Cursus Certificaat van Geen Bezwaar A.R.O.L.-Tournooi' BeGunstiqinq van onze aöve,Rtee.RöeRS, houöt öe schakel in stanö De eerste speler plaatst het „varkentje" (cochonet) zodanig, dat het hoogstens 10 m van de werpplaats komt te liggen en minstens 0.50 m uit de rand. Vanuit de werpcirkel (50 cm) tracht de zelfde speler een bal zo dicht mogelijk bij het doelballetje te krijgen. (De voeten moeten in de werpcirkel blijven tot de werpbal de grond heeft geraakt). Iemand van de tegenpartij (B) probeert daarna dichter bij het varkentje te komen. Lukt dit, dan is de volgende A-speler aan de beurt. Zo niet, dan gaat partij B door met de eventueel volgende spelers, tot resul taat wordt bereikt. Zodra men slaagt is partij A aan de beurt. Zodra alle ballen (maximaal 16) in het veld zijn wordt geteld hoeveel ballen A meer dan B (of andersom) dichter bij de aankomst heeft liggen. Dit aantal ballen bepaalt het punten totaal. Gewonnen wordt wanneer een partij 15 punten heeft. Ik mocht reeds een titanenkamp aanschouwen. Maar, sorry, Henri, rollen mag echt ook. Oefening baart ook hier kunst. Net zoals drank brokken maakt. Het verdient aanbeveling, zegt mon amie, om van iedere partij iemand als commissaris aan te wijzen om uit te ma ken welke ballen het dichtst bij het var kentje liggen. Denk erom: hart op hart. Welaan dan, makkers. Opdat Pétanque spoedig Jeu de Boule moge worden bij ons. Gaan we in 1968 naar Mexico. Ten minste als we voor die tijd niet door de tse-tse vlieg worden geprikt. Eer Wij hebben niet elke A.F.C.-er op de voet kunnen volgen deze zomer. We we ten, dat er verlovingen zijn verbroken en ook (weer) aangeraakt. We weten, dat er gezeild is en vooral geluierd. De luiaards hebben reeds hun verdiende loon. Na de eerste training konden ze en kele dagen niet meer op of neer. Zoals gezegd veel weten we niet en wensen we ook vaak niet te weten. Maar soms komt een blad als „De Legerkoerier" (ons in handen gespeeld door onze vriend Houtman) te hulp. Wat lezen we daar in? „Korporaal H. G. de Waal van de 51 lichte transportcompagnie, gelegerd in de Ripperdakazerne te Haarlem heeft zich op eigen initiatief na een op het kruis punt Gooiseweg-Middenweg plaats gevon den aanrijding vóór de komst van de po litie geposteerd op voornoemd kruispunt en is daarna het verkeer gaan regelen op een wijze die bewondering afdwong". De compagniescommandant, aan wie deze politionele brief werd gezonden, be loonde onze Herman de Waal, want die is het, met het erekoord en twee dagen extra verlof. Gelukgewenst, Herman. Enthousiasme Onze medestrijder P. Bosch uit de Prin ses Marijkestraat is bijzonder enthousiast. De contributieverhoging gaat hem niet hoog genoeg. Gelijk heeft hij. Wat krijgen we er allemaal voor?.Juist. De heer Bosch wil verder gaan en vraagt een ieder om iets van zijn floreren de financiën over te dragen aan A.F.C. Een goed jaar? Denkt aan onze club. Weet wat A.F.C. betekent. A.F.C.-ers zet u in. Financieel, als het u mogelijk is, maar ook op elk ander ge bied. Tal van facetten in de club kunnen werkers gebruiken. Jan van Dijk noteert u en uw aspiraties graag. Toto De voetbalpool wordt dit jaar zeer aan trekkelijk, d.w.z. voor hen, die de bekende gele kaart hebben ingeleverd. Zo u daar niet bij hoort, weet dan, dat Hans de Bie, Guus Graanboom, Rein Akkerman, Chris Schroder, Robby Quint, Kick Sierhuis, Ben Truyens, Johan de Bie en Jan Steens- ma graag uw aanmelding noteren. Hoge geldsommen kunnen uw deel worden. A.F.C. profiteert van uw inleg. Benoeming Lodie Joling, van wie wij onlangs meld den, dat hij benoemd was tot directeur van de N.V. Asmeta te Assendelft, is inmiddels opgenomen in de hoofddirectie van het Aspa-concern, welk concern fa brieken e.d. heeft te Den Bosch, Breda, Delft, Dordrecht, Beverwijk, Leiden, Zaandam. Gelukgewenst. J. T. S. Teneinde tegemoet te komen aan de wens van vele verenigingen om in de wintermaanden indoortraining te geven en gelet op de moeilijkheid daarvoor be voegde leiding te verkrijgen, wordt door de Inspecteur voor de Lichamelijke Op voeding van de Gemeente Amsterdam, de heer E. Kupers Jr. wederom de inschrij ving opengesteld om deel te nemen aan een vormingscursus in de lichamelijke oefening. Deze cursus beoogt om diegenen, die niet in het bezit zijn van de akte M.O. Lichamelijke Oefening, de akte S., de akte leider lichaamsoefeningen, het groot diploma oefenmeester van de K.N.V.B. óf het leidersdiploma van het K.N.G.V. na het behalen van het certificaat in de gelegenheid te stellen toch les te geven in de gemeentelijke gymnastieklokalen. Het doel van deze cursus is gericht op het vormen van leiders en leidsters, die in staat zijn: a. op verantwoorde wijze les te geven in lichaams oefeningen, sport en spel; b. leiding te geven aan de indoortraining oor verschillende sporten; c. de jeugd door middel van lichaams oefeningen en spel een passende vrije tijdsbesteding te verschaffen. De opleiding bestaat uit vier cursussen van elk pl.m. 60 lessen, verdeeld in pl.m. 30 practijk- en pl.m. 30 theorielessen. Certificaat Het le, 2e en 3e cursusjaar wordt met een tentamen; het 4e jaar met een examen afgesloten. Voldoet een candidaat aan de eisen, die een tentamen stelt, dan verkrijgt hij/zij het recht op deelneming aan de volgende cursus. Men ontvangt tevens een voorlopig certificaat. Het cur susgeld bedraagt 55,— per jaar, waarvan de helft bij aanmelding moet worden voldaan. Voor geïnteresseerden is het zaak zich zo spoedig mogelijk aan te melden via een bij de Inspectie, Hemonylaan 24, ver krijgbaar formulier. Voor nadere gegevens kunt u de redac teur van dit blad bellen. Om eens te zien of een aantal, aan ons aloude tournooi, klevende bezwaren kun nen worden weggenomen, neemt het Be stuur de proef om zes clubs op écn dag elkaar het bezit van de schitterende zil veren beker te doen betwisten. Op 6 september as. kunt u op de vel den I en II van, naar wij hopen, goede en gezellige voetbalsport genieten. Het programma luidt aldus: Hoofdveld Poule A 11.00—12.10 uur K.H.F.C.—De Spartaan 12.10—13.20 uur De Spartaan—N.N. 13.20—14.30 uur K.H.F.C.—Neptunia De Koninklijke heeft hier de „mazzel" van een uur rust. Dat mag ook wel, want de Haarlemse makkers zitten midden in de onafscheidelijk aan een 85-jarig be staan verbonden evenementen. Op dit moment is zesde deelnemer nog niet bekend. Omdat de Noordelijke com petitie reeds op 6 september begint, kan Neptunia niet komen. Poule B 2e Veld 11.00-12.10 uur H.B.S.—Zeeburgia 12.10—13.20 uur Zeeburgia—A.F.C. 13.20-14.30 uur H.B.S.-A.F.C. 14.30—15.00 uur Pauze 15.00—16.00 Finale De Spartaan heeft de beker intussen keurig opgepoetst weer ingeleverd, maar hoopt natuurlijk op een geprolongeerd bezit. 9

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 9