Resultaten van de groene velden Snuif,Snuif II Dank poolt allen mee, het is voor a.C.c. Schrale oogst deze maand. Vooral in de „A.V.B.regionen is weinig gebeurd. Op die ene zondag, dat er wel gevoetbald kon worden, kwam de tegenpartij of de scheidsrechter niet op. Eén wedstrijd werd door de scheids rechter gestaakt bij een ernstige blessure van een onzer tegenstanders. Een zeer sportieve wedstrijd en toch was de scheids rechter bang dat de zaak hem uit de hand zou lopen. Ook van de jeugd kan weinig verhaald worden. Ik moge U verwijzen naar de in het vorige nummer opgenomen stan den. K.N.V.B. Het eerste team is in the winning mood. Trainer Rinus Michels zal met voldoe ning naar zijn invallers-periode bij A.F.C. I kijken. Precies de dag vóór onze zeventigste verjaardag werd de top be reikt via een 5—0 uit-overwinning op V.V.B. Momenteel delen we de leiding met Hillegom. Beide clubs hebben 2 ver- liespunten minder dan J.O.S. en drie minder dan V.V.B. (Begrijp goed, dat ik alles vertel op 19 januari 1965). Onderaan kan Purmersteyn maar niet tot winst komen. Sinds de laatste wedstrijd van de ■Vorige competitie hebben de l'urmeren- ders niet meer gewonnen. Het tweede blaast zijn partijtje lekker mee. We moeten deze roodzwarte mak kers in de kopgroep zoeken: Voldendam 3 12—18, J.O.S. 2 11—15, R.C..H. 3 12-14, A.F.C. 2 13-14, De Spartaan 2 13-12, S.D.W. 2 12-12 etc. Het derde team blijft grote kans hou den, maar ziet intussen nog geen kans enig licht tussen de boten te bewerk stelligen. Z.F.C. 3 1118, R.K.A.V.I.C. 2 11-16, A.F.C. 3 10—14, K.B.V. 2 10—12, T.O.G. 2 10-10 etc. R.K.A.V.I.C. verloor in de afgelopen maand twee van de drie wedstrijden, maar zal toch met Z.F.C. lastig te over winnen tegenstanders zijn. Het vierde verliest regelmatig. Het elf tal is niet zwakker, vaak zelfs sterker dan tegenstanders, maar de voorhoede is bij zonder improduktief en dan leidt een enkel klein foutje in de toch sterke ach terhoede al gauw tot een nederlaag. 1—0, 2—1, zijn zo de cijfers waarmede de neder lagen kunnen worden gekenschetst. Stand: R.K.A.V.I.C. 3 12-18, V.V.A. 2 13—17. ...Voorts van onderen begon nen: De Volewijckers 4 11—8, O.S.V. 3 10-9, A.F.C. 4 13-9, W.M.S. 2 13-9, E.T.O. 2 12-13, etc. Zatten Na een bijzonder goed begin vallen deze makkers ernstig terug. Het ernstige auto-ongeluk van Henk Teiwes komt in deze prestaties duidelijk tot uiting, lijkt ons. Toch rekenen we weer op een zege praal. Stand: Zandvoortmeeuwen 14—24, Kinkerin 14—20, S.J.Z.O. 13-18, A.M.V.J. 14_15, A.F.C. 13-14, V.E.W. 13-14, etc., etc., onderaan Aminco 14—4. Het vijfde heeft een kleine kans op het kampioenschap. Gezien de penibele situ atie van het vierde, is het wellicht niet gek om in dit elftal „all hands" aan dek te roepen. Mag ik uw aandacht voor de overige teams volgende maand bevredigen? Kijk anders nog eens in het decembernummer naar de standen. J. T. S. Na het lezen van „het Snuiverige" ar tikeltje in onze laatste Schakel, heb ik het blad terzijde geworpen en enige tijd intriest voor me uit zitten staren. Het is dan ook danig teleurstellend en demoraliserend om het eerste Zatten- elftal, waarin naar mijn mening louter hoogbegaafde spelers een plaats hebben gevonden, uitgemaakt te zien als mee lopers en onpersoonlijkheden. Ik wil aan nemen, dat de schrijver niets onplezierigs heeft bedoeld, maar moet dan helaas toch vaststellen, dat zijn uitgangspunt even ouderwets, als fantasieloos is, en derhalve totaal verschilt met het onze. Laat mij hem dus de noodzaak der flesjes en pleistertjes duidelijk maken. Langdurige onderlinge gesprekken heb ben ons afgeholpen van elke vorm van zelfoverschatting. Vastgesteld hebben we, dat: le. onze voetbalcapaciteiten of uiterst beperkt of totaal afwezig zijn en 2e. onze conditie zo niet matig, dan toch zeer ge ring is. De bovengenoemde hoge begaafd heid zit hem dan ook enkel en alleen in onze perfecte nabootsing van een modern voetbalelftal. En vertel me nu in hemels naam niet, dat een imitatie onpersoon lijk is, want, en de volgende zin mag voor het nageslacht bewaard blijven: „De goede nabootsingen zijn vaak beter dan de oorspronkelijke uitvoeringen (van wat dan ook), omdat de fouten gemaakt bij de oorspronkelijke uitvoeringen achter wege kunnen blijven, terwijl de naboot singen naar behoeven aangevuld kunnen worden met eigen creatieve vondsten." Wie "Pygmalion" ofwel „My Fair Lady" steeds opnieuw en in steeds fraaiere en modernere uitvoeringen heeft zien verschijnen, zal begrijpen wat ik bedoel. Laat ik nog duidelijker zijn. Voetbal is allang geen spelletje meer. Vroeger wel, dat had de schrijver goed opge merkt, waar hij schreef: „Wij meenden, dat deze dingen vroeger niet bestonden. Men ging de kleedkamer binnen, smoes de niet zoveel, verkleedde zich en ging het veld in" Juist vroeger. Ik krijg de turfsmaak in mijn mond als ik dat woord hoor. Voetbal valt echter heden ten dage, met de korte werkdagen en de lange weekends, evenals bermtourisme, onder „recreatie", met zowel actieve als pas sieve deelnemers. Zoals U zult weten, verstaat men onder recreëren, zowel „op nieuw scheppen" als „ontspannen". Om aan de behoefte aan ontspanning van duizenden passieve deelnemers tege moet te komen gedraagt de actieve deel nemer zich als artiest. Stelt zich voor, voor de wedstrijd, bejubelt een dood gewone rotgoal met geweldige vrijpartijen, blijft na een lichte botsing als dood lig gen om even daarna weer als herboren rond te dartelen, kortom maakt er een show van. Helaas is niet elke voetballer ook een goed artiest. Maar wel kan elke goede artiest een voetballer imiteren. Kijk, en dan zijn we weer bij onze Zatten. De fou ten van de echte voetballer laten we achterwege, voorstellen, jubelen, enz., is er bij ons niet bij. Maar wie ziet hoe Wim v. d. Hurk een Guus Haak op de planken, sorry op de zoden zet, wie heeft geconstateerd hoe gevaarlijk Henk Teiwes zich evenals P.G. op de voeten van de aanstormende aanvaller werpt (hopelijk ben je weer hersteld Henk, als je dit leest) wie heeft gezien hoe Smitje passeert a la Moulijn, wie heeft opge merkt dat Henk v. d. Berg net als Pietje Keyzer schijnbaar niets loopt te doen om dan weer op te duiken als een duiveltje uit een doosje (flesje?) ook al duurt dat niets doen bij Henk wel eens wat langer, wie Frits Flinkevleugel heeft herkend in het theatrale mistasten van Akkerman, wie ons vier-twee-vier van Schwartz heeft bespeurd, ach wie dat allemaal heeft opgemerkt, lopen de tranen van ontroering over de wangen. Ik heb toch mensen snikkend het veld zien verlaten. Om nog maar niet te spreken van het gepassioneerde balbezit spelen van Bak ker, de romantische mysterieuze terug speelballen van captain Reddering, de rolvastheid van Bob v. d. Berg, Cees Smit en Pim Leensma, of de tekst-improvisatie van Dukker. Louter karakterrollen. En die flessetrekkerij en pleisterplak- kerij horen daar gewoon bij, werken als de schmink en valse pruiken op de ac teur. Hoogbegaafde mensen, rasartiesten hebben dat nodig, sfeer, stemming Het is triest, dat dit alles voorbij gaat aan de fantasieloze en in het verleden levende lieden, als de „Snuivert", het zal aan zijn ontnuchterende aanwezigheid hebben gelegen, dat we de wedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen niet hebben kunnen winnen, een kleinigheid kan onze strak gespannen snaren reeds ontstem men. Wij vinden het echter allemaal niet zó erg, want we hebben er zelf zo'n ont zettend plezier in En U, geachte lezer, komt U eens kijken? Een artiest kan nu helemaal niet zonder publiek. ROB DUKKER. Gaarne wil ik langs deze weg nogmaals mijn oprechte dank betuigen aan allen, die bij het overlijden van mijn man op zulk een indrukwekkende wijze uiting hebben gegeven aan hun vriendschappe lijke gevoelens. Carolien Scheepens. 2

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 2