On dit et datjes Resultaten van de Qroene Velden Nieuw/s van de zaterdag Beat. d kp 15 mei maakten we weer zo'n zoge- naamde ten en twen-avondje mee. Wederom zorgden The Clifters voor beat- music. De eerlijkheid gebood Jacques Kohier Jr. mij mede te delen, dat hij niet alleen de drijvende kracht achter deze affaire is. De gebroeders Hans en Ben Slaap, Henk Dik etc. staan elkaar en Jacques trouw terzijde. Ze hebben veel succes gehad en de gezamenlijke rood zwarte beat-liefhebbers veel plezier be zorgd. Robby. Met schrik lazen we verleden week over het aan onze Rob Dukker overkomen ongeval. Laat Rob en ons op de eerste plaats tevreden zijn, dat het levensgevaar niet in het geding kwam. We hopen, dat de staf van de Alexan der van der Leeuw-kliniek (Overtoom) ervoor zorgt, dat Rob weer heelhuids in zijn gezin en bij ons terugkomt. Willi. Dezer dagen trouwde onze Wim de Zwart met een Zweeds meisje. Gelukkig zag A.F.C. nog net kans om Johan de Bie, overigens buiten bezwaar van A.F.C.'s schatkist, als getuige af te vaardigen. Wim, Vandaag 25 mei 1965 is het cricket- en honkbalseizoen al twee of meer weken aan de gang en nog kan ik U niet met een definitieve lijst van voetbal-eindstan den onder de ogen komen. De winter heeft geen parten gespeeld dit jaar. We hebben open oog voor de moeilijk heden van een competitie-leider, maar toch menen we, dat b.v. een periode van zes weken rust voor een elftal, dat dan ineens weer de baan in wordt gestuurd, onlogisch is. Maar goed, ons vierde is de dans uit eindelijk ruim ontsprongen. 18 punten uit 20 was genoeg om aan W.M.S. degra datie over te laten. Deze zwart-witten be haalden elf punten. In de afdeling van het tweede degra deerde H.R.C. II reeds. Ook het vierde van de Helderse Racing ging omlaag. (We weten, dat H.R.C. I het nog net wist te redden tegen Hollandia). H.R.C. let op Uw „saeck". De Spartaan, Elinckwijk en D.O.S. moe ten uitmaken, wie met H.R.C. uit de Reserve Eerste Klas gaat verdwijnen. Het Ve behaalde 20 uit 20 en hier gaan D.V.O.S. en Uithoorn elkaar het kam pioenschap betwisten. Onze makkers van het zevende hebben vandaag aan één punt genoeg voor de lauweren en het achtste wacht op de resultaten van Am- stel. IX is grandioos. In 35 wedstrijden on geslagen. Ons tiende is, was en blijft kam- A.F.C. wenst jou en je bruid veel geluk. We zien jullie graag verschijnen, al is het in Madrid dan warmer. Ernst. Met Ernst Huisman mocht ik van ge dachten wisselen over mijn opmerking in het vorige clubblad met als kopje „Zelf beheersing". Ernst, die zich meende te herkennen in mijn voorbeeld, zei mij, dat hij, in zijn voetballoopbaan nog nooit zelfs maar een waarschuwing heeft ge kregen. Daarover ben ik verheugd en dat siert onze medestrijders. Voorts meent Ernst, dat ook de puntenstrijd in de amateurcompetities een hardere instelling van de deelnemers eist. En daarin heeft Ernst Huisman gelijk. Blijft echter mijn zienswijze van kracht, dat één seconde (of zelfs een onderdeel daarvan) van wit, of zwart voor de ogen een jaar (of meer) van plezier kan teniet doen. Daarbij nog het genoegen van Uw redacteur om weer eens met een aantal spelers open te kunnen kletsen over een opmerking (in „De Schakel"). Eer. Tijdens de verjaardagviering van A.B.C. werd aan Joop Peeters de Nobel prijs toegekend. Ik weet zeker, dat met A.B.C.'s ereleden, Disselkoen en Kleyn, menig A.F.C.-er weet, dat ook dit jaar deze onderscheiding goed is terechtge komen. Joop, A.F.C. wenst je geluk. J. T. S. pioen met 28 uit 14. Elf, twaalf en der tien staan alle boven in de diverse rang lijsten. Ook dit jaar zijn onze lagere teams, o.a. dank zij een ietwat gewijzigde orga nisatie in het beheer respectabele tegen standers geweest. We hebben een goede naam verkregen op dat gebied. Van de Zatten zidt U van mij geen woord horen. Martin Duinker neemt el ders in dit blad mijn taak over. Jeugd. De A 1 heeft met 25 uit 18 een goede middenplaats bereikt. De tweetjes zijn kampioen en wellicht mogen we in A 5 ook nog een medaille-bezitter begroeten. Zij staan bovenaan met 24 uit 16. Water graafsmeer heeft echter nog een beste kans met 22 uit 13. A 3 werd tweede, doch A 7 werd laat ste. Vier en zes treffen we ongeveer in het midden aan. Van de B-ers treft ons het meest de stand van B 7, die toch kans zag om de laatste plaats te verlaten. In deze regio nen rekenen we B 2 en B 3 nog tot de kanshebbers. B 2: 16-28, Blauw Wit 14-24. B 3: 15-24, Swift 15-22, N.F.C. 13-21. Over onze andere kleine makkers, die het goed hebben gedaan (kopgroepen) zal de eindstand in de juni-Schakel U volledig inlichten. J. T. S. ofschoon wij U met verslagen van het zaterdagvoetbal ietwat in de steek hebben gelaten, komen we dan nu toch met het laatste nieuws van het front. In de allereerste plaats wil ik de gewonden die gelukkig nu weer in ons midden zijn een hartelijk welkom heten. Zo kreeg ons aller Joop Diederiks al in het begin van het seizoen zo'n lelijke trap dat verder voetballen voor hem uitgesloten was. Joop, we zijn blij je weer in ons midden te hebben na je lange verblijf in liet zie kenhuis en hopen dat je nu voor verdere blessures gespaard zult blijven. Verder stond nog op de zieken-blessures-boeg: Wijnand Heijnen met zijn gebroken arm in de wedstrijd tegen DWSV. U kunt nu nagaan wat een kerels er rondlopen in de zaterdag, want Wijnand heeft het dan toch maar gepresteerd nog vier doelpun ten te maken in bovengenoemde wedstrijd wel te verstaan met gebroken arm. Ook hebben we Frans Heineman een tijd lang moeten missen; een onwillige knie ook weer eens in een fel duel opgelopen, is nu gelukkig weer genezen. Als laatste onze vriend Henk Teiwes, zijn verschrik kelijk auto-ongeluk op de Haagweg, staat nog ieder voor de geest, maar gelukkig vielen de verwondingen nog al mee. Zo juist ontving ik nog het bericht dat onze „Spielmacher" van het eerste, Rob Dukker een ongeval is overkomen. Rob werd de dupe van het tragische auto ongeluk op de Velserweg, waar een Volks wagen een munitiewagen ramde en Rob niets anders overbleef een sloot in te schieten. Zijn voorruit werd verbrijzeld; hij ligt met ernstige hoofdwonden in het ziekenhuis. Rob. we wensen je van harte beterschap en veel sterkte toe (neemt L eens contact op met zijn vrouw voor een ziekenbezoek je). Wel, nu dan snel overstappen naar de groene velden waar Uw zaterdagelftallen een, twee, drie en vier (het laatste gedeel telijk) met wisselend succes hun compe titie hebben afgemaakt. Het eerste begon na een moeilijke start met nederlagen tegen Zandvoortmeeuwen, Jonge Hercules en Kinheim. Na eerst wat warm gedraaid te zijn in deze uitzonder lijke moeilijke 4e klasse ging het van een leien dakje. Tien overwinningen brachten het eindtotaal op 18.10.0.8. 20. 40—30. Altijd nog ruim een gemiddelde van één. Verder vermeld ik nog dat Arthur Red dering, Wim van de Hurk en Rob Duk ker werden uitgenodigd voor de selectie van Amsterdam's K.N.V.B.-team, waar voor alleen Arthur zijn verkiezing waar wist te maken en 29 mei a.s. de kleuren van Amsterdam en de naam van A.F.C. op het Vierbonden Tournooi zal verte genwoordigen. PROFICIAT Arthur. Het tweede deed het na de eerste neder laag tegen Z.S.G.O. zo uitstekend, dat we dachten deze knapen Worden stilstaand kampioen van hun afdeling. Maar ja, het liep anders dan verwacht. Joop kreeg zijn ernstige Achilles-blessure en weg was de doelpuntenmaker. Toch jongens, met poolt Allen mee, het is voor a.f.c.

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 2