Van de brug Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. -I- td--'JK 4'- <S /^==rs /=N /S=N Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam - z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-w. 42e Jaargang November 1964 No. 4 waren wat! tevreden rerug uit het verre Oosten wil ik allereerst vice-voor- zitter Kees Bouwens en zijn mede-be stuursleden hartelijk dank zeggen voor de prima wijze waarop zij mij hebben ver vangen. Wat Kees betreft, zelfs zijn collega's in A.F.C. over hem en dat zegt De competitie Sinds mijn terugkeer behaalde ons eerste 5 punten uit 3 wedstrijden (D.C.G.A.F.C. 1-1, A.F.C.—R.K.- A.V.I.C. 4-3, Alkm. Boys-A.F.C. 1-2), waarmee wij op de derde plaats zijn gekomen achter Hillegom en J.O.S. En toch konden die wedstrijden velen van ons geen volle bevrediging schenken. Zeker, er wordt dikwijls knap gevoet bald, maar tempo en doortastendheid laten vaak te wensen over. Naar mijn vaste overtuiging kan het elftal nog zeker 50% beter. We staan nu op een behoorlijke plaats; willen we die ver beteren, dan zal er net dat beetje ex tra in de strijd geworpen moeten wor den. En natuurlijk mag het nooit meer voorkomen, dat een 3—0 voorsprong in een kwartier tijd verloren gaat. Dat laten we met een gerust hart aan E.C. en trainer over. Over het 2de elftal kunnen we niet zo juichen als in het begin, ondanks het feit dat de laatste 3 wedstrijden toch evenzoveel punten opleverden. Maar de produktiviteit daalt en tegen Ajax 3 werd zelfs met 4—0 verloren on danks een behoorlijke veldmeerderheid. Maar onze reserves hebben ook prima wedstrijden gespeeld en we vertrouwen, dat zij het pad der overwinningen weer zullen terugvinden. Het derde schijnt over zijn inzinking heen te zijn en wint de laatste weken met behoorlijke cijfers. Jullie kent de opgaaf, jongens. Heel A.F.C. rekent op het derde. Het vierde toont ook al tekenen van verzwakking; een 2—1 nederlaag tegen het laaggeplaatste W.M.S. 2, op ons veld nog wel, geeft te denken. Vierde elftallers, zet je beste beentje voor. De overige senioren-elftallen doen het uitstekend. In de afgelopen periode is het zelfs voorgekomen, dat van onze 13 elftallen alleen het 12de had verloren. Of het als straf was bedoeld weet ik niet, maar in het bulletin van de daarop volgende week stond bij de op stellingen het 12de prompt onderaan! De A-junioren doen het over het geheel genomen lang niet slecht, maar de B-ers met uitzondering van B-3 en B6 geven ons niet zoveel reden tot juichen. De enorme groei van onze vereniging, speciaal wat de jeugd betreft, heeft wel een kwantitatieve, maar helaas geen evenredige kwalitatieve verbetering ge bracht. Er zijn ongetwijfeld problemen, hoewel ik persoonlijk optimistisch ben. En hierin sta ik gelukkig niet alleen. Een grote moeilijkheid is trainers te vinden die leiding geven aan een hon derdtal jeugdige knaapjes op woensdagmiddag. Tot onze grote vol doening hebben wij nu Rinus Michels, oud-international en voetbal-paedagoog, in het bezit van het „grote" K.N.V.B.- diploma, bereid gevonden de training van spelertjes waar-wat-in-zit op zich te nemen. Wij zijn dhr. Michels hiervoor zeer erkentelijk want U zult zich misschien wel kunnen indenken, dat hij enkele en gegronde bezwaren had, terwijl wij A.F.C. en speciaal de jon gens die zullen worden uitverkoren om onder deze ervaren oefenmeester te trainen, mogen gelukwensen. Jan van Gessel. J. J. F. van Gessel, een oeroud A.F.C.-er vierde verleden week zijn 80ste verjaardag. Wij hebben hem ge feliciteerd en hem met zijn echtgenote nog tal van goede jaren toegewenst. Ziekenboeg. Nadat onze ridder en erelid, maar bovenals onze beste vriend, Peet Scheepens de wedstrijd op ons veld tegen R.K.A.V.EC. nog had bijge woond, werd hij 's nachts getroffen door een ernstige hartaanval. Zijn toe stand is nog steeds zeer ernstig hoe kan het anders op 81-jarige leeftijd maar toch is er een lichte verbetering. En als Peet in zijn goede ogenblikken wat praat dan wordt zijn A.F.C. daar bij niet vergeten. Beste goede vriend, héél A.F.C. leeft met jou en je dap pere vrouw Carolien mee en wenst je het allerbeste. G. V. de Beurs, f Dhr. de Beurs was nog niet zo lang lid en voornamelijk bekend bij de regel matige bezoekers van onze sociëteit, boe- vervolg pag. 2, 3e kol.)

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1