Resultaten van de groene velden PLIEGER KEUKENS pooLt aLlen mee, het is voor a.C.c. Op enkele overige pagina's heeft U deze resultaten met het U van huis uit meegegeven combinatie- en deductie vermogen al enigszins kunnen bevroeden. Op dit moment (26-5-'64, 23.30 uur) bezit A.F.C. acht kampioensteams. D.w.z. minstens honderd A.F.C.-ers, fiere dragers van ons rood zwart, hebben in het afge lopen seizoen bewezen de sterksten van hun afdeling te zijn. Als ik het C.B.S. mag aanhouden dan hebben 400 A.F.C.- ers hierbij direct meegeleefd. Slapeloze nachten met hun dierbaren. Denk er niet licht over, makkkers. Acht reëele kampioenen en nog minstens 2 op de nominatie, t.w. A2 en A6. De scherpe opmerker heeft reeds de subtiele wijziging in het kopje gezien; de senioren en onze jeugd worden in één chapiter behandeld. En dat woordje jeugd brengt ons op de B-afdeling. Geen enkele kampioen. Sinds het Paasrapport is er wel iets verbeterd. Slechts één hek- kesluiter blijft ons over in dit seizoen. De IIDaar komen we wel overheen. Er ger is, dat in de elders in dit blad opge nomen standen achter B3 en B5 het be ruchte sterretje staat. Niet opgekomen. Enfin, foei zeiden we reeds vroeger. Senioren. Zijn we blij gebleven met ons eerste, dit jaar? Allicht, zeg ik. We hebben alles gezien, Alkmaarse Boys uit, maar ook R.K.A.V.I.C. uit. En denk nog even aan De Spartaan thuis. Een geladen tegen stander werd met verbluffend gemak naar 5—0 gejaagd. Koel en geconcentreerd trof fen onze roodzwarte voorspelers de roos. Je vraagt je wel eens af maar ach, je vraagt je zoveel af. Co Onsman staat alleen voor de keeper en richt en de bal zit. Waarom niet het gehele seizoen? Is dat nu die zo zwaar drukkende verantwoordelijkheid Elders treft U de knapen van ons hoogste team in persoon aan. Geen kam pioen dit jaar, maar wel de tweede plaats. In casu de hoogste van de afde lingskampioenen van verleden jaar. In onze afdeling werd Purmersteyn kampioen. We hebben ze reeds gelukge wenst in het aloude Heerenlogement. En we benijden ze. Niet echter om de prac- tische nasleep van hun kampioenschap. Enfin, je komt nog eens ergens: Olden- zaal, Winschoten, Kerkrade Vlissingen en Rotterdam. Zo lang overal nog een „An ker" is, kan men het nog wel rooien. Goed, mooie tweede plaats dus. Van daar die foto. Senioren. Voor de lezers(-essen) met die hele lange memorie ben ik eentonig nu. Ik realiseer me dat terdege. Ik merk het toch nog op. De taak, welke A.F.C. als vereniging had en heeft is gedeeltelijk verder volbracht. Het vijfde is al enkele jaren op zijn plaats en nu vervoegen zich iiet tweede en naar alle waarschijnlijk heid ook het vierde op de hen toekomen de en door eigen kracht verdiende plaats. Nu het derde nog. En ook de A.V.B.- teams vanaf het zesde op aansluitende, hoogst mogelijke plaatsen. Goeie dag, zeg, mensen. Lees de gehele Schakel nog eens door. Wat een succes sen. Een recordjaar? Tweede. Paul Meyer reageerde op mijn uitnodi ging en geeft verderop zijn artikel af. Leest het en realiseert wat er allemaal achter heeft gestoken. Paul Meyer met zijn mannen kampioen. Paul's eerste kam pioenschap is het niet. Dat memoreerde erelid Jaap van Nek nog eens tijdens het aan dit team geboden rijsttafeltje. (Nou tje)- Derde. De race kon niet worden volgehouden. Het zou ook teveel van het goede zijn geweest. Maar de aandacht moest nu een maal daar, waar het het meest werd ver eist, gericht worden. Toen het derde een maal outsider was werd de achterstand groter en groter en is dan nu zelfs zes punten. Volewijckers, waarvan wij drie punten afpakten was per slot de sterkste. Gefeliciteerd, B.B.-ers. (Wendt U niet gechoqueerd af. B.B. is de afkorting, welke de groenwitten zelf bezigen voor hun home, de Buiksloter Banne). Overige teams. Ons vierde is bijna terug in de K.N.V.B. Weliswaar tengevolge van een administratieve maatregel maar tevreden zijn we. Het District Amsterdam heeft de K.N.V.B. voorgesteld vier i.p.v. drie teams te doen promoveren. Antwoord is vandaag nog niet binnen. Onze viertjes hebben 10 (tien punten) meer dan nummer twee, Swift 2. Alles grijpt in elkaar. De moeilijkheden van Swift één (goed afgelopen) zullen ons in de kaart hebben gespeeld. V is gereed. We wisten, dat dit zou ge beuren. Een team met dergelijke tech nische mogelijkheden (de conditie mag dan hier en daar wat te wensen overla ten) kon niet onderaan eindigen. Bedankt voor de inspanning, makkers. Geen kampioen Het zevende staat in de hierachter eveneens afgedrukte stand wel bovenaan, maar mijn actieve medewerker Chris Schroder zegt, dat ze geen kampioen kun nen worden. Jammer, natuurlijk, maar ze hebben wel veel plezier gehad dit seizoen. De gemengde (oud- en jong) acht is ook geen kampioen. Nou en? De derde plaats mag er wezen. Zenuwen hebben we niet gekend dit jaar. Op de onderste plaats behoefde niet gelet te worden. Weer één Daar is er weer een. Het negende. Kam pioen. U zeggen, vrienden. Ze zijn het al weken, deze makkers. Vandaar, dat ik U in de vorige Schakel al wetenschap kon schenken. Deze maand foto en stand. En verder een ereplaats in A.F.C.'s historie. De stand van tien en elf behoeven geen commentaar. Toon van Tien en Ad On- derdelat zitten treurend terneder maar denken reeds aan het volgende seizoen. Revanchegedachten maakt hun doorgaans zachte gelaatstrekken hoekig. En zo is het met hun teamgenoten. Volgend jaar volg ik hen op de voet en doe ik U verslag. Zaterdag Door de instelling van de „Vrije Za terdag" is de vrijdagavond niet overal dat moeiteloze avondje gebleven. Zie de om zet der slijterijen. Onze actieve zaterdag voetballers hebben de ouderwetse vrijdag in ere gehouden. Voeten in de teil, va der vertelt nog een verhaaltje en dan de koffer in. En ziet, het hielp. Een en twee, Sateen en Satwé kampioen en hogerop. Van Satwé geen foto. Jammer, maar waar. Wel een standje. Elders in dit blad. Jan van Dijk, Gerard van Poorten en hun vrienden, waartussen mijn eigen Kub, staan onderaan. Ze sloten het sei zoen af met een overwinning en dat be looft alles voor het volgende jaar. Dit was het in 1964 voor de senioren. We mogen niet moperen. Zeg nou zelf. Veertien teams en daarvan zes kampioen Groeien de bomen dan toch tot in de hemel? Jeugd Van de Aatjes niets dan goeds. Nu al twee foto's in dit blad en dan te denken vat er misschien nog bijkomt. Eén zeker dachten wij. Zoals reeds eerder gezegd: onze vertegenwoordiger op de districts vergadering kan wel bij het podium blijven staan. Zouden we ook in Am sterdam alle verenigingen de loef hebben afgestoken? A 3 maakte in 15 wedstrijden éénhon derd en twaalf goals en nummer 2 werd met negen verliespunten meer achterge laten. Bij A 5 is de spanning er tot het eind in gebleven Over de B-afdeling liet ik hierboven al een mening los. De standen spreken voor zich zelf. A.F.C. dient op haar saeck te letten. Maatregelen in de goede richting zijn in voorbereiding of reeds genomen. Weest ervan overtuigd, dat we niet op de lauweren gaan rusten. In juli nog wat nagekomen berichten en dan gaan we even blazen om volgend jaar gesterkt te rug te komen. Wat de voetballerij betreft, tot in augustus, en veel genoegen bij cricket, honkbal, en alles wat de zomer nog meer heeft te bieden. J. T. S. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 4