@=0=0=0=0=C i V/cin de brug No.X Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur J. F. Steensma. 2e v.d Holststraat 50. Amsterdam - z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Holrhemalrade 11 5 3 Amsterdam-z. tel. 714194 typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-v 43e Ja Januari 1965 /^ok in de AFC Schakel mag een laatst eerbiedig hul- debetoon aan de ont slapen Sir Winston Churchill niet ont breken. Ik geloof dat dit niet beter kan worden gedaan dan door de woorden aan te halen van Henk van Weelde, die tijdens ons jaardiner de zedelijke moed opbracht te zeggen „Laten wij enige ogenblikken denken aan de grote man die nu stervende is, zonder wie wij hier vermoedelijk niet zouden zijn". Sir Winston heeft de eeuwige dank baarheid verdiend van de gehele Wester se wereld. Moge hij in vrede rusten. De tompetitie Hierover wil ik ditmaal kort zijn. Het lste zorgde voor een prachtig cadeau hij het 70-jarig bestaan door de eclatante 5—0 overwinning in Velsen op VVB, waarmede meteen de top van de rang lijst werd bereikt. Weliswaar voorlopig slechts één week, want tegen erfvijand JOS dolven wij met 2—1 het onderspit. Het was overigens niet nodig geweest in dien wij de strijd maar waren begonnen zoals wij hem eindigden. Het 2de begint zich te herstellen, maar het 3de laat het lelijk zitten. Het moet voor captain Paul Meijer wel een even pittere pil zijn als voor E.C. en bestuur, dat een enkele speler blijk geeft van een slechte menta liteit. Het vierde, dat steeds met de on even goal verloor, geeft een begin van herstel te zien door een verdienstelijk ge lijkspel tegen koploper RKAVIC uit. Alle krachten moeten worden ingespannen dit elftal uit de gevaarlijke zone te brengen. Ons jaardiner bracht 99 getrouwen bijeen en verliep in de allerbeste stemming. Tafelpraeses Willy Brusse gaf een goede leiding en het werd hem ditmaal gelukkig niet moeilijk gemaakt. De kwaliteit van de speeches kon de toets der critiek gemak kelijk doorstaan, waarbij het verheugend was te mogen constateren, dat de jonge ren uitstekend voor de dag kwamen. Helaas was onze eregast, dhr E. Kupers, Inspecteur Lichamelijke Opvoeding van de Gemeente Amsterdam, door droeve familie-omstandigheden verhinderd aan wezig te zijn. Dhr Huberts vertegenwoor digde hem en sprak vriendelijke woorden aan ons adres. Ook vanaf deze plaats wil ik nog eens uiting geven aan onze bijzon der grote erkentelijkheid voor al hetgeen de Gemeente Amsterdam voor ons heeft gedaan en nog doet, alsmede voor de prettige samenwerking die wij van haat- functionarissen mogen ondervinden. De Nobelprijs ging ditmaal naar de secretaris van de Jeugdcommissie, Wim Buckert. Te oorde len naar het applaus werd deze keuze hogelijk gewaardeerd. Alleen hoop ik, dat toekomstige candidaten er wat gemakke lijker toe te brengen zullen zijn het jaar diner bij te wonen! Zo'n erge straf lijkt mij dat toch niet. Het heeft het bestuur bijzonder veel genoegen gedaan, dat Hans Bosch besloten heeft de familie traditie voort te zetten en jaarlijks de Nobelprijs aan te bieden. Het was prettig de aanbieder van deze prijs weer in ons midden te hebben en als ik mij niet ver gis heeft hij dat zelf ook gewaardeerd. Ziekenboeg Gelukkig is Henk Teiwes weer thuis na een langdurig verblijf in het zieken huis en is Gé van Dijk weer hersteld. Net op tijd, nu Rinus Michels trainer van Ajax is geworden. Rinus, nogmaals har telijk dank dat je ons hebt willen bijstaan toen Gé het nodig vond van zijn brom mer af te duiken en voor de perfekte leiding die je onze jongens in die korte tijd hebt gegeven. Wij wensen je in je nieuwe funktie heel veel succes toe en zijn er van overtuigd dat je zult slagen. En Gé van Dijk, na zijn ongeval, na tuurlijk weer van harte welkom en even eens veel succes toegewenst. Bestuur Stichting Goed Genoeg Gerard van Nigtevegt heeft zijn funk tie van secretaris-penningmeester over gedragen aan Henk van Teunenbroek, secretaris en Otto van Rijn, penning meester. Dat Gerard méér heeft gedaan dan wie ook voor de vorming van de Stichting en de bouw van ons clubhuis is genoegzaam bekend. Ook namens het AFC bestuur betuig ik hem daarvoor nog eens onze hulde en grote dank. Gelukkig blijft Gerard bestuurslid van de Stichting. Ik acht het een groot voordeel dat de heren van Rijn en van Teunenbroek tevens AFC-bestuurslid zijn, hetgeen on der de beproefde leiding van stichtings voorzitter Nico Holtzappel een soepele werkwijze waarborgt. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 1