V/cin de brug Dit is de Schakel die komt buldert, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. T. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam - z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemnlcade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714164 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam w. 42e Ja Augustus 1964 Y/anneer het U gaat zoals mij, dan ziet U met enige tegenzin de zomer 1 langzamerhand ver dwijnen, om plaats te maken voor de voorbodes van de herfst. Maar laten wij niet mopperen, want als alle zomers zo mooi waren als deze, dan zouden we niet naar het buitenland behoeven te gaan, want wat een prachtig landje is Nederland toch.... als het goed weer is. De zomersporten zijn ditmaal goed aan hun trek gekomen, al waren er toch een paar sombere weekends bij. En het doet ons allen deugd, dat zowel A.C.C. als A.B.C. zich uitstekend hebben geweerd en beide zelfs op het moment dat dit ar tikel geschreven wordt nog kans hebben op de bovenste plaats, waarbij de kans van de honkballers het hoogst mag wor den aangeslagen. Een goed seizoen dus laten we ho pen met een daverend slot. Nog belangrijker is, dat beide clubs in goede harmonie op -Goed Genoeg hebben gespeeld, waaruit dus blijkt, dat de ver standhouding een heel stuk is verbeterd. En zo behoort het ook; voetballers, cric keters en honkballers dienen zich te voe len leden van één gezin, uiteraard met verschillende ambities. Soccer En thans het oog gericht op Koning Voetbal. Als deze Schakel verschijnt, staat het AROL-toernooi al weer voor de deur. Ditmaal met zes deelnemers, verdeeld in twee poules, t.w. Poule 1: KHFC, Neptunia enDeSpartaan Poule 2: AFC, FIBS en Zeeburgia De winnaars van beide poules spelen om de beker; de verliezer ontvangt de tweede prijs. De derde prijs komt te ver vallen. Zoals U allen reeds weet wordt het toernooi op één dag, zondag 6 septem ber a.s., verspeeld en tvel op twee vel den, t.w. het hoofdveld en het veld vóór het clubhuis. We hopen uiteraard op een goed en gezellig toernooi, onder aanwezig heid van alle A.F.C.-ledcn. Wegblijven op die dag betekent een tekortkoming en dus een slecht begin van het nieuwe sei zoen. Behalve aan al onze oude AROL- vrienden, roep ik een speciaal woord van welkom toe aan onze nieuwe vrienden uit Delfzijl. Alle deelnemers een heel prettige dag toegewenst; moge het sterkste elftal zegevieren! De competitie In West I worden de plaatsen van de KF1FC en Watergraafsmeer, die dit jaar ongetwijfeld alles in het werk zullen stel len om het verloren gegane eersteklasse- schap te herwinnen, waarbij hun succes wordt toegewenst, ingenomen door VVB en Hillegom. Over een paar weken zullen wij weer in spanning de verrichtingen van onze elftallen gadeslaan. Wat zal het seizoen 1964/65 ons brengen? Het vorig seizoen is zó goed geweest, da: het uiterst moei lijk zal zijn een even mooi resultaat te bereiken. Hoe gemakkelijk teert men op successen uit het verleden en hoe gauw kan dat lelijk opbreken! Ditmaal ge lukkig zou ik haast zeggen geen ver moeiende kampioenscompetitie, zodat on- ze jongens fit van start kunnen gaan. Voorbij moet nu zijn de zomerrust, met kracht dient te worden gestreefd naar be houd en waar mogelijk versterking van onze behaalde positie. Aan de top blijven is moeilijker dan er te komen! Wij wensen alle spelers, elftalcommissies in hun nieuwe samenstelling en trainer Gé van Dijk, heel veel succes! Clubhuis Onze nieuwe restaurateur, de heer Dinkelo, en zijn echtgenote is geen moeite teveel om ons clubhuis nog aantrekkelij ker te maken. Wim Staats, Jan Scheep stra, Ernst Brusse en Acco Lapierre heb ben veel gedaan om de restaurant-afde ling een gezelliger aanzien te geven en zij hebben eer van hun werk. Alle hulde! A.F.C.'ers toon Uw belangstelling, kom regelmatig en veel. Het is gezellig en U treft altijd vrienden. De gaande man Bennie Roode is overgegaan naar het semi-prof voetbal. Ongetwijfeld een ver lies voor A.F.C. èn voor hemzelf, want Ben is een te goed AFC-er om zijn club niet te missen. Wij wensen hem succes; de capaciteiten heeft hij, als hij mentaal maar sterk genoeg is. Wij hebben ditmaal niet zo'n grote toevloed van nieuwe le den gehad als de laatste jaren het geval is geweest. Hoe dit komt? Och, dat is voor velerlei uitleg vatbaar. Eén ervan zou kunnen zijn, dat AFC nu als zo sterk bekend staat, dat men weet niet gemak kelijk in het eerste elftal te komen. En dat zullen we dan maar opvatten als een compliment. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1