gandi Clubdas 7185 67 Taak En suite et datjes Sint Nicolaas Kerstmis Geschenk? Jan Steensma poolt Allen mee, het is voor a.p.c. 8 Op elke sportclub rust de taak de (straat)jeugd op te vangen die immers tuk op kattekwaad zo dikwijls rond blijft hangen. En dit betreft waarachtig niet de heffe of de droesem, wie even achteromme ziet steekt hand in eigen boezem. Het is een taak die elk verstaat die 't meent met de jeugd. Een schone taak die ruimte laat mede voor oudervreugd. Die oudervreugd, versta my wel, komt op de.... derde plaats. Want wie zijn, als ik dit zo stel, hun allerbeste maats? Waarom „geen tweede", zo vraagt nu de vader gepikeerd. Omdat de tweede zeg ik u, Voor mij 's gereserveerd. Weet, opa's staan en oma's ook veel dichter bij „die welpen". Ze roepen daarbij trouwens ook dat „die" 't nooit kunnen helpen Als vader zorgenrimpels heeft, als moeder slooft en slaaft, als paps van een notering beeft als op en neer mams draaft.... Dan is het opa die de tijd kan vinden iets te zeggen over „drie slag", en het „vier wijd omstandig uit gaan leggen. Ook brengt hij jou de kneepjes bij van hoe „dat cricket" moet. Of werpt zijn oud karkas opzij zoals de keeper doet. Graag praat ie over 't Moordhol dóór, daar werd nog es gestreden. En dat het derde toen verloor kwam door 'n gebrek aan leden. Zo'n veertig teams knagen nü kaal de wei op A.F.C. Dan doet er nog een arsenaal van buitenbeentjes mee. Natuurlijk wil je anderen hun plaatsje gaarne gunnen. Maar moet dat niet veranderen, zal dat nog blijven kunnen? Je bent nog verbaasd dat het nog gaat, dat er nog sprietjes staan. Het ,£prieten-houden-van-de-straat" gaan die van 't veld eraan. Het sprieten-houden-van-de-straal is een verdraaid mooi werk! De valk die hier geen prooi meer [slaat. Hem lokt een ander zwerk. B. S. LE MARCHé de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam i n iBiieniBniMMMinnwnnwMnwwnB Laatste Nieuws Wij weten, dat maar weinig bogen al tijd gespannen kunnen zijn, maar toch valt een resultaat, zoals door IV en II behaald, enigszins tegen. Het derde bond de jongens van het gemaal op met 7-2 en het eerste wist in Alkmaar zowaar de plaatselijke Boys te kloppen. Zelf was ik niet in de kaas stad, maar mijn inlichtingen zijn goed. Ik kreeg ze van Adje van Dijk (U weet wel „von Düsseldorf"). Kennelijk ter controle van het in De Schakel regelmatig verslagen geinige A.F.C.-leven kwam hij met Ulla even over. A.F.C. speelt beter dan de door hem aangehangen makkers van Eller '04, zegtie. En wat zegt Ulla. Dat D.W.S. niet van Keulen kan winnen. Ik voor mij schuif dit weg in de afdeling chauvi" nisme. Naar Onze roodzwarte medestrijder Van de Wetering brak j.l. zondag zijn sleutelbeen. Zonder ruw spel in een prettige wed strijd van A.F.C. 8. Doordat Van Dijk (Jan), als captain van dit team, aan het Clubhuis meldde, dat hij zich met de ongelukkige makker naar het ziekenhuis had begeven, ontstond een misverstand. Het Clubhuis dacht n.I, dat Van Dijk (Gé) zich met een knaap van I aldaar bevond. Intussen hopen wij, dat makker Van de Wetering spoedig zal herstellen Topper II Ik zei reeds eerder: „ik ben tegen stander van scorerlijstjes". Maar als ik hoor, dat linksvelder, ik bedoel, links buiten Jan Meyer in de Satiors 7 goals maakt, dan wil ik u, dat bericht niet onthouden. Toen deze knapen met 10-1 voorston den zijn ze ineengestort. Einduitslag 10-6. Pers Vaak hebben we in dit blad een lans gebroken voor betere en meer aandacht voor de amateurvoetballerij in de dag bladpers. En nog vaak zien we, dat alles niet botertje tot de boom is. Maar het feit, dat door de sportpers is nagelaten behoorlijk aandacht te besteden aan het werk van de Nederlandse Invaliden Sportbond stemt tot grotere ontevreden heid met het beleid van de heren sport redacteuren Feest We leven weer toe naar de jaarlijkse A.F.C.-trits. Kienen, 1 januari en jaar diner. Over kienen en jaardiner kan op deze plaats nog niet worden gezegd, maar wel weet ik al, dat Bob Wildeboer dit jaar de jaarwens zal schrijven. J.T.S.

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 8