Mixed Pickles A.B.C. J. W. Rinus Michels BequnstiGinq van onze aöveRteeRöeps, houör öe schakel in stanö (vervolg) Maar het meeste is uw verslaggever toch wel getroffen door hetgeen onze jubilarissen vertelden over de gang van zaken in de laatste oorlogsjaren. A.F.C. zat financieel krap en nu vertelde de penningmeester hun, dat het in de bedoeling lag om de controle gratis te laten verrichten door leden. Het antwoord van de controleurs klonk als muziek in de oren van onze veelgeplaagde penningmeester. „Mijnheer, wij laten A.F.C. niet in de steek. Dan doen wij het wel gratis en als het moet kopen wij nog een entreekaartje ook." Als mensen die bij ons controleur zijn voor een bijverdienste zó reageren, dan moet A.F.C. voor hen iets meer betekenen dan een min of meer toevallige werkgeefster op zondagmiddag. Van harte gelukgewenst en bij jullie gouden jubileum praten wij verder. Altijd heer. A.F.C.-ers blijven altijd heer, ook in de vreemdste omstandigheden. Het jaardiner was onstuimig en vooral het „après- ski" was uitbundig, 'legen de tijd dat des zomers de zon opkomt, vond een der rustigste feestgangers het tijd om op te stappen. Als barmhartige Samaritaan bracht hij eerst een vriendje naar huis, die zich zeer kostelijk had gelaafd. De thuisreis verliep zonder avontuur. Voor het eerst sinds jaren was het rond onze verjaardag zacht weer. Een graad of vijf boven nul, schone straten. Bij het uitstappen deed zich bij het vriendje een moeilijkheid voor, waardoor vertikaal en horizontaal werden verwis seld. Zegt dat vriendje: „Jij mag wel uitkijken met rijden. 'Fis gaan vriezen. Tis spiegelglad." A.F.C.-ers blijven altijd heer ook horizontale A.F.C.-ers. TVTog twee maanden scheiden de honk- bailers van de start van de competi tie. Op welke datum de competitie pre cies van start zal gaan, is op dit moment nog een vraagteken en zelfs de reden van een verschil van mening tussen enkele commissies in de honkbalbond. Aanvan kelijk zou de competitie beginnen in het weekeinde van 24 en 25 april, een week dus na het ABC-toenooi om de „Hans Volkers-Topliee". Althans dit was de be doeling van de landelijke competitie-lei der en de wedstrijdcommissie van de K.N.H.B., waarvan deze deel uitmaakt. De technische commissie van de K.N.H.B. denkt hierover echter anders, omdat zij meent dat april nog te vroeg is en bevreesd is dat het dan nog te koud zal zijn om een zomersport te be oefenen. Deze technische commissie stelt voor 0111 een week later, dus in het week einde van 1 en 2 mei, met de competitie te beginnen. De uiteindelijke beslissing hierover is nog niet gevallen en misschien dat morgenmiddag (zaterdag 27 februari) op de algemene jaarlijkse ledenvergade ring van de K.N.H.B. een definitieve da tum wordt medegedeeld. Het is aan deze onzekerheid vermoede lijk wel te wijten dat de competitie-leider nog niet het competitie-programma voor het aanstaande seizoen heeft bekend ge maakt of nog niet bekend kan maken. Er hebben enige tijd geleden in A.B.C. geruchten gecirculeerd dat A.B.C. zal starten met een thuiswedstrijd tegen Sparta, maar dit wordt door de compe titie-leider tegen gesproken. Het laatste bericht, dat niet door de competitielei der wordt bevestigd, is dat A.B.C. zijn competitie-programma zal beginnen met een thuiswedstrijd tegen Ajax. Een pro gramma dat in totaal 21 wedstrijden be vat, waaronder 7 „dubbels", d.w.z. 7 keer een weekeinde met twee wedstrijden. Toernooi. De voorbereiding voor het toernooi om de „Hans Volkers-Trophee" verkeert al in een gevorderd stadium. De data zijn 17 en 18 april, de zaterdag voor Fa sen en de eerste Paasdag, en reeds zeven clubs hebben toegezegd van de partij te zullen zijn, t.w. de hoofdklassers Sparta (landskampioen en trofeehouder), O.V. V.O., V.V.G.A., H.V.A. en Ajax en voorts de eerste klasser de Volewijckers. Met een achtste deelnemer zijn nog besprekingen gaande. (Inmiddels U.V.V.) Uit gesprekken met officials van diver se verenigingen is gebleken dat men, en dat zijn vooral de clubs die in de hoofd klasse uitkomen, niet gelukkig meer is met de formule van het A.B.C.-toernooi. Men is namelijk van mening dat de wed strijden, die een uur duren, tekort zijn om het spelersmateriaal te testen en vindt bovendien de data van het toernooi te vroeg vallen. Deze punten hebben dan ook voor de Haarlem Nicols de reden gevormd van hun bedanken voor het toernooi. Het bestuur van A.B.C. zal in overleg met de toernooicommissie het systeem van het toernooi om de „Hans Volkers-Trophee" na het komende toer nooi bekijken en wellicht een en ander in 1966 anders opzetten. Jeugd. De leiding van de selectie-groep voor A.B.C.'s eerste negental heeft gelukkig goed begrepen dat het komende seizoen in de hoofdklasse een gedegen voorberei ding vereist. Reeds gedurende enige tijd wordt iedere zaterdagmiddag op „Goed Genoeg" serieus en met veel animo ge traind. Ook de selectie-groep van de jeugd gaat zaterdag 27 februari met de training starten, eveneens onder leiding van Nol Houtkamp. De jeugdcommissie, die wordt gevormd door voorzitter Jan Meijer, secretaris Joop Peeters en Ton Slinkert, Nico Kampman en Leen de Troye, is eveneens reeds in vergadering bijeen gekomen om zich op het seizoen voor te bereiden, waarin A.B.C. met 5 jeugdnegentallen zal aantreden. Contaclavond. Nog voor de competitie start, zal op woensdag 3 maart gelegenheid zijn voor zowel de jeugd- als de seniorleden van A.B.C. en vanzelfsprekend ook voor A.F.C. ers en A.C.C.-ers, een interessante honkbalavond mee te maken. Op deze avond is honkbalinternational Han Ur- banus de gast van A.B.C., die zal vertel len uit zijn ongetwijfeld zeer rijke erva ring. Bovendien wordt er nog een honk balfilm vertoond. Deze contactavond start om half acht in de Sociëteit. Grootste club. A.B.C. is volgens de laatste telling van de K.N.H.B. de grootste honkbalclub van Nederland en heeft hierdoor het Haar lemse Schoten van de eerste plaats ver dreven. Deze telling, gepubliceerd in het jaarverslag van de secretaris van de honk balbond, geeft aan dat A.B.C. over een totaal van 184 leden beschikt, verdeeld in 122 senioren, 25 junioren en 37 adspi- ranten. De vier volgende plaatsen worden ingenomen door Schoten, Sparta, Haar lem Nicols en ADO. HANS DE BIE. Ook voor ons is het niet zonder een gevoel van trots geweest dat Rinus Michels trainer werd van een der be langrijkste clubs van Nederland. Wij ge loven dat Ajax een man met de training heeft belast die niet alleen zijn vak ver staat, doch ook drie wezenlijke kenmer ken van een „goede" trainer bezit: men senkennis. intelligentie ènpersoonlijk heid. Veel succes Rinusl Spelers van A.F.C. 7

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 7