Van de brug AF. C. No. 9 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam-z.. tel. 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 115'. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-v 43e Jaargang Juni 1963 TT et seizoen 1964/ 65 is voor onze dub rustig geëindigd, met goede plaatsen voor de hoogste drie elftallen. Het vierde won in een formida bele eindspurt de laatste vier wedstrij den en eindigde daardoor nog op een behoorlijke plaats. Weer eens is gebleken hoe gevaarlijk het kan zijn de krachten te concentreren op bepaalde elftallen. Het afgelopen seizoen werden het eerste en het derde als de beste kanspaarden beschouwd, doch geen van beide teams wist de kans te benutten, waarbij ons vierde het kind van de reke ning dreigde te worden. Gelukkig is het zover niet gekomen, want het zou toch doodjammer zijn geweest als de met zo veel moeite veroverde promotie naar de Reserve 3de klas K.N.V.B., in één seizoen weer verloren zou zijn gegaan. Verheu gend is, dat het vijfde voor het eerst sinds jaren een zeer goede plaats op de rang lijst inneemt en dat de lagere teams bijna alle prachtige plaatsen bezetten, waarbij verschillende kampioenschappen, met de daaraan verbonden promotie, werden be haald. En nu leven wij dan in de transfer periode. Enkele spelers van onze vereni ging hebben overschrijving naar andere clubs aangevraagd. Jammer! Maar als zij zich elders beter denken thuis te gevoe len, doen zij beter te gaan In de meeste gevallen zal het wel voortkomen uit teleurstelling, dat de E.C. hun capacitei ten minder hoog aansloeg dan zij zelve doen. Hiertegenover staan ook meerdere aanmeldingen van nieuwe leden, die ik hierbij hartelijk welkom heet. De semi-prof clubs zijn uiteraard weer op het oorlogspad om te trachten voor een zacht prijsje goede amateurspelers over te halen voor geld te gaan voetbal len. De toestand zoals die nu is, waarbij door een semi-profclub slechts 3.000,— vergoeding verschuldigd is, is m.i. zeer onbevredigend. Dit bedrag dient drastisch verhoogd te worden. Niet dat de ama teurclubs een hoger bedrag voor zichzelve verlangen, maar uitsluitend om het de semi-profclubs minder gemakkelijk te maken amateurclubs min of meer te plunderen, zoals b.v. met Hollandia het geval is. Een vergoeding van in totaal 10.000,— zou m.i. veel beter zijn Daar van zou dan 3.000,— ten goede kunnen komen aan de amateurclub evenals thans terwijl de resterende 7.000,— gestort zouden kunnen worden in een speciaal K.N.VB.-fonds, waarvan de aan wending nader bezien kan worden, doch dat in elk geval ten goede dient te komen aan het amateur-voetbal. Intussen zijn de zomersporten van start gegaan, hoewel het weer nog veel te wen sen overlaat. A.B.C. heeft een verheugend goede start in de Hoofdklasse. A.C.C. is wel zwaar gehandicapt door het ontbre ken van enkele prominenten en zal alle zeilen moeten bijzetten om een goede plaats te bemachtigen. C van Peperzeel Sr. Op 78-jarige leeftijd is deze zeer trouwe donateur, die tientallen jaren lang maar zelden een thuiswedstrijd van ons eerste oversloeg, van ons heengegaan. Onze deelneming gaat uit naar zijn familie. Moge hij in vrede rusten. Ziekenboeg. Helaas is ons erelid en oud-bestuurslid Mr. Arnold Eysvogel ernstig ziek. Hij wordt sinds enige weken verpleegd in het Majella-ziekenhuis te Bussum. Bij mijn bezoek aan hem bleek mij, dat hij de verrichtingen van zijn A.F.C. en A.C.C. nog altijd met veel interesse volgt. Beste Nol, ik weet namens heel A.F.C. te spre ken, wanneer ik je sterkte wens en je onze allerbeste wensen doe toekomen. Rob Dukker had een ernstig auto-on geluk, maar gelukkig luiden de laatste berichten geruststellend. Hij maakt al weer grappen en we hopen hem dus spoe dig weer hersteld in ons midden te zien. Intussen voor A.C.C. een zware tegen slag, nu Rob's niet geringe kracht in en buiten het veld gemist moet worden. Donderdag 24 juni a.s. hopen wij velen van U op onze jaarvergadering te zien. Er zijn nog al wat vacatures, dus wie zich geroepen voelt zich beschikbaar te stellen voor een of andere funktie, dat hij zich melde! Verder wens ik alle leden een mooie zomer en prettige vakantie. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 1