Resultaten van de Groene Velden DE SELL KEUKEN poolt allen mee, het is voor A.p.e. ons met de Herculanen over dit jubileum Wij zijn van mening, dat een behoorlijke club moet kunnen beschikken over een publiciteitsorgaan. Graag één maal per week. Maar als dat niet kan, dan met mindere frequentie, doch zeker niet min der dan een maal per maand. Wij ver moeden, doch dit vermoeden is bijna zekerheid dat „de Herculaan" een goede taak in de club heeft vervuld. Wij wen sen de huidige redactie veel plezier en succes. Andere Toer. Het bovenstaand gememoreerd jubi leum geeft ons nog aanleiding tot een opmerking: De Herculaan, die wij, tot ons genoegen steeds ontvangen, is sedert een poosje op de „Kanon-Toer"; voor niet-Amsterdammers zij hiermee gezegd, dat de Herculaan één of meer pagina's wijdt aan leden, die in 1865 en 1910 en in 1921 in het zoveelste hebben gespeeld en vaak geen lid van Hercules meer zijn. Het U.D.-Kanon dankt o.a. aan deze „oude" verhalen zijn populariteit. En de „Herculaan" blijkt ook succes op dit ter rein te boeken Als U mijn mening zou vragen (die vraagt U niet, ik weet het) dan zou ik zeggen: „Tegen". Waarom? Omdat: „Alle A.F.C.-ers van dit ogenblik kun nen lid blijven. Als zij dat niet doen, dan hebben zij ongelijk. Uw redacteur, c.q. Uw voorzitter van de Feestcommis sie, zal nooit in De Schakel of in een dag blad (hetgeen men ook vaak ziet) een opwekking plaatsen voor oud-leden om een reünie of wat dan ook bij te wonen. Ik ken geen oud-leden. Misschien zijn het mijn kennissen nog steeds, maar ze maken geen deel uit van A.F'.C. door eigen schuld. Eens hebben ze bedankt voor het lidmaatschap. (Commentaar?). Twaalf Februari. Om negen uur begonnen we over de vloer te schuifelen op de door erkende beroemdheden voortgebrachte muziek. Edwin Rutten had o.a. Rogier van Ot- terloo en Harry Verbeke om zich heen verzameld. Het optreden van het duo Huisman—Knopper viel in het water en dat was onze schuld. De bouw van ons clubhuis brengt mee, dat een dergelijk nummer achterin niet goed ontvangen wordt. Ons excuus aan de Heren en tege lijk een les. Frank Rexis' clowns-act viel in de smaak. Meesterlijk was zijn samenspel met Cor van Peperzeel. Grappig, dat zijn verwensingen op viool en clarinet duide lijk zijn te verstaan. De organiserende commissie zorgde met Wim Staats voor een passende Schotse versiering. Het Schotse karakter werd onderstreept door een redelijke costumering, maar het hoogtepunt was het optreden van de doe delzakband Excelsior. Grandioos was de opmars van deze mannen. Vijf pipers en een met veel zwier bespeelde grote en kleine drum zorgden voor een indruk wekkend optreden. Dank aan Dinkeloo en zijn staf, dank aan alle anderen, die dit feest mogelijk maakten. En nu maar weer wachten op een volgende keer. J. T. S. Gelukwens. TToordat Henny en Chris Schroder zich dezer dagen verheugden in gezins uitbreiding, kan ik, ongeremd door ken nis, mijn gang gaan. Overigens merk ik op, dat de geboorte van Frank Jurriaan Schroder in dit, Uw maandblad, moet worden vermeld. U weet het, plaatsruim te verbiedt ons elke gezinsuitbreiding te vermelden. Maar voor Frank maak ik éen uitzondering. A.F.C. wenst Henny en Chris van harte geluk. Als Frank t.z.t. ook rechts kan lellen dan heeft A.F.C. veel gewonnen. K.N.V.B. Behalve voor het eerste, kunnen we alle hoop op kampioenen in deze, hoge, regionen wel laten varen. Onze Zondagse vlaggedragers doen het goed. Door de 1—0 overwinning van J.O.S. op Hille- gom hebben deze clubs en A.F.C. weer grote kans. De wedstrijd tegen O.S.V. was niet van grootse allure, maar uitein delijk was de stand 3—1 in ons voordeel. Onze a.s. A.ROL-deelnemers moeten op hun tellen passen Voorlopig delen ze met R.K.A.V.I.C. de twijfelachtige eer van candidaat voor de tweede klasse. Het tweede wint regelmatig. Van de week werd D.O.S. 3 met 2—0 gepakt en dat was mooi. Intussen lijkt de bovenste plaats ver bij ons vandaan. Het derde wordt geen kampioen on danks de monsteroverwinning op D.V. A.V. (7—1) van enige tijd geleden. De 3—2 nederlaag van 15 februari heeft de finitief alle verwachtingen de bodem in geslagen. Dat neemt niet weg, dat af en toe van goed voetbal te genieten valt. In het vorige nummer van dit blad sprak ik U reeds over de slechte presta ties van IV. Welnu ze zijn doorgegaan met nederlagen boeken met de oneven goal. (Behalve het gelijke spel tegen De Spartaan). Penibele situatie, derhalve. Maar let op het Vijfde. Ons laatste K.N.V.B.-team, de Zatten, degraderen dit jaar niet. Ze hebben Aminco, dat de laatste plaats bezet over tuigend geslagen. Maar van Vlug en Vaardig, dat uit geklopt werd, kregen we thuis met 1—0. Toegegeven, de wed strijd vond plaats op 13 februari. Dat mag voor doorgewinterden echter geen fatale datum zijn. 5-13. Nog hebben we het vertrouwen in het vierde niet verloren, maar toch zou het een safe gevoel zijn als V nog kans zou zien het kampioenschap te behalen. Met de rug tegen de muur is de 2—0 voor sprong op Ajax VI gedurende de nog te spelen 20 minuten wel te verdedigen, lijkt ons. Joop Stokvis heeft mij nu eindelijk per soonlijk bericht, dat ons negende gedu rende de afgelopen dertig wedstrijden ongeslagen is gebleven. Hans de Wijs en zijn mannen worden derhalve eerbiedig gegroet door ons. Niet door de jongens van VII, VIII en X, die ook het kam pioenschap voor het grijpen hebben. Zelf zagen we VIII met 17—1 van Sint Louis winnen. Gedurende dezelfde tijd, dat Hans Rooze voor IV een strafschop over de lat knalde. Dat kan de beste ge beuren. Jammer was het toch. Zes, zeven en de rest spelen voor wat ze waard zijn. En dat is, vooral de laat ste jaren, zeer veel. Houden zo mannen. Keep. Hoe gaat dat eigenlijk met X en XII als XIII moet spelen? Je kan de laatste weken niet op de bijvelden gaan kijken of je ziet de „witte pet" in het doel staan. Vraagje aan Otto van Rijn: Be taalt Pim Adriaansz genoeg contributie? Hij staat elke week in een of ander doel." Snor. Gelukkig mochten we de rode sikken en snorren van het feest weer inleveren. Nog gelukkiger, dat Eddy Posthuma de Boer niet op het „Feest" aanwezig was. Anders hadden ze allemaal een echte wil len hebben. Intussen is onze roodbegroei- de fotograaf herhaaldelijk matchwinner. Proficiat. Jeugd. Gezien mijn aanhef, moet U ook op dit chapiter rekenen op beperkte kennis. De Junioren I, enigszins adergelaten, blijven toch wel eens een overwinning boeken. De A III leverden per eind januari het volgende brokje stand: A3 8-13 (52-20), D.W.S. 4 6-10 (67 -6), K.D.O. 2 7-7 (22-29) etc. Van A6 weet ik ook veel Kijk maar: A. 6 8-11 (33-20), D.C.G. 4 5-9 (31- 10), D.W.G. 5 5-8 (35-14), K.B.V. 5 6-7 (25-17) etc. etc. Van B. 3 kan ik ook kennis spuien: A.F.C. 3 7-12 (43-12), Swift 3 5-8 (13- 5), N.F.C. 2 5-7 (14-13) etc. etc. U ziet het dit zijn alle koplopers. Wel iswaar niet rotsvast, maar toch. Neem nou de B. 2 b.v. ook, en met hen de B. 6, zeer succes vol. Een hoogtepunt in de jeugdgelederen moet zijn geweest zijn het optreden van Rob de Nijs tijdens onze 70ste verjaar dag. Zo maar gratis aangeboden door A.F.C. Een volgend maal gaan we door met uitvoeriger verslagen. J. T. S. gcbr. plieger heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 4