gandi PLIEGER KEUKENS poolt Mlen mee, het is voor a.f.c. logeren. Tegen 11 uur is iedereen onder dak en wordt er in de diverse huisgezin nen onder een drankje nader kennis ge maakt. De drinkgewoonten van de En gelsen dacht iedereen te kennen, doch een bekende uit Den Haag kreeg voor het naar bed gaan een glas warme melk, inplaats van het door hem verwachte glas bier. Na de toch lange en vermoeide reis was het goed slapen in een vreemd bed op Engelse bodem en iedereen was be nieuwd, wat de volgende dagen hem zou den brengen. Vrijdag 16 april. Voor de meesten is vrijdagmorgen vroeg begonnen; bij ons wertl er tenminste reeds om kwart voor 7 op de slaapkamerdeur geklopt en trad onze gastheer, geheel gekleed, binnen met een dienblad met thee. „Heerlijk" dachten wij, „een lekker kopje thee op bed", maar bij het zien van de kleur en de hoeveelheid, schrokken wij wel even. De eerste slok bleef kleven aan de tan den en onze tong en viel als een blok in de maag. Mijn slapie keek mij eens aan en wij zeiden beleefd, dat het "very good" was. Om 8 uur werden wij aan het ont bijt verwacht, dat bestond uit een warme maaltijd: corn-flakes met warme melk, heet uit de oven, „ham and eggs", „sau sages" en warme toast en verder thee, thee en thee. Maar de magen waren goed gevuld, genoeg voor een hele dag. Om 10 uur was de hele groep aanwezig op het stadion, waar de eerste ervaringen uitgewisseld werden. De spelers gingen een uurtje loslopen en trainen onder leiding van de hoofdtrainer van Watford. De officials werden om 11.00 uur op het stadhuis verwacht door de Burgemeester van Watford, Mr. Reynolds. Een zeer ge noeglijke receptie met, voor het uur van de dag. misschien wat veel drankjes, maar nu kwam het stevige ontbijt van pas. De Amsterdamse clubs boden een boekwerk over Amsterdam aan, met een begeleidend schrijven van burgemeester Van Hall; de Hagenezen idem een boek van de residentie. Burgemeester Rey nolds bleek een zeer gevatte persoonlijk heid en is ons voorgegaan in een rond leiding door het indrukwekkende, vrij nieuwe stadhuis; om 1 uur de laatste gasten-afscheid. Intussen was onze groep uitgebreid met enige supporters uit Am sterdam; penningmeester Hurwits was met zijn zoon naar Londen gereisd, even als onze spelers Duis en Brouwer, de Robbies, per wagen. 's Middags waren alle Hollanders op uit nodiging van het Bestuur van Watford aanwezig bij een competitie-wedstrijd van het eerste elftal tegen Scunthorpe, welke wedstrijd met 5 tegen 0 door Watford werd gewonnen. Lunch en diner werd door de meesten weer thuis genuttigd, waardoor velen gewaar werden, dat men in Engeland per dag 3 maal warm eet. Maar alles smaakte uitstekend en het plastic uitvoering plaatstalen uitvoering biertje in de pub, waar de avond werd doorgebracht, viel ook niet slecht. Maar aangezien dit soort gelegenheden in En geland vroeg sluit, omstreeks 11 uur, is er niets meer te beleven. Zaterdag 17 april. Na de nu, traditio nele thee op bed en in plaats van gebak, ham en sausijsjes, gebakken vis als ont bijt, waren wij om half 10 op het veld verzameld, om de opening van het tour- nooi bij te wonen. De Nederlandse con sul, Jkh. De Beaufort werd in gezelschap van Mayor Reynolds aan de spelers voor gesteld en onr half 11 begon het tour- nooi met de wedstrijd Watford tegen Zeeburgia. Onze Amsterdamse vrienden spelen een goede wedstrijd, welke zij tegen de verhouding in, met de oneven goal, verliezen, 1—0 voor Watford. In de tweede wedstrijd treedt ons team aan tegen de jongens van, de ons beken de, George Woodhouse, het elftal van Queens I'ark Rangers. Door onbegrijpe lijke beslissingen van de scheidsrechter en van de linesman wordt ons elftal uit zijn spel gehaald en tot overmaat van ramp krijgen wij 10 minuten voor het einde een penalty tegen, waardoor wij onverdiend verliezen. Als onze voorhoe despelers meer dash en durf hadden ge toond, had deze wedstrijd gewonnen kun nen worden. Bravo, aanvoerder Hein Lans en Jan Geus Voor de wijze, waarop jullie deze wedstrijd hebben geknokt voor een beter resultaat. Ondertussen was het weer er niet beter op geworden; veel wind, guur weer met zo nu en dan regen; het verblijf rond het veld of op de tribune was geen pretje, zodat een invitatie van de voorzitter van Watford, beneden in zijn Directors- Room" iets te komen gebruiken, dank baar werd aanvaard. Dit verblijf was meer bar dan vergaderruimte, vandaar dat velen al om 11 uur enkele whiskey's achter de kiezen hadden. Gevaarlijk was echter het feit, dat er elk half uur rust was of gewisseld werd, zodat in de loop van de dag de koude steeds minder merk baar werd, integendeel, de temperatuur inwendig was prima op peil, dankzij gin of whiskey en soep. Maar om te vervol gen met het tournooi, HBS versloeg, in een doelpuntrijke wedstrijd, bij verrassing een wederom goed spelend Zeeburgia (3—2), Luton Town won van Queens Park Rangers (1—0), wat een rechtsbinnen hadden deze knapen, en versloeg HBS wederom bij verrassing, met 2—1 Wat ford. HBS dus in de finale als winnaar van poule A en in de laatste wedstrijd van de dag, AFC—Luton Town, zou de beslissing vallen voor de andere finaleplaats. Wij moesten met 2 doelpunten verschil win nen om de finale te bereiken, maar het pakte anders uit. De scheidsrechter en één van de grensrechters bleken niet best op elkaar ingespeeld te zijn, wat als ge volg had, dat onze jongens door een clean buitenspeldoelpunt achter kwamen te staan. Vlak voor rust kwamen we door Ernst Seunke gelijk. Vlak voor en tijdens de rust begon het zodanig te plen zen, dat in een ogenblik het veld meer een openlucht bad leek, dan een voet balveld. De rust duurde een half en toen achtte men het „veld" wel weer geschikt voor voetbal. Luton Town, ge wend op slechte velden te spelen, kwam beter uit de voeten dan onze spelers, een misverstand tussen back en keeper Van der Valk was de oorzaak, dat wij met 2—1 achter kwamen en toen wederom de linesman een buitenspelsituatie over het hoofd zag, was het 3—1. Rechtsbuiten Ridderikhof werd op de tribune uitgeroepen tot de smerigste spe ler van het tournooi, en Luton Town was de 2e finalist. Douches en een kuipbad deden de nederlaag snel vergeten en om 7 uur was iedereen weer „at home". Zondag 18 april. De morgenuren waren vrij, maar van uitslapen was geen sprake, want om 7 uur kwam de thee weer boven en om half negen waren wij per auto op weg. Onze gastheer wilde ons het een en ander laten zien van de omgeving, zodoende kwamen wij terecht op, waar schijnlijk de enige goedbestraatte en uit 6 rijbanen bestaande autoweg, de Ml, en bezichtigden wij enkele markante streken en punten uit de oorlogstijd. Om half 3 bestegen alle Hollandse deelnemers voor het stadion twee autobussen om een tour naar Londen te maken, hetgeen voor meerdere spelers aanleiding was in Lon den uit te stappen en onder leiding ran Rob Duis te gaan eten. Maandag Tweede Paasdag. Deze dag begon om 11 uur met de wedstrijd AFC- Zeeburgia, wederom met overvloedige massa's regen en daardoor een modder- veld. Zeeburgia versloeg ons met 4—1, een hattrick van Zeeburgiaspeler Eigensteyn bezorgde hem de prijs voor de topscorer van het tournooi, en om 1 uur ving de wedstrijd aan tussen Watford en Q. I'. Rangers om de 3e en 4e prijs. Met 1—0 versloegen de Rangers hun tegenstanders. In een hardgespeelde wedstrijd bleek HBS kansloos. Luton Town was winnaar van het tournooi en voor HBS een ver diende 2e plaats. Om 7 uur 's avonds kwamen alle deel nemers en officials met onze gastheren bijeen voor het afscheidsdiner, dat ge houden werd in de aula van de Techni sche Hogeschool van Watford. Na een paar drankjes ging men om 8 uur aan tafel. Burgemeester Reynolds opende het diner met een kort gebed. Toen kwamen de sprekers aan het woord, werden meer dere toasts uitgebracht en dankten de diverse verenigingen Watford voor de organisatie en de genoten gastvrijheid. Jan van Dijk bracht, in een voortreffe lijke speech, dank namens AFC en bood Mr. Reynolds een AFC-das aan, wat door hem op hoge prijs werd gesteld. Om 11 uur was iedereen op weg naar huis of, zoals de hele AFC-groep, in een pas ge opende dancing; de Top Rank bleek een immense gelegenheid te zijn, onwaar schijnlijk groot, maar prachtig ingericht. Voor enkele spelers al meerdere avonden hun home, hetgeen bleek uit de contac- de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam 4

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 4