Mixed Pickles A.B.C. J. W. BeciunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houör öe schakel in stanö (vervolg) Leg Break. Kent U de beroemde cricketspeler Leg Break? Neen? Nou, het „Algemeen Dagblad" wel hoor. Die schreef bij de op stelling van het Engelse cricketteam voor de vijfde testmatch het volgende: „Bij de twaalf man, waaruit het team zal worden gekozen, behoort voor de eerste maal Bob Barker, de openingsbatsman en Leg Break, bowler uit Warwickshire." U begrijpt (uiteraard, met Uw intellect) wat er in het telegram gestaan moet hebben: „Bob Barker, de openingsbatman en legbreak bowler uit Warwickshire". De bureauredacteur, kennelijk een heiden op het gebied van de nobele cricketreligie, is waarschijnlijk in de war geraakt door het woordje „en". Dan moesten in dit telegram dus twéé spelers bedoeld zijn. En zo deed de heer Leg Break dan via de kolommen van het „Algemeen Dagblad" zijn intrede in het Engelse testteam. Leg is ook zo'n echt Engelse voornaam. Als je niet Jack heet, heet je wel Leg. Haring. Tijdens de vakantiereis op een van de onvolprezen schepen van de Holland—Amerika Lijn het volgende verhaal ge hoord. Tegenwoordig, met diepvries en zo, kunnen alle mogelijke lekkernijen de hele uit- en thuisreis worden opgediend. Op de thuisreis van New York naar Rotterdam wordt echte Hollandse haring geserveerd. Een beetje wantrouwende pas sagier vraagt: „Steward, is dat wel een verse haring?" Zegt die Steward: „Nou meneer, als U het mij eerlijk vraagt dat beest heeft meer gevaren dan gezwommen." TTET dertigste levensjaar van A.B.C. -H verloopt sportief gezien bijzonder goed. Liefst drie seniorennegentallen hebben een redelijke kans op het kam pioenschap van hun afdeling. Het be langrijkste is natuurlijk de zeer goede positie die het eerste team inneemt. Dit negental is uitgespeeld en op dit ino ment van schrijven wordt in afdeling B van de eerste klasse met 26 punten uit 15 wedstrijden de eerste plaats bezet. Het Haarlemse HCK staat met twee punten minder en één wedstrijd nog voor de boeg op de tweede plaats, maar heeft de mogelijkheid met de ABC-ers gelijk te staan wanneer u deze „Schakel" in de bus vindt. In dat geval is een beslissingswedstrijd noodzakelijk met als inzet de kampioenstitel en promotie naar de hoofdklasse. Een beslissingswedstrijd die dan zal worden gespeeld pas na het toernooi om de Europese honkbaltitel, namelijk op zaterdag 12 september, ver moedelijk op het terrein van HCAW in Bussum. Evenveel verliespunten Tot dusver hebben A.B.C. en H.C.K. een gelijk aantal verliespunten. Beide ploegen verloren één keer (tegen elkaar) en behaalden twee keer een gelijkspel (waaronder ook één keer tegen elkaar). Uit de drie ontmoetingen tussen A.B.C. en H.C.K. hebben beide teams dus drie punten behaald, waaruit dus kan wor den geconcludeerd dat de krachtsverhou ding vrijwel gelijk is. Zou één van de twee kampioenspretendenten iets ster ker moeten worden geacht, dan is dit A.B.C., omdat deze ploeg zijn vierde ver- liespunt heeft geïncasseerd tegen het ze ker niet zwakke H.C.A.W., terwijl H.C.K. een punt kwijt raakte aan het veel min der sterkere De Volewijckers. A.B.C. behaalde de volgende resulta ten in het (hopelijk) beëindigde seizoen: U.V.V.—A.B.C. 0-2, A.B.C.—H.C.A.W. 0-0, H.C.K.—A.B.C. 5-2, A.B.C.-De Vo lewijckers 2—0, A.D.O.—A.B.C. 0—15, A.B.C.—U.V.V. 6-0, H.C.A.W-A.B.C. 1—3, A.B.C—H.C.K. 3—2, De Volewijckers -A.B.C. 0-9, A.B.C.—A.D.O. 6-0, U.V.V. -A.B.C. 5-9, A.B.C.—H.C.A.W. 1-0, H.C.K.—A.B.C. 5-5, A.B.C.-De Volewijc kers 18-3, A.D.O.—A.B.C. 2-3. Zeer goede kans Het tweede negental maakt een zeer goede kans het volgend seizoen in de lan delijke competitie te spelen. Een kam pioenschap dit seizoen is hiervoor nodig als gevolg waarvan de rayonklasse kan worden verlaten. Op dit moment heeft het tweede team 14 punten uit 8 wed strijden en koploper Blauw Wit 2 16 punten uit 11 wedstrijden. De Blauw Witters hebben dus reeds 6 verliespunten en de ABC-ers slechts 2. Blauw Wit kan met nog één wedstrijd voor de boeg hoogstens 18 punten be halen en VVGA 4, dat momenteel der de staat met 11—14, kan maximaal op 16 punten komen. A.B.C. 2 kan ingeval alle overige wed strijden worden gewonnen, een punten totaal van 22 behalen. Zelfs minder pun ten zijn voldoende voor het kampioen schap. Derde kandidaat De derde kampioenskandidaat is het vijfde negental van A.B.C. Evenals bij het eerste team is hier ook een beslis singswedstrijd voor de afdelingstitel niet uitgesloten. Koploper KNSM is uitge speeld en heeft 20 punten uit 12 wed strijden. De A.B.C.-ers hebben 16 pun ten uit 10 wedstrijden vergaard en in dien zij hun beide resterende wedstrij den in winst omzetten, komen zij ge lijk met de mannen van de stoomboot maatschappij. Ook de tweede ploeg van het Amstelveense De Vliegende Hollan ders (eveneens 10—16) is nog kansheb ber. Tevredenheid A.B.C. 4 mag eveneens met grote tevre denheid het seizoen de revue laten pas seren. Dit team is uitgespeeld en heeft met 16 puntert uit 12 wedstrijden op een zeer verdienstelijke tweede plaats beslag weten te leggen achter kampioen Ajax 3. Tenslotte het derde negental dat geen bijzonder goed seizoen achter de rug heeft, maar voor degradatie gelukkig veilig is. Dit team heeft tot dusver 4 punten uit 11 wedstrijden en kan hoog stens op 6 punten komen. H.V.A. 4 draagt in deze afdeling de rode lantaarn en zal deze niet meer kwijtraken. Stimulans? U ziet het: Een jubileumjaar met drie negentallen die serieuze kandidaten zijn voor een kampioenstitel. Een unicum ook in de dertigjarige historie van A.B.C. De afgelopen zomermaanden zijn ook zeer gunstig geweest voor de cricketers van A.C.C., dat zowel met het eerste als het tweede team in de bovenste regio nen van hun klasse staat. Hopelijk zijn de goede resultaten van de beide zomer- clubs in de afgelopen maanden een sti mulans voor de voetbalbroeders die de volgende maand weer van start gaan. De waarschuwing die misschien binnenkort door de sportwereld gaat van „Pas op, dat sterke team van Goed Genoeg", zal dan zowel op de voetballers, de cricket ers als de honkballers kunnen slaan. HANS DE BIE 5

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 5