Scheur Vreugdedronken^ BecjunstiGinq van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in stanö I n de laatste Schakel heeft onze enthou- siaste Toon een interview gehad met de autoriteit Peereboom. Het is goed, dat wij af en toe een autoriteit interviewen. Het leder heeft voor deze mensen geen geheimen meer. Zo blijven we op de hoogte. Wij, alledaagse mensen, worstelen maar al te vaak met de capriolen van het ronde ding. Niet eens zo zeer het ding zelf, als wel met alles wat er om heen hangt. Hoe verschoten wij niet van kleur, toen we nog maar kort ge leden opgeschrikt werden door vette krantenkoppen: BREUK. SCHEU RING.... CRISIS IN DE K.N.V.B., etc. etc. U zult zich er bovenop geworpen heb ben met de gedachte, wie aan mijn Bond (bal) komt, komt aan mij. Koortsachtig heeft U, de vinger bij de regel hou dend, gelezen hoe de autoriteiten aan het stoeien zijn geweest. De moties vlogen U om de oren en op een gegeven ogen blik heeft Uw blik net als de mijne iets wezenloos gekregen. Hoe goed U de Nederlandse taal ook machtig bent, plotseling komt er een moment dat U een paar alinea's laat schieten. De moties gaan te hoog voor U. U begrijpt het niet meer. U hoeft er zich niet voor te scha men. Ook ik heb enige brokstukken van deze boeiende lectuur noodgedwon gen moeten overslaan. U bent dus niet alleen. Nu weet ik niet hoe U dan verder reageert. Slaat U de krant dan meteen maar door naar de Flintstones of Tom Poes? Of trekt U zich terug in Uw studeervertrek om aan de hand van enige vroegere wijsgeren tot een oplos sing te komen? Bij mij begint het te broeien. Gelukkig duurde het dit keer niet lang. Het voorbeeld lag voor het grijpen. Wat Kan kan kan Kan alleen. Ik wist het. Wat Toon kan kan ik ook. Toon had een gewone autoriteit ge had; ik zou de hoogste nemen. Niet om Toon te pesten maar gezien de belang rijkheid van de bewuste krantekoppen lag er geen andere weg open. Ik maakte een afspraak met Den Haag. Door Miss Ball 1963 (64 moet nog gekozen worden) werd ik opengedaan. Zij deed haar naam, vooral van voren, alle eer aan. Dit was onmiskenbaar een miss Ball. Maar laat ik niet afdwalen. Voor haar was ik immers niet gekomen. Zij bracht mij naar een ruim vertrek. Er stond een zeer groot bureau met daar achter iets dat op een stoel leek. Het kon ook een divan zijn. Voor het bureau stond een gewone stoel. Miss Bal liet mij in de gewone stoel plaatsnemen. Ik moest wachten. Zij verliet het vertrek. Ik keek haar na zo lang ik kon. Elke club moest zijn Miss Ball hebben, dacht ik. Net als bij de Tour de France. Kusjes geven aan de overwinnaars. Ik zag het al voor mij. Wreed werd mijn droom verstoord. Een enorme leeuw met een oranje hemd aan was het vertrek binnengeko men. Zijn staart klapte als een zweep toen hij mij tegemoet trad. (Aha hier komt een interview) Leeuw: Charlie van de Schakel, I pre sume. C.: Treedt u op als vertegenwoordiger van de K.N.V.B.? L.: Waarom dacht je dan, dat ik in een oranje hemd rondloop? C.: Mag ik dat als een bevestiging van mijn vraag zien? L.:Ja.... en je mag ook gaan zitten. Je knieën slaan zowat dubbel. Ik vreet je niet op. C.: Dat is een geruststelling. L.: Er valt trouwens niet veel te vre ten. (Z'n blik ging geringschatend over mij heen). C.: Daar ben ik ook niet voor gekomen. L.: (Strekte zich behaaglijk uit op de divan, geeuwde een paar keer zeer luid, smakte met de tong....). Char lie, ik heb het druk. Er liggen nog 86 moties op mij te wachten en vanavond moet ik weer terug zijn in Blijdorp. Maak het kort. C.: Hoe zit dat met die moties? L.: Goed. C.: Dat antwoord heeft wel een positie ve inhoud maar ik ben toch bang, dat onze Schakellezers iets meer wil len weten. L.: Wat dan. C.: Nou, hoe het allemaal is gegaan. De kranten spraken van een breuk en een scheur. Hebt u een breuk? L.: Jongen, de laatste die ik had was jaren terug. Dr. Tetzner heeft mij nog geholpen C.: En een scheur. L.: Ze zeggen wel eens dat ik een grote scheur heb. Maar wat wil je. Je wilt dat mondje van jou toch niet verge lijken met die van mij. C.: Dus u hebt wel een scheur? L.: Charlie, je probeert mij te verlin ken. Geen strikvragen. C.: Ik ben niet helemaal van Amster dam gekomen om dat antwoord te krijgen. Ik heb verplichtingen aan de lezers. Hebt u eer< scheur of hebt u geen scheur? L.: (Het bureau werd een paar keer ge kastijd door z'n staart. Kennelijk be viel mijn vasthoudendheid hem niet). Hoe gaat het met A.F.CWie is jullie directeur nu.... Oh. sorry., jullie voorzitter. C.:U heeft mijn vraag nog niet beant woord. L.: De AROL gaat wel achteruit hè.... Doen jullie daar nog wat aan? C.: SCHEUR OF GEEN SCHEUR. I..: (Tranen in de ogen, draaide zich om op de divan, waardoor z'n witte broek zichtbaar werd): Terwille van de democratie, waarvan ik vaandel drager ben. C.: Toch een scheur. En nog wel in het broekie. De berichten waren dus juistj. L.: De beste leeuw heeft wel eens een scheur in z'n broek. C.: U bent een aparte leeuw. Alle ande ren lopen zonder broek. Uw opmer king slaat dus op niets. L.: Ik wou dat je nooit gekomen was.. C.: Ik ben medewerker van een van de beste clubbladen in Nederland. Vaak genoeg hebben we de spits afgebe ten. Zo ook nu. We weten dus, dat die scheur bestaat. U wordt bedankt. L.: (Ogen vol tranen, als een gebroken leeuw de deur achter zich dicht slaande): Was ik er maar nooit aan begonnen. die rot Charlie. Mis Ball kustte mij bewonderend. Bij de buitendeur gaf zij ook blijk van haar bewondering voor A.F.C. Ik bexr er nog confuus van. In ieder geval weten u en ik nu iets meer over die krantekoppen. M.i. moet er meer en meer geinterviewd worden. CHARLIE Terwijl A.B. en A.C.C. nog vechten voor een titel, terwijl een hele zaal vecht mee om Rolling Stone of Beatle, is Koning Voetbal al weer van d'Olympus afgedaald en wankelt als een dronken man eerst nog slechts naar „betaald". Doch dra zal ook good old Aafcee weer draven en weer hollen. Dra maakt bij ons „King" zijn entree de A.R.O.L. te doen rollen. Daar zal 't getrouwe H(oudt) B(raef) S(tant) met ons weer braaf en blij zijn, zal De Spartaan, als oude band, weer trouw van de partij zijn. Een „Koninklijke" zal er zijn die VIJFENTACHTIG jaar is. Zonder Zeeburgia geen gein hoort bij de inventaris). Last but not least, de jonge vrind uit 't verre hoge noorden Neptunia, ons welgezind: Welkom aan d'Amstelboorden! Welkom gij allen, alle vijf op 91 oude A.R.O.L.-feest! Geschoeid thans als ééndagsverblijf op zelfde A.R.O.L.-leest. Naar „Goed Genoeg" in vlaggetooi! Zo leden als niet-leden. Naar het gezelligste toernooi van heden en verleden. Denk nu maar niet, het zal daar wel gezapig toegaan, man. Die spelen 't spel maar om het spel, geen dash en geen élan. Dan hebt ge het toch lelijk mis, we gaan er tegen&n. Een amateur speelt altijd fris. Creen kiften of gekissebis. King Soccer schenkt ons lafenis; we zijn er dronken van. Jawel, van vreugde dan! B. S. LE MARCHé Braaf in de betekenis van dapper, neem ik aan.

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 7