Van de Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.T. Steensma. 2e v.d. Hcïslstraat 50, Amsterdam - z.. tel. 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade J 1 5 3. Amsterdam-z, tel. 714164 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-w 43e Jaargang Februari 1963 No. 7 De competitie beeft een heel wat vlotter verloop dan verleden jaar en de I laatste fase gaat in. Na een paar weken rust trok ons eerste elftal naar O.S.V., dat zijn thuiswed strijden nu op het NDSM-veld moet spe len. Het werd een matige wedstrijd in storm en sneeuw, die na een aanvankelijke 1-0 achter stand rust 1-1 tot een 3-1 overwin ning werd omgebogen. Maar als O.S.V. bij 1-0 stand de zeer terecht toegekende strafschop had benut, dan had 't er wel eens slecht voor ons kunnen uitzien. Nu kreeg Nol Kuikens wat groeit die jongen in vorm! gelegenheid tot een goede redding en na de rust deed de voorhoede de rest. Zondag jl. naar Den Helder, ditmaal bij uitzondering per bus. Na wat sight seeing door Amsterdam (de weg naar Velsen leidde ditmaal van Wolkenkrab ber via Plantage, Pr. Hendrikkade. C.S., Spaarndammerstraat en Haarlemmerweg naar de tunnel) werd rechtstreeks naai het HRC-veld gereden. Den Helder be groette ons bij uitzondering met prach tig voetbalweer, vrijwel zonder wind. Weer kwamen wij al spoedig met 1-0 achter door een cadeautje van onze overigens prima spelende verdediging, maar HRC toonde zich een charmante gastheer door ons toe te staan nog voor de rust op vrijwel dezelfde wijze gelijk te maken. Na de rust kwam HRC danig opzetten en was lange tijd de meerdere in het veld. Doch de voorhoede was schotloos en Nol Kuikens bleef het ter rein meester. Daarna werkte AFC zich los en een prachtige voorzet van rechts werd door Vlielman in eens op de schoen genomen. Een prachtig doelpunt na flit send spel. In de laatste minuut kregen wij nog een strafschop, die door Rob Brouwer feilloos werd genomen, zodat in de beste stemming met een 3 1 over winning de terugreis werd aanvaard, waarbij Koekenbier niet werd vergeten. Aan Jaap Draisma een extra compli ment voor zijn prima spel, evenals aan Kees den Brave, die de zieke Frans Kat goed verving. Het was voorlopig de laatste wedstrijd van Rokus Hoogendoorn, die in Spanje bodemonderzoek gaat doen. AFC, Hillegom en JOS gaan nu uitma ken wie kampioen wordt. Nog zes wed strijden; win ze allemaal, jongens! De goede stemming kreeg een deuk toen wij vernamen, dat het 2de, 3de en 4de had den verloren. Dat is gelukkig in heel lange tijd niet gebeurd! Het tweede had de laatst weken juist niet anders ge daan dan punten verzamelen, zodat de 2-1 nederlaag tegen RC.H 3 (uit met 5-0 door ons gewonnen!) onverwacht kwam. De kansen van het derde zijn nu helaas voor dit jaar wel verkeken. Be paald somber ziet het er uit voor ons vierde elftal dat wedstrijd na wedstrijd met de oneven goal blijft verliezen, dik wijls heel ongelukkig. Maar het geluk is nu eenmaal meestal met de sterken en niet met de zwakken. Hier moeten nu werkelijk alle zeilen worden bijgezet, an ders gaat de verleden jaar na het met zoveel verve behaalde kampioenschap bewerkstelligde promotie in één jaar weer verloren en dat zou bijzonder jam mer zijn. De lagere elftallen blijven het gelukkig zonder uitzondering uit stekend doen. Ziekenboeg Frans Kat en Jos Lonnee zijn vrij ern stig ziek. Onze allerbeste wensen voor een spoedig herstel. HBS en de AROL Onze Haagse vrienden betreuren het, dat zij dit jaar niet voor de AROL zijn uitgenodigd; dit geschiedde op grond van het reglement, dat de deelneming openstelt voor 1ste en 2e klassers. HBS is van mening, dat bij de huidige ama teur-verhoudingen, waarbij h.i. het krachtsverschil minder is geworden, het reglement herziening behoeft. Ook wij vinden het natuurlijk bijzonder jammer dat HBS door de degradatie naar de derde klas niet van de partij kan zijn. Maar, beste vrienden, ergens moet toch een grens worden getrokken? Als der deklassers kunnen mededingen, waarom dan de vierdeklassers en de afdelings clubs niet? Daarom, HBS'ers, neem een voorbeeld aan Robur, wordt kampioen en weest overtuigd dat na HBS geen club zich daarover méér zal verheugen dan AFC. En de uitnodiging voor de AROL staat dan natuurlijk vast. Afge sproken? Jan Holtzappelf Twee weken geleden hebben wij een trouw AFC'er, de broer van onze oud voorzitter, die zondags zelden op onze velden ontbrak, ten grave gedragen. Twee opeenvolgende hartaanvallen maakten een einde aan zijn 67-jarig le ven. Wij zullen zijn trouwe clubliefde en zijn vriendelijkheid niet vergeten. Jan Holtzappel ruste in vrede. Henk Kappelhoff

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 1