt. De tra ditie om tijdens het jaardiner de Nobel prijs uit te reiken, werd ook nu weer gehandhaafd. Joop Peeters Sr. was dit jaar de gelukkige, dank zij zijn bijna niet te temperen activiteiten ten behoeve van de jeugd. Hartelijke gelukwensen. Tot vroeg in de ochtend van Hemelvaartsdag klonk feestgeruis aan de De Boelelaan. Homeruns. Het hek rond het honkbalveld heeft inmiddels zijn nut duidelijk bewezen door aan te geven wanneer een tik goed voor een rondje was. Onder de vele daverende klappen die reeds op „Goed Genoeg" ten beste werden gegeven, vielen diverse homeruns te noteren, waarvan twee voor A.B.C. Drie in één weekeinde, namelijk gedurende de beide wedstrijden tegen V.V.G.A. Ad Kraal en Dick Ausma waren de fabrikanten hiervan. Vooral de „homer" van Ausma kwam wel op een zeer gelukkig moment omdat daarmee V.V.G.A. met zijn vijfde nederlaag in successie werd geconfronteerd. Een ach terstand van 7—8 werd door één klap in een zege van 10—8 teruggewezen. Mede dankzij een homerun van Ruud Zijlstra. Onze materiaalcommissaris wreef zich verheugd in de handen want hij kan nu al vast op drie honkballen rekenen, die door Coca Calo beschikbaar worden ge steld. Armblessure Daarvoor had A.B.C. in zijn eerste wed strijd Schoten met 3-2 geklopt, vervolgens H.V.A. met 14—2 verslagen, maar tegen O.V.V.O. met 1—3 het loodje moeten leg gen. Een nederlaag die gedeeltelijk te wijten is aan de armblessure van werper Doby Peters, waardoor deze de heuvel moest ruimen. Als gevolg van deze bles sure werd tegen V.V.G.A. de werperstaak in handen van Ruud Zijlstra en Jan Meijer gelegd. Jan toonde zijn allround schap door als een zeer verdienstelijke pitcher-in-relief op te treden. Ongeslagen. Zowel het tweede als het derde negen tal waren na drie wedstrijden nog onge slagen. Natuurlijk is het nog te vroeg om de loftrompet te blazen, maar het ziet er toch wel naar uit, dat beide ploegen dit seizoen een goede gooi doen naar de eerste plaats. Het tweede team won van HCTIW 2 (10-1), Quick 2 (8-5) en H.V.A. 3 (5—1) en het derde negental behaalde overwinningen van 14—11 op Thamen 2, van 12—10 op HCTIW 3 en van 9—2 op de Geuzen 2. Nog niet zo goed. Met A.B.C. 4 wil het nog niet zo goed lukken. Drie wedstrijden werden ge speeld en evenveel verloren: 5—13 tegen RAP 2, 5—9 tegen Quick 3 en 4—16 tegen NDSM 2. Het vijfde negental behaalde na twee nederlagen (3—15 tegen Shell en 1—15 tegen Thamen 3 zijn eerste zege op De Meteoor 3 door met 20—16 de baas te blijven. Hopelijk zullen voor de beide laagste teams ook betere tijden 'in het verschiet liggen. HANS DE BIE. Cricket Zoals ieder jaar, verschijnen de cricketers „opeens" in de wei. zulks in tegenstelling tot de honkballers, welke reeds naar huiten trekken wanneer de winter ons nog zijn laatste streken voor schotelt. De cricketers doorstaan met moeite de gure april-wind en zijn niet eerder in hun sas voordat zij zich kun nen koesteren in een warm mei-zonnetje. Spelers-materiaal. Reeds voor de eerste competitie-wed strijden moest er voor de hoogste 2 elf tallen rekening gehouden worden met een aantal mutaties. Joe Millner vertrok voor twee maan den naar Zuid-Afrika en deze sterke troef zal voor juli niet beschikbaar zijn. Fast- bowler Mike Gillhouley moest vanwege verplichtingen aan King Soccer zijn zo mersport nog even aan haar lot overlaten terwijl aanvoerder Henk v. Weelde aan vacantie-spreiding deed en reeds voor het seizoen de wijk genomen had naar het warme Zuiden. Helaas zorgden de gebroeders Dukker voor een pijnlijke surprise. Hans kreeg in een oefenwedstrijd een bal op zijn hand en loopt daarmee nu voor een aan tal weken in het gips. Rob raakte bij een auto-ongeval betrokken. Onder de om standigheden is hij er nog wonderlijk goed afgekomen, maar we zullen hem toch geruime tijd moeten missen. Wij wensen deze beide verwoede cricketers van harte een voorspoedig herstel toe. Nieuwe aanwinsten noteerden wij in de komst van Ferry Dukker (ex PW), Dick Grietling en Edward Verhoog (bei den ex VVV) en de Engelsman Brian Atherton. vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 15 50 06 7

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 7