Onze u/el- en u/eetjes Fiction? KEUKEN PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor A.f.c. TTet zelfs voor insiders ondoorgrondelij- ke leven van onze machtige Stich ting kabbelt verder door ontembare stro men. Het zijn de stromen van zovele on derdelen. De club van de Kerkertjes, de van Dijkjes, de Hurwitsjes. Daarnaast de club van de Prentjes, de Brussetjes en de Dukkertjes. Tenslotte de club van de Bietjes, de Snellemannetjes en de Akker mannetjes. En wat voor mannetjes zijn dat alle maal? U kunt ze om een boodschap stu ren. Desnoods een grote boodschap, ze flikken het doodrustig. Zij rommelen heerlijk met en door elkaar. Ook wel eens tegen elkaar, maar wie let daar, de sportraad uitgezonderd, nu op? Buiten deze drie verenigingen wordt er ook nog wel wat officieus „gerommeld". Neem de Zilveren Ploeg nu eens. Onlangs zijn wij weer bij elkaar geweest. Zo'n ze ventig man. Bij elkaar, pak weg. enige duizenden jaren A.F.C.-lief en leed. Een éénpansmaaltijd was het hoogtepunt en ik herinner mij er alleen nog van, dat ik een niet te definiëren brei door mijn slok darmen voelde zakken. Een Mexicaans gerecht. Zeker een klein voorlopertje van de a.s. Olympische Spelen. Het is te ho pen. dat ze Anton Geesink dit niet iedere dag opdringen, want dan zit die goeie man eerder in de houdtgreep, dan wij wel zouden wensen. Jan Scheepstra had het onraad vlot door en at een mals biefstukje. Uitge kookte jongen!! U zult waarschijnlijk wel vernomen hebben, dat de straf, die Jan Scheepstra, door Arie Mets was opgelegd, inmiddels minzaam is opgeheven. Jan had namelijk bij een biljartwedstrijd tè veel en tè opvallend „gesproken" en om reden Arie niet wenst, dat Hij zelf door wie dan ook geïnterrumpeerd wordt, deze straf. Ja, en dan komen wij bij de biljart afdeling. Zo langzamerhand ook een ge settelde organisatie. Het is de niet-offi- ciële club van de Metsjes, van de Adriaansentjes en de Sierhuisjes. Het zijn de jongens met de vaste voorhand, de vloeiende rappels, de uitgekookte klosjes, de onmerkbare touché-tjes. Het zijn onze Ivoorjagers. Mets heeft de leiding. Is volmaakt, veelzijdig, partijdig. Hij is onbetwist en onaanvechtbaar en totalitair dictator van deze betrekkelijk in toom gehouden hor de. Mets is entrée, blijft soms dedans lig gen, wordt afgeteld, gaat nochtans dóór en krijgt de handen van vriend en vijand, zo hij deze laatste mocht bezitten steevast bij iedere séance op elkaar. Hij regelt, dic teert, tutoyeert, correspondeert, sjikaneert en deelt ten slotte met overvloed aan humor en gepast cynisme wel of niet be staande prijzen uit. Zijn organisatie is bepaald uniek te noemen. Mij liet hij spelen tegen een vrijer, die voorgaf 12.00 moyenne te spe len. Enfin, toen hij in de derde beurt een serie van 199 jammerlijk af brak, had ik het gevoel op een zeker lichaamsdeel wat eelt te hebben zitten. In 1963 was deze tegenstander kampioen van Nederland libre geworden met een tournooigemiddelde van.... 56,24 en een hoogste serie van 433. Er was er ééntje, die zijn satanische lach op kans van wederom geschorst te worden door Mets tijdens deze af schuwelijke slachtpartij luide en puur eer lijk gemeend liet schallen. Dat was U zult het wel begrepen hebben de heer Jan Scheepstra. En hij had nog groot ge lijk, toen hij zei: „Zie zo, Willem, nu zit jij óók eens lekker een uurtje met je keu tussen je knieën, dat flik je mij zo dikwijls en nou weet je eindelijk ook eens wat wachten betekent." 27 november, op een vrijdag gaan wij weer biljarten. In ons clubhuis tegen HBS met zijn onvolprezen Klaas van Rijs wijk. Dan zal het er weer gezellig toe gaan. Het loopt dan tegen Sinterklaas en in die periode zijn verrassingen niet on mogelijk. Ik heb zo een idee, dat ik nu tegen iemand moet spelen, die de partij in één beurt uitmaakt. Ik zal tenminste maar een luchtkussen meebrengen Jhr. van Rossem de Gaulin gebr. plieger heerlen, amsterdam De blanke schoener spleet geruisloos het blauw zwarte water van een verre tro pische zee. Een zwoele nacht koepelde zich over het tafereeltje op het voordek. Een gebruind, James Bond-achtig figuur, lag op een luchtbed, terwijl het ijs in zijn whiskey-glas tinkelde. Met een trage, toch lenige blik, liet hij zijn ogen dwalen over het meisje, dat in stille verrukking al zijn bewegingen gadesloeg. Het meisje, dat van Miss World een kost schoolfiguurtje maakte, lag gedrapeerd aan zijn voeten. „James.... (zou het inderdaad de James zijn lispelde zij zachtjes, „wat ga jij doen vanavond De schoener was automatisch. Radar, kompas, het hele schip was automatisch; behalve de twee personen op het voor dek. Zij waren de enigen aan boord. Haar handen streelden zachtjes zijn linkerkuit. Haar ogen waren als diepe vijvers, waar in van alles mogelijk was. Zij wachtte zijn antwoord in volle overgave. Het strelen bezorgden hem kleine electrische schokjes, die correspondeerden met het getinkel in zijn whiskey-glas. Een vliegende vis wierp een indiscrete blik op de idylle onder hem. James trok zijn been zachtjes terug; het geluid in het glas verstomde. Het was nu doodstil op liet lied van de golven na. Met moeite maakte James zijn blik los van het meisje en voor een kort ogenblik ontmoette zijn ogen die van de vis. De vis explodeerde in de lucht. „Honey", zei James, hij herstelde de houding van zijn linkerbeen, „honey zou jij nog wat whiskey in willen schen ken?" Terwijl het meisje soepel als een luipaard naar de bar draaide, de bewon derende blikken van James in haar rug voelend, koepelde de nacht zich nog iets zwoeler over de blanke schoener, die nog steeds geruisloos en automatisch het blauw zwarte water van de verre tropische zee spleet. Met het gevulde glas in haar hand keerde zij terug naar James, die met langzame gebaren een sigaret opstak, zich uitrekte, waardoor zijn gehele Bond- achtige figuur in alle luister tot haar kwam. De sterren in de tropische nacht vier den feest. Van verre kwam Hawaiïaanse muziek. (De schoener passeerde blijkbaar op dat moment een eilandje, waar Ha waiïaanse muziek werd gespeeld). Het ijs tinkelde hevig in het glas toen zij zich voorover boog om het James aan te rei ken. Hij hield haar hand vast, waarin het glas zat. Ondanks de warme nacht zag hij hoe kippevel bezit nam van haar glanzende huid. Een huid, die de huid van Miss World tot een verschrompelde maakte. Zij boog zich nog dieper naar hem over. Haar schitterende nabijheid deed de sterren verbleken. „James .?!?-?!?" „Ja honey zeg het eens honey". Hun gezichten waren slechts door een dunne streep nacht gescheiden. Met de soepelheid van een luipaard had zij zich naast hem genesteld op het luchtbed. James rekte zich nogmaals uit en doof de zijn sigaret. De lucht zinderde op het hagelwitte voordek, waar alleen nog een enkele schub herinnerde aan de vliegen de vis. Zij waren alleen op de wereld. „James, liefste, wat doe je vanavond. Zijn arm sloot zich om haar heen en hij kuste haar op het voorhoofd. „Honey, ik ga mijn pool invullen van avond. Ik wil graag nog zo'n blanke schoener hebben Fiction? Voor mijn part. Ik weet alleen dat slechts 25% van onze leden en dona teurs meepoolen. Zij hebben die schoener plus die juffrouw elke week binnen hun bereik. Die andere 75% kunnen hun hart ophalen in de bioscoop. Het is maar wat je prefereert. CHARLIE plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 4

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 4