ïdi Van de brug On dit et datjes poolt allen mee, het is voor A.f.c steld hebben nu aannemende dat nderen zullen U in deze Schakel verhalen van de gro te successen die vele I elftallen dit jaar hebben behaald. Ver moedelijk mag hier van een record wor den gesproken. Ik wil volstaan met er op te wijzen dat het doel dat wij ons ge- grotendeels is bereikt, het vierde zal promo veren. Of dit automatisch zal geschieden is op het moment waarop dit artikel ge schreven wordt nog niet bekend. Blijft nog over het derde dat dit jaar de boot miste. Maar Reulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd. Iets moet er te wensen overblijven Bij de voldoening die wordt gevoeld over de behaalde goe de resultaten, staat het kampioenschap van het 2de voorop. Goede captaincy ver mag veel en Paul Meijer was een goede aanvoerder. Elke A.F.C.'er gunt hem dit succes graag. Zeventien jaar geleden maak te hij als jong broekje deel uit van het tweede, dat toen uit de Reserve 1ste Klas se degradeerde; wat een voldoening voor hem dat elftal nu weer in die klasse te hebben teruggebracht. De prachtige eind spurt van het eerste is ook al iets om trots op te zijn. Acht punten uit de laat ste vier wedstrijden; doelcijfers 21—5!!! Dat belooft iets voor volgend seizoen als we met ongeveer hetzelfde elftal kun nen uitkomen. De K.H.F.C. heeft de reis niet kunnen halen; H.B.S. is gedegradeerd H.V.V. heeft geen kans gezien terug te keren, D.E.C. is zelfs afgezakt naar de afdeling. Jammer van deze oude clubs die echter de moed niet zullen laten zakken. Ik wens ze alle een kampioenschap toe! Aan de andere kant is Robur er gelukkig in ge slaagd weer naar de 2de klas te promo veren. Proficiat, vrienden uit Apeldoorn. A.B.C. 30 jaar. Namens het bestuur onze hartelijke ge lukwensen aan de honkbalclub en veel succes toegewenst in het pas begonnen seizoen. Moge het spelen op Goed Genoeg, in goede verstandhouding met A.F.C. en A.C.C. stimulerend werken. Restaurateur. De Heer en Mevrouw Roozenbroek gaan ons, per eind mei, verlaten i.v.m. positieverbetering. Wij wensen dhr. Roo zenbroek veel succes in zijn nieuwe func tie. Als restaurateur op Goed Genoeg zal de Italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam per 1 juni a.s. optreden dhr. Dinkeloo, tot dusverre chef-hofmeester bij de Mij. Ne derland. Wij heten dhr. en mevrouw Din keloo welkom, de hoop uitsprekende, dat hun en onze verwachtingen nog overtrof fen zullen worden. Sportpark en clubhuis. Helaas neemt de baldadigheid op onze terreinen en in het clubhuis toe en wel in die mate, dat strenge maatregelen ge boden zijn. Beschouw onze lankmoedig heid niet als zwakte. Er zal en moet orde komen. Een ieder zij dus gewaarschuwd. HENK KAPPELHOFF. Felicitaties. I V'/e brengen we aan alle verenigingen, die dit seizoen kampioen van hun afdeling werden. Extra onderstreping ver dient naar mijn mening de prestatie van Robur et Velocitas. Verleden jaar degra deerden onze Apeldoornse vrienden uit de tweede klasse en dit jaar keren ze terug. Een beslissingswedstrijd met ver lenging (1—0 gewonnen) zal het nodige van de zenuwen en de bloedvaten hebben gevraagd. Enfin, ze zijn er weer en Cor Vloon zal de inwendige mens na afloop nog wel hebben kunnen bevoorraden, dunkt ons. Ingezonden Stukken.. Frans Kat en Nico Leloux zonden mij deze n.a.v. opmerkingen in de April Schakel. Frans heeft veel meer doelpunten voor A.F.C. 1 gescoord. Dat hadden U en ik kunnen weten als ons geheugen beter had gewerkt. Ere wie ere toekomt en dat zeker aan onze energieke Frans. Nico zegt, dat Jaap van Nek „grou- page des chiffres" toepast. Het zesde van dit jaar maakte absoluut meer goals dan het door Jaap opgediepte team. Genoeg hierover, nu. Alles valt in het niet bij de éénhonderd vier en veertig van ons zevende. Goals. Van tevoren geef ik toe, dat er pro ductievere scorers in de A.F.C.-teams rondlopen, maar is daar dan ook een secretaris bij? Onze actieve (en bedenk toch wat dat bijvoegelijke naamwoord werkelijk inhoudt) secretaris Jan van Dijk maakte dit seizoen zeven goals in Satrois. Zeven is vooral dit seizoen op de dui zend en een en twintig, welke we met zijn allen hebben gemaakt niet veel. Maar denk er toch eens aan als U straks met aandacht naar Jan's jaarverslag zit te luisteren. Achter die kalm voorlezende figuur schuilt toch ook dc voetballer, die zeven keer met succes de wreef heeft strak getrokken. Respect past ons. Clubdas. Het seizoen loopt af en daarmede de huidige reclamecampagne. U hoort nog Jan Scheepstra is zijn eerste das al kwijt. Hij stak zijn welgevormde hoofd om de deur van een Engelse club of een der gasten merkte zijn das op. „Beautiful colours and high quality." „Yes", zei Jan, en stroopte zijn das af. Een argument te meer. Gaat U deze zomer op reis? Neem een paar dassen mee. Alle deuren gaan voor U open. Niet meer in Functie. Hans de Bie is niet meer werkzaam voor het Amstelveens Weekblad en de Buitenveldertse Courant. Verslagen van wedstrijden interesseren hem natuurlijk evengoed nog wel, maar hij kan ze niet meer verwerken. Bel hem maar niet meer, dus. Zeeburgia. Een onzer jeugdteams nam deel aan het door deze club georganiseerde inter nationale jeugd-tournooi en behaalde in een uitgelezen gezelschap de derde prijs. Daarover las U reeds in het „Bulletin". Over deze sportieve prestatie, waarvoor onze felicitaties, dus niets meer. Maar de allure, het enthousiasme en de schier onmeetbare moeite welke dit Zee- burgia-festijn hebben omgeven halen we, ook in ons A.F.C.-blad, graag nog even naar boven. Een jarenlange oud-papieractie, een seizoenlang klaverjastournooi etc. schonk Zeeburgia de financiële armslag om dit grootste evenement te organiseren. Een dinér voor 200 gasten kon aldus worden gerealiseerd. Niet alleen de mannen zet ten zich in. Als ik U vertel, dat een aan tal Zeebui gia-dames kans zag om 1600 lunchpaketten te verzorgen. Zelfwerkzaamheid in optima forma, waarvoor wij diep buigen. Geen misverstand. Veel kampioensteams en dientengevol ge veel foto's dit keer in Uw Schakel. De makers, waarvan wij noemen: Joop Peeters, Arnold Bos, Martin Duinker en Eddy Posthuma de Boer danken wij. Kijk al die koppen aan en bedenk, dat ze hun best hebben gedaan. Ik persoonlijk ben gek op die jongens. Maar ter ver mijding van misverstand dient toch mij nerzijds in het slang van mijn gang te worden opgemerkt: „I dig chicks" H.F.C. Hoe is het mogelijk, dat een team als dat van de Koninklijke H.F.C. degradeert? We hebben hen dit seizoen twee keer aan het werk gezien en goed. Jongens, als de Thole's, de Koenders', Paul Bouw man, Gejus van der Meulen hebben toch grote kwaliteit. Enfin als goed bloed niet kan liegen dan zijn ze volgend jaar weer terug, alhoewel „De Zwarte Schapen" een harde noot zullen zijn. Succes, vrienden. 2

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 2