J. G. M. BOSCH No. 10 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. I\ Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam - z., tel. 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Holdiemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 TypografieDrukkerij Jok. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-\ 41e Jaargang Juni 1964 IN MEMORIAM VVTcer is een van de ouderen heengegaan.... Ons erelid Gé Bosch is in A.F.C. wel een zeer bij zondere figuur geweest. Als we het Gouden Boek opslaan, zien we dat Gé slechts betrekkelijk kort 5 jaar bestuurslid, eerste penningmeester, is ge weest. Maar welk een vijf jaren waren dat! Zijn be stuurslidmaatschap viel in de meest dramatische, maar tegelijkertijd ook historische periode in het bestaan van A.F.C. Voor die tijd grote schulden, twee opeenvolgende degradaties en een teruglopend leden tal als gevolg van de verre verhuizing van de Wa tergraafsmeer naar de Wandelweg. Gé was één van de grote mensen in het bestuur. Hij werd penning meester op het moment dat de vereniging een halve ton schuld had, terwijl de recette meestal een paar tientjes bedroeg en er naast contributies en do naties geen andere bronnen van inkomsten beston den. In die jaren schonk Gé de AROL-beker, het toernooi waarmede A.F.C. jarenlang financieel het hoofd boven water heeft kunnen houden. In 1925 brak voor A.F.C. de zon weer door. Gé werd tot ere lid benoemd. Al jong trok hij zich terug uit het aktieve verenigingsleven, maar zijn interesse bleef bestaan en op een afstand volgde hij het wel en wee van zijn AFC. nauwkeurig. Elk jaar schonk hij ons de Nobel prijs en als de voorzitter hem dan ging mededelen wie die eer was waardig gekeurd, dan vroeg Gé honderd uit over de club. Met Gé Bosch is een bijzonder goed en gaaf mens heengegaan, die altijd klaar stond om te helpen waar dat nodig was. Hoe groot moet het verlies zijn voor zijn trouwe echtgenote, die alles deed om hem op te beuren, voorwaar geen gemakkelijke taak bij de van nature niet optimistische Gé, vooral niet toen zijn gezondheid de laatste jaren zwakker werd. Groot ook is het verlies voor zijn kinderen, die hij zo zielslief had en voor zijn broers met wie hij tientallen ja ren samenwerkte. Beste Gé, wij danken je voor alles wat je voor ons deed. In onze herinnering zal je blij ven voortleven als een bijzondere figuur, een door en door goed mens en een goed vriend. Rust zacht. H. K.

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1